Najlepszy kontroler PS5 w 2022 roku: Scuf Reflex to imponująca opcja premium

Najlepszy kontroler PS5 w 2022 roku: Scuf Reflex to imponująca opcja premium

PlayStation 5 jest dostarczany z niesamowitym nowym kontrolerem pierwszej firmy, DualSense, aw 2022 roku jest to bez wątpienia najlepszy kontroler PS5 do posiadania i kupowania wielokrotności, zwłaszcza teraz, gdy jest dostępny w sześciu różnych kolorach. Opcje kontrolerów PS5 innych firm są niewielkie, jeśli chodzi o rzeczywiste granie w gry PS5, ale zewnętrzny sprzedawca Scuf Gaming wydał naprawdę fajną opcję premium, Scuf Reflex. Ponadto niektóre z najlepszych kontrolerów PS4 są bezpośrednio kompatybilne z konsolą nowej generacji Sony, podczas gdy inne mogą być używane z kompatybilnymi wstecznie grami PS4 na PS5. Niezależnie od tego, czy szukasz najlepszego kontrolera PS5 do ogólnego użytku (spoiler: to jest DualSense ) lub opcje gier walki, gier wyścigowych i przesyłania strumieniowego Netflix, istnieje kilka świetnych kontrolerów, których zalecamy używać z PS5 od niezawodnych marek, takich jak Logitech, Razer i Trustmaster. Chociaż ta lista z pewnością będzie nadal rosnąć i ewoluować w miarę zbliżania się do długości życia PS5, oto najlepsze opcje kontrolerów PS5 do rozważenia do tej pory. Aby uzyskać więcej świetnych gamepadów, zobacz najlepsze kontrolery Switch i najlepsze kontrolery Xbox na rok 2022.

Kontroler bezprzewodowy DualSense

Sony nie wypuściło jeszcze żadnych opcji kontrolera PS5 pierwszej firmy poza DualSense, który jest następcą DualShock 4 z PS4. DualSense jest wygodny do trzymania podczas długich sesji gier i ma nieco dłuższe boki z zakrzywionymi tylnymi wyzwalaczami, co zapewnia delikatny wspiera dłonie i palce wskazujące. Jest to znacząca poprawa w porównaniu z DualShock 4 pod względem ergonomii. Oprócz tego, że kontroler bezprzewodowy PS5 DualSense zapewnia doskonałe wyczucie, zapewnia dotykowe sprzężenie zwrotne, które w uproszczeniu jest tylko fantazyjną funkcją wibracji – ale w praktyce , to właściwie trochę magiczne, gdy grasz w gry PS5, które faktycznie je implementują, takie jak Astro’s Playroom i Ratchet & Clank: Rift Apart. Adaptacyjne spusty na przyciskach L2 i R2 zapewniają również realistyczne napięcie w różnych sytuacjach, takich jak uczucie ściągania cięciwy lub przełączania między różnymi pistoletami. Bezprzewodowy kontroler DualSense ma wbudowany mikrofon do gry online. Podobnie jak w przypadku DualShock 4, jest też gniazdo 3,5 mm do bezpośredniego podłączenia zestawu słuchawkowego PS5, aby słyszeć innych graczy online lub po prostu cieszyć się dźwiękiem z gry. PS5 jest dostarczany z jednym kontrolerem DualSense Oczywiście kontroler, ale jeśli wybierasz drugi kontroler PS5, szczerze mówiąc, nie jest złym pomysłem, aby złapać drugi DualSense, aby przełączyć się na ładowanie drugiego lub do lokalnego trybu wieloosobowego. W tym celu również warto sięgnąć po oficjalną stację ładującą PS5 DualSense. Możesz sprawdzić naszą recenzję PS5, aby dowiedzieć się, dlaczego DualSense jest tak imponującym akcesorium nowej generacji. DualSense jest dostępny w kolorze białym, Midnight Black, Cosmic Red, Galactic Purple, Nova Pink i Skylight Blue. Modele biały i czarny o północy kosztują 70 dolarów, podczas gdy pozostałe kolory kosztują po 75 dolarów.

Odruch zdzierania

W tej chwili jest tylko jeden kontroler innej firmy do grania w gry PS5, który zalecamy: Scuf Reflex. Ten doskonały, wysokiej klasy kontroler PS5 zachowuje wszystkie nowatorskie funkcje DualSense — adaptacyjne wyzwalacze, dotykowe informacje zwrotne i zintegrowany dźwięk w grze — jednocześnie oferując więcej możliwości dostosowywania, które są precyzyjnie dostrojone do gier konkurencyjnych. Głównym atutem Scuf Reflex są cztery wygodne wiosła tylne, które są ergonomicznie zaprojektowane i umieszczone w naturalnych pozycjach dla palców. Nie ma potrzeby zmiany sposobu trzymania kontrolera DualSense, aby z łatwością korzystać z każdego z nich. Mapowalne tylne wiosła przydają się, szczególnie w strzelankach i innych konkurencyjnych grach wieloosobowych. Te łopatki można ponownie mapować i można przechowywać do trzech profili, które można przełączać w locie za pomocą przycisku z tyłu kontrolera. Wklęsłe drążki analogowe mają również nieco lepszy chwyt niż standardowe drążki DualSense. Ale nie musisz trzymać się domyślnego stylu drążków. Reflex ma wymienne drążki, co pozwala na zmianę na długie lub krótkie konstrukcje kopułkowe. Reflex jest dostępny w trzech różnych modelach: Reflex, Reflex Pro i Reflex FPS. Reflex Pro ma teksturowany uchwyt, który jest znacznie lepszy niż standardowy kontroler DualSense. Reflex FPS, który kosztuje 260 USD, dodaje blokady spustów zarówno do RT, jak i LT, a także do przycisków tylnych. Warto to zauważyć poinformował, że wkrótce na jego stronie internetowej pojawi się więcej jednostek. W przyszłości będzie można zamienić czarno-szary panel czołowy na bardziej kolorowe opcje, takie jak niebieski, czerwony i pomarańczowy.

Razer Raion

Razer Raion to przewodowy kontroler PS4, który będzie działał ze wstecznie kompatybilnymi grami PS4 na PS5. Obecnie wciąż jest to najlepszy pad do walki w grach na PlayStation, wyposażony w klikalny ośmiokierunkowy D-pad z układem sześciu przycisków, przypominającym pałkę do walki. Przyciski są nieco większe niż zwykle z żółtymi przełącznikami Razer do natychmiastowych wejść. Możesz nawet wyłączyć dodatkowe przyciski, których nie potrzebujesz, za pomocą funkcji blokady przycisków, aby uniknąć przypadkowego naciśnięcia niewłaściwych danych wejściowych podczas turniejów. Razer Raion jest również wystarczająco lekki, aby wygodnie trzymać go w jednej ręce, a drugą dotykać przycisków w stylu fortepianu. Nie musisz też przełączać się na w pełni funkcjonalny kontroler do takich rzeczy, jak dostosowywanie postaci, dzięki przełącznikowi, który pozwala mapować D-pad na lewy i prawy drążek analogowy. Chociaż brak analogowych drążków i spustów oznacza, że ​​nie możesz używać Raiona w większości gier na PS5, jest to świetny dodatek do gier walki, takich jak Mortal Kombat 11, Tekken 7 i Injustice 2.

Victrix Pro FS

Nasz wybór najlepszego kija do walki na PS4 jest kontynuowany również na PS5: Victrix Pro FS. Wersja premium kompatybilna z PS5, Victrix Pro FS jest wykonana z wytrzymałego aluminium z częściami, które są wyjątkowo solidne, w tym dokładnym i satysfakcjonującym drążkiem oraz ośmioma przyciskami akcji, które są równie satysfakcjonujące. Ten kij do walki na PS5 zawiera również programowalne przyciski, dostosowywalny dźwięk i oświetlenie oraz łatwe drzwiczki umożliwiające wymianę komponentów do modowania. Jest również dość przyjazny w podróży dzięki uchwytom, plastikowemu organizerowi do owinięcia kabla i wyjmowanym joystickiem, który można schować na dole. Victrix Pro FS kosztuje 350 USD (a jego limitowane edycje kosztują 400 USD), więc polecamy go głównie zapalonym fanom gier walki – dla świetnej opcji średniej klasy, sprawdź Razer Panthera Evo.

