Ceny samochodów elektrycznych rosną: producenci muszą teraz udowodnić, co potrafią

Ceny samochodów elektrycznych rosną: producenci muszą teraz udowodnić, co potrafią

Spirala cen nadal rośnie. Ogólna siła przyciągania od dawna ma również wpływ na samochody elektryczne: ich zakup staje się coraz droższy. Czy e-samochody już przeżywają kryzys?

Komentarz Felixa Gräber

Ceny rosną niemal wszędzie? nie zatrzymuje się też na samochodach elektrycznych. Producent po producencie z zawrotną regularnością zapowiada wyższe ceny. Ostatnio Audi i Porsche były w czołówce, jeśli chodzi o wzrost cen. W Tesli trudno będzie śledzić, jak często ceny sprzedaży są dostosowywane w górę. Niewielka dostępność i długie czasy oczekiwania mają na celu odebranie poszkodowanym klientom ostatniej chwili oczekiwania na nowego Stromera.

Ponadto premia środowiskowa zostanie zrewidowana w dającej się przewidzieć przyszłości. Jest już pewne, że tak jest wkrótce da mniej pieniędzygdy kupujący zdecydują się na zakup e-samochodu. Minister finansów Christian Lindner (FDP) chce całkowicie znieść dotację, lepiej wczoraj niż dzisiaj. Zakup e-samochodu oznaczałby wówczas oszczędności nawet do 9000 euro.

Ciężkie czasy dla nabywców e-samochodów: podwyżki cen czekają wszędzie

To trudne czasy dla pasjonatów e-mobilistów i zainteresowanych klientów. W międzyczasie producenci samochodów nie mogą narzekać: pomimo kryzysu chipów, braków materiałowych, problemów z dostawami i zamykaniem zakładów, wiele firm osiągnęło rekordowe zyski dzięki woli budować i sprzedawać drogie modele mieć. Przynajmniej klienci za to zapłacili.

Ale jak to wygląda teraz, co dalej? Wraz z rosnącą inflacją klienci w Niemczech i na wielu innych rynkach mają coraz mniej pieniędzy, zwłaszcza na duże zakupy, takie jak nowy samochód elektryczny. Minie trochę czasu, zanim ceny zaczną ponownie spadać, co powinno mieć miejsce w przypadku postępu technicznego.

Porada dotycząca oszczędności GIGA
Paliwo jest za drogie? Szukasz najtańszej stacji benzynowej? Następnie pobierz naszą aplikację do tankowania. Tam znajdziesz najniższe ceny benzyny w Twojej okolicy.
TankenApp z trendem cen benzyny

Deweloper: Ströer Media Brands GmbH

TankenApp z trendem cen benzynyTankenApp z trendem cen benzyny

Deweloper: Stroer Media Brands GmbH

TankenApp jest produktem firmy Ströer Media Brands GmbH, do której należy również GIGA.

Inflacja staje się kwasowym testem dla samochodów elektrycznych

Obecna sytuacja to test dla samochodów elektrycznych i ich producentów. Niezależnie od tego, czy dotacje państwowe spadają, czy nie, rosną ceny zakupu, a nawet koszty energii elektrycznej, pozostaje tylko jedno: Sam e-samochód musi przekonać. Teraz, a nie tylko za kilka lat, e-samochody muszą spełniać to, co producenci od dawna obiecują w zwykłych kampaniach reklamowych: e-samochód musi być zdecydowanie lepszym wyborem dla każdego potencjalnego nabywcy.

Jak to się może udać? Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Genewski niedawno wykazało, że nie zawsze musi być większy zasięg. Zamiast tego producenci samochodów elektrycznych powinni skupić się na Przekształcanie klientów ze sceptyków w fanów e-samochodów dzięki faktom.

E-samochody: Gdy brakuje sprzętu, producenci powinni zdobywać punkty za pomocą oprogramowania

Ostatecznie jednak produkt musi być przekonujący – na tyle, by klienci byli skłonni zapłacić wyższe ceny w średnim terminie. Jednak jeden sposób, aby się tam dostać, wymagałby od producentów zgody. Producenci e-samochodów powinni pilnie Przemyśl strategię oprogramowania i zaoferuj przynajmniej część ofert bez dodatkowych opłat, za które wcześniej chętnie bierze się pieniądze.

Czy warto kupić samochód elektryczny? Im wyższy wzrost cen, tym trudniej jest odpowiedzieć:

Subskrypcje oprogramowania są postrzegane w branży jako sposób na przyszłość, który można wykorzystać do zarobienia dobrych pieniędzy. Niezbędny sprzęt jest zwykle już na pokładzie, aby móc korzystać z asystentów do autonomicznych funkcji lub systemów rozrywki. Włączenie takich funkcji nawet w podstawowych wersjach może naprawdę zrobić różnicę, oprócz bezbłędnej jakości i obsługi klienta na wysokim poziomie.

Czy jeden lub więcej producentów pójdzie tak radykalną ścieżką? Trudno przewidzieć. Ale jedno jest pewne: w taki czy inny sposób e-samochody muszą dostarczać, teraz bardziej niż kiedykolwiek.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech