4 odkurzacze w teście: nasze zalecenia dotyczące wiosennych porządków

4 odkurzacze w teście: nasze zalecenia dotyczące wiosennych porządków

Czy znowu zbliżają się wiosenne porządki, czy rodzice spontanicznie się zaprosili? Bez względu na okazję, z odkurzaczem mieszkanie na pewno szybko posprzątamy. Możesz dowiedzieć się, które urządzenie jest dla Ciebie odpowiednie, w naszym przeglądzie GIGA.

Chcesz odkurzacz z workiem czy bez? Czy powinien działać z kablem czy raczej z baterią? Potrzebujesz specjalnego modelu ze względu na alergię na kurz domowy? Szukając odpowiedniego urządzenia, jesteś rozpieszczany wyborem. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, wybraliśmy różne produkty, które zostały zatwierdzone przez Stiftung Warentest Odkurzacz przewodowy przyjrzał się bliżej. Możesz zobaczyć, które modele są naprawdę warte zachodu w naszym porównaniu GIGA.

Wszystkie modele na pierwszy rzut oka

Najlepsza rekomendacja: Bosch BGB75X494 (190 euro na Saturnie)

Jeśli zmagasz się z alergią we własnych czterech ścianach, możesz temu zapobiec dzięki odkurzaczowi Bosch.

Wskazówka dotycząca ceny i wydajności: Rowenta RO 3953 EA (90 euro na Saturnie)

Z odkurzaczem Rowenta otrzymujesz dobrą i przede wszystkim tanią alternatywę, mimo pewnych kompromisów.

Zwycięzca w zakresie energooszczędności: Miele Complete C3 Silence EcoLine (226 euro w MediaMarkt)

Kosztujący ponad 230 euro model Miele nie jest tani, ale zachwyca higieną i niskim zużyciem energii.

Bardziej zrównoważony rozwój bez torby: Philips PowerPro Expert FC9741/09 (169 euro w Amazon)

Chociaż firma Philips nie używa torby z eleganckim PowerPro Expert, w rezultacie powoduje to mniej odpadów.

Bosch: dla większej higieny

Bosch BGB75X494 (niebieski)

Aby wypowiedzieć wojnę alergiom na kurz domowy, warto skorzystać z odkurzacza Bosch.

Cena może być teraz wyższa. Cena na dzień 27.02.2022 13:29

Zalety:

bardzo higieniczny dzięki torbie duży zasięg bardzo cichy

Niekorzyść:

umiarkowana wydajność na dywanie i krawędziach

Pierwsze urządzenie w naszym zestawieniu jest warte zachodu dla każdego alergia na kurz domowy nękany będzie. Dzięki swojej torbie odkurzacz Bosch jest bardziej higieniczny niż modele bez torby. Ponieważ cały worek jest opróżniany, kontakt z zassanym pyłem jest ograniczony – dobre rozwiązanie dla alergików (źródło: Ökotest). Worek do odkurzacza należy również do odpadów resztkowych.

Obok Zasięg prawie 15 metrów Stiftung Warentest chwali siłę ssania na różnych powierzchniach: odkurzacz Bosch dostaje prawie wszystko, tylko na dywanach nie jest to całkowicie przekonujące. Odkurzacz o mocy 763 watów można kupić online za około 200 euro (patrz Saturn). Podobnie jak w przypadku innych odkurzaczy z naszego asortymentu, dostępne są przystawki do różnych podłóg, mebli, tapicerki i fug.

Przy okazji: jeśli zmagasz się z alergią, DHA (Deutsche Haus- und Allergiehilfe eV) zebrało kilka wskazówek i informacji, jak posprzątać dom lepiej uwolniony od alergenów. Na przykład poszewki na kołdry odporne na roztocza mogą być rozwiązaniem zapewniającym lepszy i zdrowszy sen.

Rowenta: Niedrogi lekki

Rowenta RO3953 Kompaktowa Moc (Rot)

Rowenta RO3953 Kompaktowa Moc (Rot)

Jeśli nie chcesz wydawać fortuny na odkurzacz, możesz z czystym sumieniem kupić Rowenta. Za mniej niż 100 euro otrzymujesz solidną wydajność.

