AirPods Pro: klienci Apple są naprawdę mocno uderzeni

AirPods Pro: klienci Apple są naprawdę mocno uderzeni

Portfolio słuchawek Apple powiększa się o nowe AirPods trzeciej generacji. Z drugiej strony w przypadku AirPods Pro nic się nie zmienia. Albo to jest? Drobny szczegół zapewnia teraz wyższe ceny – najgorszy możliwy przypadek już się wydarzył.

Aktualizacja z 23 października: Zgodnie z naszymi przewidywaniami, najgorszy przypadek właśnie się wydarzył. Pierwsi sprzedawcy – na przykład Amazon i Saturn – już wymieniają „nowe” AirPods Pro z urządzeniami ładującymi MagSafe za niecałe 280 euro (zobacz na Amazon).

Minie jeszcze trochę czasu, zanim cena spadnie do poprzedniego poziomu nieco poniżej 200 euro. Jeśli nadal jesteś szybki, nadal możesz pobrać starą wersję (sprawdź ją na Saturnie), jeśli nadal ją dostajesz.

Oryginalny artykuł:

AirPods Pro kontra AirPods 3: Brak różnicy w cenie w wolnym handlu

Rodzina AirPods firmy Apple powiększa się o nowe słuchawki trzeciej generacji i na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest logicznie zorganizowana według ceny. Na papierze wygląda to tak:

AirPods 2: 149 euro AirPods 3: 199 euro AirPods Pro: 279 euro AirPods Max: 612,70 euro

Ceny dotyczą jednak tylko klientów, którzy kupują bezpośrednio od Apple. Z drugiej strony, jeśli rozejrzysz się po wolnym handlu, możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy. Przynajmniej obecnie tak jest w przypadku AirPods Pro. Można je kupić za około 200 euro i na szczęście o 80 euro taniej w sklepach (patrz Amazon). W końcu ta sama cena, jaką nazywa Apple za AirPods 3 (patrz Cyberport). Nowe słuchawki są wciąż zbyt świeże, aby spadek cen był teraz widoczny. Ergo: Jeśli możesz liczyć, obecnie wolisz używać AirPods Pro i nie kupować ich bezpośrednio od Apple.

Nowe AirPods 3. generacji oferują bardzo dużo, jak widać na filmie. Ale ANC (Active Noise Cancellation) oferuje tylko wersję Pro:

AirPods Pro: „Nowy” model firmy Apple ma etui ładujące MagSafe

Jednak prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku tygodni znów staną się droższe. Jak to otrzymujemy? Wyjaśnienie: Apple po cichu zmienia drobny szczegół w AirPods Pro. Od teraz w pudełku znajduje się etui ładujące MagSafe odpowiadające AirPods 3. Innymi słowy, etui ładujące, które można nie tylko ładować bezprzewodowo, ale także prawidłowo blokować magnetycznie podczas korzystania z krążka ładującego MagSafe.

Dotyczy to modeli AirPods Pro, które obecnie kupujesz bezpośrednio od Apple. Jednak „starsze” modele bez MagSafe są nadal na rynku. Obecnie wciąż są tańsze niż Apple. Jednak prędzej czy później sprzedawcy muszą również kupić nowy model, a następnie ewentualnie zaoferować go ponownie po nieco wyższej cenie. Jest więc bardzo możliwe, że wkrótce na rynku pojawią się dwa warianty modeli AirPods Pro , przy czym młodszy z etui ładującym MagSafe najprawdopodobniej znów będzie kosztował więcej.

Ergo: Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, lepiej kup teraz AirPods Pro w niskiej cenie. Możesz wtedy zrezygnować z etui ładującego MagSafe. Bezprzewodowe ładowanie jest nadal możliwe, nawet bez wyrównania magnetycznego.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech