Aktywuj dysk D (bo nagle zniknął)

Aktywuj dysk D (bo nagle zniknął)

Jeśli system Windows nie wyświetla już dysku D, najpierw masz obawy, czy dane na nim również zniknęły. W większości przypadków tak nie jest. Tutaj pokazujemy, jak ponownie aktywować dysk D.

Wersja: Kompilacja 22H2

Języki: niemiecki, angielski

Licencja: pełna wersja

Platformy: Windows, Windows 9x

Domyślnie system Windows jest instalowany na dysku C. Dysk D jest wtedy np. innym dyskiem twardym lub partycją do przechowywania plików. Jeśli jest tylko jeden dysk twardy jako dysk C, dysk D może być również napędem CD.

Dysk D nagle zniknął

Jeśli dysk D nie jest już wyświetlany, jest to często spowodowane jedną z następujących przyczyn:

Brak dysku D po aktualizacji systemu Windows.Dysk D nie ma już litery dysku (ukryty).Dysk D nie ma zasilania ani połączenia danych, ponieważ kabel jest luźny.Dysk D został przypadkowo sformatowany (usunięty).

Jeśli wcześniej otwierałeś komputer, kabel może być luźny. Można to stosunkowo szybko sprawdzić. W przeciwnym razie w pierwszych dwóch przypadkach dysk można stosunkowo łatwo ponownie wyświetlić, łącznie z danymi na nim.

Aktywuj dysk D

Naciśnij kombinację klawiszy Windows + R, aby otworzyć okno Uruchom diskmgmt.msc i naciśnij Enter, aby otworzyć Zarządzanie dyskami. U góry paska menu kliknij “działanie„ > „Ponownie przeskanuj dysk„.Następnie sprawdź, czy twój dysk D pojawia się na liście. Zwykle można go rozpoznać po pojemności lub etykiecie. Jeśli dysk D jest widoczny, ale nie ma na nim litery, kliknij przycisk prawy przycisk myszy i wybierz “Zmień literę dysku i ścieżki” poza. W małym oknie kliknij przycisk „Dodać do“ wybiera nową literę dysku u góry i potwierdza “OK„.
Tutaj możesz ponownie przeczytać na nośniku danych. (Źródło obrazu: GIGA)

Nie mogę wybrać litery D

Jeśli nie możesz wybrać litery D, prawdopodobnie jest ona używana przez inny napęd – na przykład napęd CD. Następnie musisz najpierw przypisać inną literę dysku do napędu CD w ten sam sposób. Następnie możesz użyć litery D dla swojego oryginalnego dysku D.

Wskazówki dotyczące czytania

Marco Kratzenberga

Odzyskaj dysk D

Jeśli powyższa metoda nie działa, wygląda na to, że dysk D został w jakiś sposób zastrzelony. Zwykle można je przywrócić za pomocą narzędzia takiego jak „EaseUs Data Recovery Wizard Free”. Szczegółowe instrukcje znajdziesz tutaj:

Wskazówki dotyczące czytania

Marco Kratzenberga

Dysk D został sformatowany lub wymazany

Jeśli dysk D został sformatowany lub usunięty z nieznanego powodu, możesz odzyskać dane. Jeśli jednak dane są niezwykle ważne, zalecamy znalezienie profesjonalnego usługodawcy, który je dla Ciebie odzyska. Ponieważ w najgorszym przypadku dane na dysku zostaną bezpowrotnie utracone podczas próby ich przywrócenia. Nie doświadczyliśmy jeszcze takiego przypadku, ale może się zdarzyć.

Odzyskałeś dysk D? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach w komentarzach pod tym przewodnikiem. Dzięki.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech