Android 13 jest tutaj: co nowa wersja wnosi do Twoich smartfonów

Android 13 jest tutaj: co nowa wersja wnosi do Twoich smartfonów

Google ma gotowy nowy Android 13. (Źródło obrazu: GIGA)


Tygodniami czekaliśmy na sygnał startu, teraz nadszedł czas: Google skończył Androida 13 i już uruchamia nowy system operacyjny na pierwszych smartfonach. Po pierwsze, ich własne telefony komórkowe z pikselami otrzymują nowe funkcje. Ale nie potrwa długo, zanim pojawią się również inne smartfony z Androidem.

Wersja: 12

Języki: niemiecki, angielski

Wydanie: 01.10.2003

Licencja: Freeware

Android 13 jest już dostępny: Google najpierw udostępnia aktualizację dla urządzeń Pixel

Google pospieszyło: Android 13 jest gotowy i jest obecnie wdrażany. Zaczyna się od własnych smartfonów z serii Pixel, jak już zapowiedziano. Więc jeśli posiadasz taki, możesz spodziewać się aktualizacji do Androida 13. Jak zawsze, taka fala ulepszeń może również nadejść nieco później.

Każdy, kto jest jednym z bardzo szybkich, może teraz wybrać Androida 13 czekamy na nowe funkcje. Przygotowaliśmy dla Ciebie wybór:

Więcej Kontrola nad powiadomieniami: W Androidzie 13 to Ty decydujesz, które aplikacje mogą Cię powiadamiać, a które nie. Trwa to od dłuższego czasu, ale Google zmienia sytuację. Do tej pory domyślne było to, że aplikacje otrzymują uprawnienia do powiadomień. W systemie Android 13 aplikacje muszą aktywnie szukać Twojej zgody, domyślnie jest ona wyłączona. Kciuki w górę od nas dla lepszego przeglądu.
Twoje zdjęcia, Twoja decyzja: To zawsze niesamowite, które aplikacje potrzebują dostępu do Twoich multimediów. Google niczego w tym nie zmieni, ale w przyszłości nie będziesz musiał udostępniać całej biblioteki multimediów. Jeśli aplikacja potrzebuje dostępu do obrazu lub wideo, możesz udostępnić tylko ten jeden plik. Android 13 przynosi Smartfony i tablety bliżej siebie: Adresy URL, filmy, obrazy lub całe teksty można łatwo skopiować na jedno urządzenie z Androidem i wkleić na drugie. Uciążliwe wysyłanie tam i z powrotem przez WLAN, Bluetooth lub e-mail nie jest już konieczne.
Tablety z Androidem stają się coraz bardziej wydajne: Odnowiony pasek zadań powinien zawierać przegląd wszystkich Twoich aplikacji. Stamtąd możesz także otwierać aplikacje w widoku dzielonym i pracować obok siebie. Dzięki zwiększonej wielozadaniowości tablety z Androidem robią ważny krok w doganianiu Apple.
Praktyczna funkcja dla osób wielojęzycznych: W Androidzie 13 język systemu nie określa już automatycznie, w jakim języku działa aplikacja. Powinieneś być w stanie samodzielnie ustawić języki dla poszczególnych aplikacji. Przydatna funkcja szczególnie do pisania programów lub rozmów z zagranicznymi przyjaciółmi.

Znamy już niektóre funkcje Androida 13 z ostatniej wersji beta:

Xiaomi, Oppo, Samsung: kto wygra wyścig na Androida 13?

Android 13 będzie również dostępny na smartfony innych producentów w tym roku, jak dalej zapowiada Google. SAMSUNG jest z własną powłoką zwykle szczególnie szybko, W przypadku wersji beta trwało to już jednak dłużej niż zwykle, jednak zakładamy, że posiadacze telefonów komórkowych z serii Galaxy nie będą musieli długo czekać. Ale nawet z telefonami komórkowymi pierwszej serii od Xiaomi, Motoroli czy Oppo nie powinno to trwać zbyt długo. Ten ostatni już ogłosił, które telefony Oppp otrzymają aktualizację.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech