Technologia G-Sync firmy Nvidia synchronizuje wyjście obrazu monitora z wyjściem karty graficznej. Zmniejsza to tak zwane zrywanie ekranu i opóźnienia wejścia, dzięki czemu możesz grać płynnie z maksymalną częstotliwością odświeżania. Jak aktywować G-Sync, pokazujemy tutaj w naszych instrukcjach.
Włącz synchronizację G
wymagania
G-Sync można aktywować, jeśli masz Karta graficzna Nvidii (z Nvidia GTX 650 Ti Boost dla komputerów stacjonarnych lub z Nvidia GTX965M dla notebooków) i twój monitor ma jeden Częstotliwość odświeżania od 30 do 144 Hz obsługuje. Ponadto monitor powinien być wyposażony w Kabel DisplayPort w wersji 1.2 podłączony do karty graficznej. Poniższe dotyczy notebooków: wyświetlacz musi obsługiwać G-Sync. Jeśli nie, można podłączyć kompatybilny monitor zewnętrzny z certyfikatem G-Sync.
W ten sposób aktywujesz G-Sync
Zainstaluj (i/lub zaktualizuj, jeśli to konieczne) sterownik karty graficznej Nvidia prawy przycisk myszy na pulpit i wybierz „Panel sterowania NVIDIA“, aby go otworzyć. Wybierz pod “Reklama„opcja śmierci”Skonfiguruj synchronizację G” poza. Może być konieczne odznaczenie pola obok opcji „Włącz kompatybilność G-SYNC/G-SYNC” włącz. Włącza G-Sync dla “Tryb okienkowy i pełnoekranowy„. Pozwala to grać w gry w trybie zmaksymalizowanego okna i przełączać się z gry do innego programu bez przerwy za pomocą kombinacji klawiszy Alt + Tab.Ustawienie 3D„ > „Zarządzaj ustawieniami 3D„opcja śmierci”Synchronizacja pionowa“ – czyli V-Sync – do “Jakiś„. Zapobiegnie to rozrywaniu ekranu, jeśli karta graficzna może obsługiwać częstotliwości odświeżania przekraczające limit monitora. Dzięki temu częstotliwość odświeżania mieści się w zakresie G-Sync.
Dlaczego warto włączyć G-Sync?
Jeśli aktywujesz G-Sync, uzyskasz obraz wolny od opóźnień i zacięć.
Monitory pracowały z maksymalną częstotliwością odświeżania 60 Hz – czyli wyświetlają 60 klatek na sekundę. Z reguły przeciętne karty graficzne nie były w stanie dostarczyć znacznie więcej niż 60 klatek na sekundę (= 60 FPS). A kiedy ta liczba została osiągnięta, gra działała już „bardzo płynnie”.
Dzisiejsze wydajne karty graficzne często wyświetlają 120 klatek na sekundę. Jeśli jednak monitor działa tylko z szybkością 60 klatek na sekundę, karta graficzna dostarcza dokładnie dwa obrazy na obraz monitora. Może to spowodować, że w górnej części ekranu pojawi się pierwszy obraz karty graficznej, aw dolnej części drugi. Tak powstaje tzw Rozdzieranie ekranu. Ma się wrażenie, że obraz jest „podarty”.
Zrywanie ekranu: Monitor pokazuje pierwszy obraz karty graficznej u góry, a drugi u dołu. (Źródło obrazu: GIGA)
Można to rozwiązać na różne sposoby:
Włącz V-Sync (synchronizację pionową): Częstotliwość odświeżania karty graficznej jest dostosowana do wydajności monitora. Powoduje to, że karta graficzna czeka na monitor. Więc jeśli karta graficzna może generować 120 FPS, ale monitor obsługuje tylko 60 Hz, karta graficzna oblicza tylko 60 klatek na sekundę.Włącz synchronizację G: Częstotliwość odświeżania monitora jest dostosowana do wydajności karty graficznej. Monitor wyświetla więc tyle klatek na sekundę, ile zapewnia karta graficzna – pod warunkiem, że monitor obsługuje wysokie częstotliwości odświeżania.Włącz Freesync: Jest to technologia AMD, która robi to samo, co G-Sync Nvidii. Jednak G-Sync jest uważany za bardziej stabilny i niezawodny.Synchronizacja adaptacyjna: Monitory obsługujące zarówno G-Sync, jak i Freesync mają tę technologię.
Tak więc, podczas gdy V-Sync ogranicza maksymalną możliwą częstotliwość odświeżania (liczbę klatek na sekundę), co może prowadzić do opóźnień wejściowych (opóźnienia wejściowego), G-Sync i Freesync maksymalizują możliwą liczbę wyświetlanych klatek na sekundę.
W filmie Niklas wyjaśnia, w jaki sposób V-Sync zapobiega rozrywaniu ekranu:
Skąd mam wiedzieć, czy funkcja G-Sync jest włączona?
Otwórz Panel sterowania Nvidia za pomocą prawy przycisk myszy na pulpit i “Panel sterowania NVIDIA” wybiera. Kliknij “Reklama„ > „Pokaż wskaźnik G-SyncW zależności od modelu monitora pozycja menu może również brzmieć „Pokaż wskaźnik G-SYNC”, „Pokaż wskaźnik zgodności G-SYNC” lub „Pokaż wskaźnik zgodności G-SYNC/G-SYNC”. aktywowany.
GIGA poleca
Najczęściej czytane porady dotyczące sprzętu do gier
Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.