Cena może być teraz wyższa. Cena na dzień 27.02.2022 11:51

Zalety:

niska waga solidne wykonanie bardzo chłonne, ale …

Niekorzyść:

dlatego czasami skomplikowana obsługa wysokiego zużycia energii Długość kabla prawie 9 metrów

Nie musisz wydawać 200 euro na dobry odkurzacz. Możesz otrzymać naszą wskazówkę dotyczącą ceny od Rowenta za poniżej 100 euro (widok na Saturna). Według recenzji na Saturnie, jest bardzo mocny przy pełnej mocy, co oznacza, że ​​czasami potrzebujesz trochę siły, aby sobie z tym poradzić. Ponadto, według Stiftung Warentest, sprawdza się on odpowiednio tylko w trudno dostępnych zakamarkach mieszkania. Jednak odkurzacz workowy jest lekki w naszym przeglądzie i wynosi 4,9 kg, pozostałe urządzenia ważą ponad 7 kg.

Pobór mocy odkurzacza Rowenta jest dość wysoki przy mocy prawie 818 watów. I nie: wyższa wydajność nie oznacza, że ​​odkurzacz lepiej ssie. Istotne jest „współdziałanie urządzenia, rury ssącej, konstrukcji dyszy i ścieżki powietrza” (źródło: Federalna Agencja Środowiska). Więc tutaj trzeba iść na kompromisy, tak jak w przypadku raczej tanio wyglądający projekt. Ale jeśli nie przywiązujesz do tego dużej wagi i szukasz urządzenia za niewielki budżet, w Rowenta znajdziesz dobrą alternatywę.

Miele: Inwestycja, która się opłaca

Miele Complete C3 Silence EcoLine (Lotosweiß)

Miele Complete C3 Silence EcoLine (Lotosweiß)

Za 240 euro odkurzacz Miele nie jest okazją, ale wypada dobrze w teście Stiftung Warentest.

Cena może być teraz wyższa. Cena na dzień 27.02.2022 13:37

Zalety:

niskie zużycie energii higieniczne dzięki wytrzymałej obróbce torby

Niekorzyść:

umiarkowana wydajność na krawędziach

Wraz z odkurzaczem Miele otrzymujesz kolejny model z torbą, który według Stiftung Warentest osiąga bardzo dobre wyniki w prawie wszystkich kryteriach testowych, ale przede wszystkim dzięki swojej wytrzymałości. Testerzy narzekają jednak na jego siłę ssania, ponieważ nie zawsze łapie wszystko na krawędziach. Jednak przy zmierzonej mocy zaledwie 550 watów generuje jeden niskie zużycie energiico świadczy o równowadze ekologicznej.

Miele to najdroższy model w naszym przeglądzie, który kosztuje około 230 euro (widok w MediaMarkt). Jednak odkurzacz to także zakup długoterminowy, który może być wart swojej ceny.

Masz dość spędzania godzin na sprzątaniu? Mamy dla Ciebie odpowiednie wskazówki:

Philips: Szykowny, ale z kompromisami

Philips PowerPro Expert FC9741/09 (Schwarz)

Philips PowerPro Expert FC9741/09 (Schwarz)

Odkurzacz bezworkowy firmy Philips świetnie prezentuje się na zewnątrz, ale jest nieco skomplikowany w obsłudze.

Cena może być teraz wyższa. Cena na dzień 27.02.2022 13:37

Zalety:

mniej odpadów solidne wykonanie elegancki design

Niekorzyść:

umiarkowana wydajność na dywanie wysoki pobór mocy skomplikowana obsługa

Jeśli szukasz odkurzacza bezworkowego, model PowerPro Expert firmy Philips ma przewagę w Stiftung Warentest. Nie zasysa kurzu do worka, ale do pojemnika na kurz. Możesz go opróżnić i użyć ponownie. To jest chociaż bardziej zrównoważona opcja w przeciwieństwie do modeli torebkowych, ale mniej higienicznych.

Model Philips oferuje te same ssawki, co urządzenia pokazane powyżej, uzupełnione o dodatkową ssawkę do dywanów. Z drugiej strony Stiftung Warentest krytykuje obsługę, ponieważ nie może tak dobrze ssać okruchów z dywanu i trudno go opróżnić. Ponadto model ma moc prawie 920 watów znacznie wyższe zużycie energii niż nasze inne rekomendacje. Musisz więc iść na kompromis z tym zwycięzcą testu, ale za znacznie poniżej 200 euro (widok na Amazon) jest to znowu tańszy model – a jego elegancki wygląd natychmiast przyciąga wzrok.

Kabel czy bateria — co jest bardziej zrównoważone?

W naszym wyborze już widziałeś, że możesz zwracać uwagę na zrównoważony rozwój nawet przy użyciu odkurzaczy. Ale czy to naprawdę jest tak zrównoważone? polegać na odkurzaczach przewodowychkiedy coraz częściej pojawia się trend w kierunku odkurzaczy bezprzewodowych?

Stiftung Warentest ma zatem Ocena cyklu życia odkurzaczy bezprzewodowych i przewodowych przyjrzał się bliżej. Ocenili cykl życia urządzeń z tzw. punktami szkód środowiskowych, na które składają się kryteria produkcji, transportu, użytkowania i utylizacji. Testerzy doszli do wniosku: „Z powodu samego poboru mocy odkurzacze kablowe gromadzą prawie tyle samo punktów uszkodzeń, co odkurzacze bezprzewodowe w całym swoim cyklu życia”. Ale to dotyczy tylko podczas używania odkurzacza z pełną mocą. Jeśli to zmniejszysz, zużywa się mniej energii, ale w rezultacie urządzenie może nie działać tak dobrze.

Co właściwie oznacza zrównoważony rozwój? W naszym artykule GIGA wyjaśnimy Ci to:

Ponadto przemawia za odkurzaczem bezprzewodowym, który Bateria wymienna w większości przypadków jest. Jeśli urządzenie w pewnym momencie odda ducha, niekoniecznie cały odkurzacz musi zostać wyrzucony, tylko akumulator.

W porównaniu Stiftung Warentest również wyjaśnia, że konsekwencje społeczne dotyczące produkcji akumulatorów nie zostały uwzględnione. Jest to jednak szczególnie ważne przy ekstrakcji litu i kobaltu, co ma znaczenie przy produkcji baterii. Wydobycie litu w (głównie) Ameryce Południowej, czy to w przypadku bezprzewodowych odkurzaczy, samochodów elektrycznych czy smartfonów, zanieczyszcza i zmniejsza ilość wód gruntowych. Ma to konsekwencje nie tylko dla przyrody i dzikiej przyrody, ale także dla (rdzennej) populacji (źródło: Deutschlandfunk). Ponadto skrytykowano pracę w kopalni w celu wydobycia kobaltu – nielegalna praca dzieci to tylko jeden z punktów (źródło: Deutschlandfunk).

Porównując odkurzacze bezprzewodowe i przewodowe, należy zwrócić uwagę na te punkty. Zwłaszcza jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, aspekt społeczny jest bardzo ważny. Odkurzacze bezprzewodowe można zatem postrzegać krytycznie, ale odkurzacze przewodowe mają również wady.

Odkurzacze bezprzewodowe – tak czy nie? Z naszego filmu GIGA dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o pomocnikach sprzątających:

Tak wybraliśmy

Przy sprzęcie AGD, takim jak odkurzacze, możesz szybko zgubić się w ogromnym asortymencie, nawet jeśli ograniczysz się do odkurzaczy przewodowych. Aby dokonać odpowiedniego wyboru spośród wielu produktów, oparliśmy się na wynikach Stiftung Warentest – recenzje są powiązane z odpowiednimi produktami. Oceny użytkowników również wpływają na wybór. Te ostatnie były pomocne, ponieważ nie oceniają na podstawie liczb wzorcowych i wartości laboratoryjnych, ale przekazują indywidualne wrażenia.

W osobnym artykule dowiesz się więcej o tym, jak w firmie GIGA radzimy sobie z rekomendacjami i testami produktów:

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku (GIGA Tech, GIGA Games) lub Twitterze (GIGA Tech, GIGA Games).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech