Resident Evil Village Shadow Of Rose DLC – Gdzie znaleźć trzy maski

Resident Evil Village Shadow Of Rose DLC – Gdzie znaleźć trzy maski

Dodatek DLC do Resident Evil Village, The Winter’s Expansion jest już dostępny, w tym dodatkowa zawartość Mercenaries i nowa krótka kampania do gry z córką Ethana Wintera, Rose Winters. Niedługo po sekwencji otwierającej DLC znajdziesz się w zamku Lady Dimitrescu, którego zadaniem jest znalezienie trzech masek, aby zdobyć kryształ. Tutaj znajdziesz wszystkie trzy maski.

Brązowa Maska

Brązową Maskę znajdziesz na dziedzińcu, ale musisz odblokować nową umiejętność, zanim będziesz mógł ją złapać. Zaczynasz w głównym holu, gdzie znajduje się zagadka z posągiem. Stąd skieruj się do jadalni, która łączy się z dziedzińcem i kuchnią. Drzwi na dziedziniec są zamknięte na łańcuch. Przecinaki do śrub znajdziesz w tylnej prawej części kuchni, w której znajduje się jeden przeciwnik. Chwyć przecinaki do śrub i udaj się na dziedziniec. Brązowa Maska znajduje się w rzeczywistości na środku dziedzińca, ale najpierw musisz odblokować umiejętność, więc skieruj się na lewą stronę dziedzińca i wejdź. Wewnątrz udasz się schodami w górę i do biblioteki, w której jest pięć wrogowie. Na ziemi jest mnóstwo mazi, której musisz unikać, ograniczając cię do jednej ścieżki przez ten obszar. W następnym pokoju na podłodze jest mnóstwo mazi, co wymaga wejścia po schodach i przejścia przez szczyt półki z książkami, aby przewrócić drabinę, po której można przejść, aby oczyścić pokój. W kolejnym obszarze znajduje się drabina, po której możesz wejść na strych. Udaj się do tylnej lewej sekcji, aby znaleźć biały świecący obiekt, który daje Rose możliwość niszczenia czerwonych świecących żarówek, co usunie część mazi. Stąd cofnij się na dziedziniec i usuń wszystkie żarówki, na które natkniesz się po drodze zdobyć zapasy. Na dziedzińcu zniszcz żarówkę i złap maskę. Stąd wróć do głównej sali.

Srebrna Maska

Aby dostać się do Srebrnej Maski, musisz najpierw udać się na górę w głównym holu, do którego możesz teraz wejść, niszcząc kilka żarówek. Gdy dojdziesz do szczytu schodów, musisz udać się na lewą stronę. Wpadniesz w zasadzkę wielu wrogów, w tym jednego dużego, z którym nie możesz walczyć. Zamiast tego biegnij przez ten obszar, podążając za świecącymi słowami do pokoju, który cię zamyka. Przejdź przez kominek i wejdź po schodach, aby znaleźć kolejną świecącą probówkę, która daje Rose moc ogłuszania wrogów. Wyjdź z powrotem przez zamknięte drzwi i po twojej prawej są drzwi. Wewnątrz tego pokoju na stole na drugim końcu znajduje się Klucz Monokularowy, który jest potrzebny. Jest tu około pięciu wrogów, ale nie musisz z nimi walczyć. Chwyć go i zejdź z powrotem do głównego holu. Stąd wróć na dziedziniec i idź do tylnego prawego rogu, gdzie znajdziesz drzwi z ogromną czerwoną gałką oczną. Otwórz te drzwi za pomocą Monocular Key i wejdź do środka.Aby odblokować piwnicę, musisz aktywować posągi zgodnie z tekstem nad kominkiem.Aby odblokować piwnicę, musisz aktywować posągi zgodnie z tekstem nad kominkiem. Wejdź po schodach, a znajdziesz się w korytarzu ze zgrają martwych klonów Rose. Na drugim końcu korytarza znajduje się wróg, ale musisz wejść do drzwi w połowie korytarza. To przenosi cię do łazienki, w której znajdują się cztery posągi, które musisz aktywować, aby otworzyć następne przejście. Rozkaz to Powieszenie, Miecz, Utopienie, Strzały, który jest powiązany z: przód prawy, tył lewy, przód lewy, tył prawy. Po wykonaniu łaźnia otworzy się do piwnicy, w której znajduje się duży przeciwnik odporny na kule. Jest tu jedna bomba rurowa, którą możesz ją uszkodzić, ale nie przejmuj się, nie wystarczy jej zabić. Zamiast tego musisz udać się do lewego rogu pierwszego pokoju, wyczyścić żarówkę i udać się do drugiego pokoju. W drugim pomieszczeniu jest ścieżka po lewej stronie, ale musisz podejść do niej z prawej strony, aby wyczyścić kolejną żarówkę. Podczas tej sekwencji duży potwór prawdopodobnie cię zauważy, w tym momencie musisz podbiec do wejścia i poczekać, aż się zresetuje. Po oczyszczeniu ścieżki przykucniesz w odosobnionym obszarze, gdzie na górze znajduje się Srebrna Maska schodów. Gdy go złapiesz, wielki potwór wyjdzie przez ścianę za nim i będziesz musiał wybiec z powrotem przez obszar z piwnicy. W tym obszarze jest trochę gnoju, którego musisz unikać, ale trzymanie się lewej strony obu pomieszczeń pozwoli ci go ominąć.

Złota Maska

Aby dotrzeć do Złotej Maski pośrodku mazi, musisz upuścić kilka pianin na platformę.Aby dotrzeć do Złotej Maski pośrodku goop, musisz upuścić kilka pianin, aby przejść przez platformę. Gdy ponownie wejdziesz do łazienki, skieruj się do korytarza. Nowe drzwi zostaną otwarte, a stara droga na zewnątrz będzie zablokowana. Wejdź do nowego pokoju i przejdź przez podwójne drzwi. Wewnątrz znajduje się obraz węża, którego będziesz potrzebować do układania puzzli. Przejdź przez kolejne drzwi, a wrócisz do pierwotnego korytarza. Podążaj ścieżką z powrotem na dziedziniec. Na dziedzińcu jest zgraja wrogów i wielki potwór, ale możesz przebiec obok nich do głównej sali. W tym miejscu skieruj się na górę i przejdź przez drzwi na szczycie schodów. Wewnątrz tego pokoju znajduje się malarska zagadka, w której musisz ułożyć obrazy tak, aby wszystkie drapieżniki zmierzyły się ze swoją ofiarą. Po lewej stronie idzie Motyl, Żaba, Owca, a po prawej Pająk, Wąż, Wilk. Ukończenie tej zagadki odblokowuje klucz trójokularowy. Stąd wróć w stronę dziedzińca, ale zatrzymaj się w jadalni. Klucz trójokularowy może otworzyć szafkę ze strzelbą, którą możesz teraz złapać. Przebiegnij obok wrogów na dziedzińcu do drzwi po lewej stronie. Bezpośrednio za drzwiami są kolejne drzwi z trzema czerwonymi gałkami ocznymi. Otwórz drzwi i wejdź do środka. Złotą maskę znajdziesz na środku sali muzycznej, otoczonej mazią. Aby do niego dotrzeć musisz wyczyścić trzy żarówki. Najpierw skieruj się na prawą stronę pomieszczenia, niedaleko sceny i spójrz w górę na balkon. Po zniszczeniu pierwszej żarówki spadnie pianino i pojawi się czterech wrogów. Użyj pianina, aby przejść na środek pokoju i wyczyścić żarówkę, która tworzy ścieżkę na górę. Wejdź po schodach i znajdź ostatnią żarówkę po drugiej stronie balkonu, za jednym z wrogów. To upuszcza ostatni fortepian. Chwycenie Złotej Maski uruchamia scenkę przerywnikową.

Dotarcie do posągu

Po krótkiej cut-scence zostaniesz zamknięty w celi, której zadaniem jest znalezienie prawdziwych żarówek w pokoju pełnym podróbek w 90 sekund. Pierwszy znajduje się w lewym dolnym rogu pomieszczenia po przeciwnej stronie krat. Wybór złego nie ma żadnych konsekwencji, więc nie martw się tym. Drugi znajduje się w zburzonej ścianie wewnątrz celi, za wrogiem. Trzecia i ostatnia żarówka znajduje się na środku sufitu na zewnątrz krat. Po oczyszczeniu cela otwiera się i możesz poruszać się po podziemnym obszarze, gdzie jest tylko jeden normalny wróg. Idź przed siebie, a znajdziesz się w kuchni. Przejdź przez jadalnię i wróć do głównej sali, gdzie możesz umieścić maski na posągu. Prowadzi to do walki z bossem, więc upewnij się, że jesteś przygotowany. Możesz również zapoznać się z przewodnikiem GameSpot dotyczącym odblokowania dodatkowych postaci w trybie Mercenaries i recenzją Gamespota dodatku Winters’ Expansion DLC. Omawiane tu produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać udział w przychodach, jeśli kupisz coś, co znajduje się na naszej stronie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
games