Logitech G923

Chociaż istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o kierownice wyścigowe PlayStation, Logitech G923 to solidna, niedroga opcja, która jest łatwo dostępna w Amazon i innych sklepach (Thrustmaster T300 RS GT to kolejny popularny wybór, ale niestety jest wyprzedany wszędzie). Logitech G923 jest często opisywany jako świetna kierownica wyścigowa dla początkujących i jest kompatybilny z grami wyścigowymi na PlayStation i PC ze zintegrowanymi kontrolkami. W szczególności wykorzystuje technologię TrueForce firmy, która zapewnia sprzężenie zwrotne siły o wysokiej rozdzielczości, zwiększając realizm wyścigów. Minusem jest to, że liczba gier zgodnych z TrueForce jest wciąż niewielka: Grid, Assetto Corsa Competizione, iRacing, Gran Turismo Sport, Showrunner i Dirt Rally 2.0. Posiada również programowalne podwójne sprzęgło, 24-punktowy selektor i tryb progresywny sprężyna hamulca, aby zmaksymalizować kontrolę nad pojazdem. Oprogramowanie G Hub umożliwia także tworzenie wielu profili, dostosowywanie czułości kół i nie tylko. Chociaż nie jest to najbardziej ekskluzywna kierownica wyścigowa PS5 na rynku, jest to niezawodna, stosunkowo przystępna cenowo i łatwo dostępna kierownica z trwałą aluminiową konstrukcją, która zapewnia trwałość.

Thrustmaster T.Flight HOTAS 4

Chociaż oficjalna pałeczka do lotu na PS5 nie została jeszcze wydana, jedna z najlepszych opcji na PS4, Thrustmaster T.Flight HOTAS 4, będzie działać dobrze ze wstecznie kompatybilnymi symulatorami lotu na PS5, takimi jak Star Wars Squadrons lub Ace Combat 7: Skies Unknown . Ten oficjalnie licencjonowany drążek za 90 USD jest opcją bardziej przyjazną dla budżetu i stanowi lepszy drążek na poziomie podstawowym. Chociaż nie ma gniazda słuchawkowego, T.Flight HOTAS 4 jest łatwy w konfiguracji i obsłudze dzięki systemowi podwójnego steru, odłączanej przepustnicy i regulowanemu oporowi, dzięki czemu możesz dostosować sposób latania. Drugi główny drążek sterowy Opcją dla PS5 jest drążek sterowy Hori HOTAS, który jest znacznie droższy w cenie 200 USD i dodaje zintegrowane gniazdo słuchawkowe, silnik wibracyjny i odporność na przepustnicę, chociaż jego jakość wykonania nie do końca odpowiada wysokiej cenie. Mimo to jest to również świetna opcja (szczególnie, jeśli w przeszłości używałeś lotek), choć trudniej ją znaleźć w magazynie.

Pilot PlayStation Media

Konsole PlayStation są urządzeniami do strumieniowego przesyłania strumieniowego od kilku pokoleń, a PS5 jest szczególnie świetną opcją do oglądania filmów i telewizji, ponieważ może przesyłać strumieniowo treści w rozdzielczości 4K; standardowy model może również odtwarzać dyski Blu-ray 4K. (Oczywiście, aby z tego skorzystać, będziesz także potrzebować telewizora 4K.) Jeśli jesteś osobą, która lubi używać PS5 do strumieniowego przesyłania multimediów, PlayStation Media Remote to oczywisty zakup, który sprawi, że proces jest o wiele łatwiejszy. Jest wyposażony w przyciski szybkiego dostępu do Disney+, Netflix, Spotify i YouTube, a także przyciski wstrzymywania, przewijania do tyłu i przewijania do przodu. Za pomocą pilota do multimediów możesz włączyć PS5 i poruszać się po jego menu, działając podobnie jak DualSense z interfejsem PS5, zapewniając bardziej intuicyjną obsługę. PlayStation Media Remote został zaprojektowany specjalnie dla PS5 i kosztuje 30 USD.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
games