Apple odnowiony vs. używany: tutaj znajdziesz najtańszy iPhone, iPad i Mac

Apple odnowiony vs. używany: tutaj znajdziesz najtańszy iPhone, iPad i Mac

Niedawno Apple po raz pierwszy umieścił iPhony w tzw. Ale co w ogóle jest „odnowione” i jak tanie oferty mają się do klasycznych towarów używanych i ofert dealerów? Nasz aktualny inwentarz to ujawni.

„Odnowiony” rozumiany jest ogólnie remontowane i odnawiane urządzenia używane, które są oczywiście tańsze niż kupowanie nowych towarów. Jednak termin ten nie jest tak naprawdę chroniony, więc każdy producent i sprzedawca zawsze może go inaczej zinterpretować. Dlatego przy zakupie należy bardzo uważnie przyjrzeć się i przeczytać drobny druk. Najniższym mianownikiem jest jednak co najmniej roczna gwarancja i odpowiedni test funkcjonalny.

Odnowiony iPhone i spółka: alternatywa dla nowych produktów Apple

Jednak Apple stawia jeszcze wyższe wymagania swoim własnym, odnowionym produktom (iPhone, Mac, iPad itp.) i jest uważany za „złoty standard” w branży (Zobacz odnowione produkty w Apple). Producent iPhone’a śmiało mówi o „jak nowy” i ma ku temu dobre powody. Następujące cechy dotyczą produktów z etykietą „Apple Refurbished”:

Taka sama roczna gwarancja jak nowe produkty.
Test działania, jak w przypadku nowych towarów, stosuje się te same normy. Dokładne czyszczenie, w razie potrzeby przygotowane przy użyciu oryginalnych części zamiennych Apple. Urządzenia z iOS, więc iPhone’y dostają nową baterię i etui. Wszystkie akcesoria i kable są w zestawie. W przeciwieństwie do nowych towarów sprzedawane są w neutralnych białych opakowaniach. Zwrot jak w przypadku nowego towaru w odpowiednich terminach jest oczywiście również możliwy i bezpłatny. kto chce może zakupić rozszerzoną ochronę sprzętu (AppleCare i AppleCar+) od Apple równoważną z nowym produktemurządzenia są do tego zakwalifikowane.

Ważne, aby wiedzieć: Z drugiej strony towary używane, które kupujemy od prywatnych użytkowników w serwisie eBay i Co., nie są chronione. Nie ma gwarancji, kupujesz tak, jak widać, aw najgorszym przypadku zostajesz z tym.

Jeśli chcesz się sprzedać, zapoznaj się z naszymi wskazówkami eBay:

Sprawdzanie ceny: Apple Refurbished vs. Used

Pozostaje pytanie: Jak tanie są te iPhone’y, iPady i komputery Mac odnowione przez Apple w porównaniu? Przyjrzeliśmy się bliżej cenom i porównaliśmy je z cenami nowych towarów od Apple i dealerów, innych odnowionych ofert na Amazon i eBay oraz czysto używanych towarów na eBay. Najpierw czyste liczby, przeanalizowaliśmy ceny iPhone’a, iPada i MacBooka (swoją drogą, Apple nie oferuje odnowionego Apple Watcha):

iPhone 12 z pamięcią 64 GB (czarny):

Nowa cena w Apple: 799 euro Nowa cena w sklepach: od 656 euro
Odnowiony (jabłko): 679 euro
Odnowiony (dystrybutor Amazon): 609.97 euro Używany (eBay): od 466 do 529 euro

iPad Pro 12,9 cala z pamięcią 128 GB (rok modelowy 2020):

Nowa cena w Apple: 1029 euro (dawniej, już niedostępna) Nowa cena w sklepach: 929,08 euro
Odnowiony (jabłko): 799 euro
Odnowiony (eBay): 829 euro Używany (eBay): 718 euro

MacBook Air M1 (8-rdzeniowy procesor i 7-rdzeniowy procesor graficzny):

Nowa cena w Apple: 1129 euro Nowa cena w sklepach: 958 euro
Odnowiony (jabłko): 959 euro
Odnowiony (eBay): 880 euro Używany (eBay): 800 euro

Uwaga: dane dotyczące cen zostały pobrane w 9 tygodniu 2022 r.

Nic dziwnego, odnowione ceny Apple są oczywiście tańsze niż nowy produkt we własnym sklepie Apple. Ale zwykle niewiele lepsze niż najtańsze oferty w wolnym handlu. Jednak zazwyczaj można to osiągnąć tylko z mniejszymi i nieznanymi dealerami, którzy często działają tylko w serwisie eBay. Tym, którzy wolą kupować bezpośrednio od producenta, lepiej będzie z „Apple Refurbished”. Starsze urządzenia, które nie są już dostępne bezpośrednio w Apple, mogą być również znacznie tańsze jako produkty odnowione, więc kupowanie ich bezpośrednio od Apple jest bardziej opłacalne.

Już to wiedziałem? W serwisie eBay dostępne są również certyfikowane akcje B:

Odnowione towary detaliczne są zwykle tańsze niż „Apple Refurbished”, ale jak wspomniano na początku, podczas ich oceny obowiązują inne standardy jakości. Gwarancja jest wliczona, ale nie możemy liczyć na „quasi nowe” jak w przypadku Apple. Kupując używane towary prywatnie, otrzymujesz najlepszą ofertę, możesz zaoszczędzić kilkaset euro. Jednak wtedy ponosisz całe ryzyko. Jeśli masz pecha, nie ma wymiany, a ewentualna naprawa będzie kosztowna.

Podsumowując można powiedzieć: Dzięki „Apple Refurbished” możesz zdecydowanie zaoszczędzić pieniądze i zrobić to bez ryzyka. Jeśli jednak urządzenia są jeszcze stosunkowo młode, należy zawsze przed zakupem porównać ceny nowych towarów (patrz Apple w porównaniu cen w Idealo). Z drugiej strony, jeśli chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej, musisz kupować gdzie indziej, ale podejmujesz większe ryzyko. Obowiązują następujące zasady: Oferty dealerów po generalnym przeglądzie można przynajmniej odesłać, a gwarancja nadal obowiązuje. Jednak prywatne zakupy nie są chronione i tylko dla graczy wśród użytkowników.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech