Gry takie jak Elden Ring do sprawdzenia po wizycie w krainach między

Gry takie jak Elden Ring do sprawdzenia po wizycie w krainach między

Elden Ring to jedna z najbardziej uznanych gier wszech czasów, z krytykami i fanami chwalącymi wszystko, od systemu walki po otwarty świat, i może to być arcydzieło From Software. Gra jest ogromna i obejrzenie wszystkiego zajmie ci dziesiątki godzin, ale możesz się zastanawiać, czy po jej zakończeniu są inne gry, takie jak Elden Ring. Przygotowaliśmy listę gier, które z tego czy innego powodu , może spodobać się fanom Elden Ring. Niektóre z nich to gry przypominające dusze lub dusze, podczas gdy inne są podobne z powodów, takich jak projekt walki lub wyłaniający się świat. Prawie wszystkie z nich są ogromne same w sobie, więc powinieneś mieć w co grać przez wiele miesięcy.

Wiemy, że to wielka niespodzianka, ale inne gry From Software są bardzo podobne do Elden Ring w kilku kluczowych obszarach. Poniższe gry są świetnym wyborem, jeśli kochasz Elden Ring: Oprócz tych gier (z wyjątkiem Sekiro), które zawierają system poziomowania podobny do systemu run w Elden Ring, mają one również połączone obszary ze skrótami otwierającymi się, gdy poruszasz się głębiej. Punkty kontrolne, takie jak ogniska Dark Souls i lampy Bloodborne, są prawie identyczne z miejscami łaski w Elden Ring, a napięcie między ryzykiem a nagrodą, które odczuwasz, gdy idziesz naprzód w Elden Ring, występuje w każdej z gier. Oczywiście tak samo jest z trudnością, co jest szczególnie ważne w trybie offline Sekiro, ponieważ nie możesz wezwać pomocy.

Dostępne dla: Przełącznik

Gra podobna do Elden Ring z zupełnie innych powodów niż Dark Souls czy inne gry From Software, The Legend of Zelda: Breath of the Wild na nowo zdefiniowało otwarte światy. Jego wpływ na Elden Ring jest oczywisty, szczególnie w przypadku systemu przypinek, którego możesz użyć do tworzenia własnych punktów orientacyjnych na mapie do późniejszej eksploracji. Jest o wiele łatwiejszy niż Elden Ring i wcale nie przypomina Dusz, ale jest wypełniony po brzegi sekretami, które znajdziesz całkowicie organicznie, dając poczucie odkrycia, które nie jest możliwe w bardziej kierowanych grach z otwartym światem. Ser jest również w menu, podobnie jak w Elden Ring, pozwalając dosłownie przeskakiwać niektóre sekcje mapy, jeśli wymyślisz, jak to zrobić.

PlayStation, Xbox, PC

Deck13 po raz pierwszy wbił się (w plecy) w formułę Souls z Lords of the Fallen w 2014 roku i nie był zbyt udany, podnosząc niektóre elementy estetyczne serii bez zrozumienia struktury. The Surge, a zwłaszcza jego lepsza kontynuacja, nie popełnił tego błędu. Osadzona w mieście rozdartym chaosem po wielkiej katastrofie technologicznej, zamienia fantazję na science-fiction. Walczysz za pomocą przeprojektowanych narzędzi budowlanych, takich jak młoty i piły, wraz z bardziej zaawansowaną technologią, jednocześnie ulepszając swój sprzęt, odblokowując drzwi i windy oraz walcząc z potężnymi bossami. Nie jest to jednak tylko nowa wersja Dusz, z unikalnym systemem rozczłonkowania, który pozwala wybrać, na której części ciała się skupić i zerwać podczas bitwy, aby zdobyć części zbroi lub broń.

Dostępne dla: PS5, PS4

Kolejna kontynuacja, która jest lepsza od swojego poprzednika, Nioh 2 nie zawiera otwartego świata, takiego jak Elden Ring, zamiast tego wykorzystuje serię dyskretnych poziomów z połączonymi segmentami. Ekwiwalent ogniska jest tutaj również, podobnie jak waluta, którą upuszczasz po śmierci i używasz do awansowania swojej postaci. Nioh 2 oferuje również większą zachętę do eksperymentowania z walką niż Elden Ring, ponieważ nie musisz wzmacniać broni, aby była skuteczna – zamiast tego będziesz stale znajdować nowe i możesz je wypróbować, aby mieć szansę na przyspieszenie. Może to sprawić, że nawet najtwardsi bossowie będą wydawać się łatwiejsi w zarządzaniu, podobnie jak nowy ruch Burst Counter, który pozwala szybko odwrócić sytuację i agresywnie zaatakować wroga. Właściciele PS5 mogą wybrać The Nioh Collection, która zawiera zremasterowane wersje obu gier Nioh.

Dostępne dla: PlayStation, Xbox, PC

Prawie każda gra w stylu Souls wykorzystuje system walki wręcz, co ma sens, biorąc pod uwagę, ile czasu spędzasz na zapamiętywaniu wzorców ataków bossów, aby móc ich unikać, ale Gunfire Games podjęło odważną decyzję w Remnant: From The Ashes. Jest to połączona strzelanka typu Souls i trzecioosobowa, i jakoś udaje się w obu. Postapokaliptycznych scenerii nie brakuje w dzisiejszych czasach, ale skoncentrowane na naturze podejście Remnant do tej koncepcji pomaga jej się wyróżnić, podobnie jak rozległe wsparcie współpracy. Jeśli szukasz ogromnego, pełnego tajemnic świata do odkrycia, poszukaj gdzie indziej, ale walka Remnant: From The Ashes powinna przypominać kreatywny riff na temat istniejących pomysłów po zagraniu w Elden Ring.

Dostępne dla: PlayStation, Xbox, PC

Przed wydaniem Star Wars Jedi: Fallen Order myśl o grze w stylu Souls w odległej galaktyce nie wydawała się mieć większego sensu, ale Respawn zdołał to zrobić, usuwając kluczowe elementy z kilku innych gier . Świat i spektakl to klasyczne Uncharted, ale każdy, kto używa broni białej i lubi kontratakować w Elden Ring, bardzo szybko podniesie walkę Upadłego Zakonu. Masz sporą dozę swobody w radzeniu sobie z każdym starciem, nawet do dzielenia miecza świetlnego na dwie części lub kołysania obustronnym ostrzem Dartha Maula — cóż, jeśli grałeś w Elden Ring, możesz mieć Podwójne ostrze zamiast tego w twoim umyśle.

Dostępne dla: PlayStation, Xbox, PC

Pod kilkoma względami Assassin’s Creed Odyssey jest przeciwieństwem Elden Ring. Jego interfejs użytkownika jest bardziej zajęty, wskazując wyraźniej cele, a otwarty świat nie jest tak naprawdę zaprojektowany do eksploracji do woli. Jednak system walki zapewnia pętlę „broń, karz, broń” Elden Ring radzi sobie tak dobrze, choć z większą personalizacją za pomocą drzew umiejętności dla specjalnych umiejętności. Ta pętla, już wyryta w twoim mózgu po godzinach walki z twardymi bossami w Elden Ring, będzie od razu znajoma. Nawet skradanie się przypomina Elden Ring, ponieważ często używa się go do wyeliminowania jednego lub dwóch celów przed rozpoczęciem bójki.

Dostępne dla: PlayStation, Xbox, PC

Uwielbiasz Elden Ring, ale żałujesz, że nie przeszedł on najpierw przez gorący temat w centrum handlowym i nie zamienił się w anime? Masz szczęście, bo tym właśnie jest Code Vein. Akcja Code Vein, osadzona w świecie opanowanym przez wampiryczne stworzenia, jest absolutnie szalona, ​​z mieczami, toporami, młotami i innymi dostępnymi wraz ze specjalnymi umiejętnościami wampirów zwanymi Prezentami. Naprawdę sprawiają, że czujesz się jak najlepszy wampir wojownik, a każde machnięcie twoją bronią jest po prostu fantastyczne. Jako bonus, jeden z obszarów późnej fazy gry jest uderzająco podobny do Anor Londo z Dark Souls, więc jest to konieczne.

Dostępne dla: PlayStation, Xbox, Switch, PC

Zdecydowanie nie-AAA podejście do formuły From Software, która wciąż rozumie jej istotę, Ashen to dziwna gra. Zawiera kilku absurdalnie trudnych bossów, system punktów kontrolnych przypominający ognisko i mnóstwo sekretów w opustoszałych krajobrazach, ale emanuje także poczuciem spokoju, którego nie ma w żadnej z gier From Software poza Elden Ring. Nie musisz się martwić, że coś zaatakuje Cię absolutnie wszędzie, dając Ci możliwość odkrywania wspaniałego otwartego świata, który ma minimalistyczny styl artystyczny. Nie jest to pokaz techniczny, ale mimo to robi wrażenie.

Dostępne dla: PlayStation, Xbox, Switch, PC

Wiedźmin 3 tworzy naszą listę gier, takich jak Elden Ring, dla swojego świata, a nie walki lub jakiejkolwiek mechaniki podobnej do Dusz. Podróż Geralta prowadzi go przez oszałamiająco duży obszar, zróżnicowany i pełen śmiercionośnych stworzeń, a także postaci niezależnych, które potrzebują rozwiązania pewnych problemów. Eksploracja odgrywa ważną rolę w pełnym zadowoleniu z gry Wiedźmin 3, ponieważ CD Projekt Red przykłada ogromną wagę do tego, aby nic nie przypominało zawartości wypełniacza. Możesz także uzyskać przewagę nad niektórymi wrogami, używając odpowiednich mikstur, a każdemu, kto zmaga się z konkretnym bossem w Elden Ring, podejście „może to zadziała” będzie bardzo znajome.

Dostępne dla: PS4, PS5

Horizon Forbidden West jest podobny do innych gier AAA z otwartym światem pod względem interfejsu użytkownika i trzymania za rękę, ponieważ otrzymujesz dzienniki zadań i wiele innych funkcji śledzenia postępów, których nie ma w Elden Ring. Jednak doświadczenie może być również bardzo wschodzące, ponieważ Aloy natyka się na ogromne lochy zwane Kotłami, których ukończenie może zająć dużo czasu. Gracze Elden Ring będą zaznajomieni z tego rodzaju pętlą boczną, ponieważ gra rutynowo wysyła cię w kierunku celu, jednocześnie rozpraszając cię jaskiniami i tunelami do zbadania.

Dostępne dla: PlayStation, Xbox, Switch, PC

Jeśli Breath of the Wild był jednym ze źródeł inspiracji dla projektu świata Elden Ring, to The Elder Scrolls V: Skyrim z pewnością był kolejnym. Jego podejście „zrób wszystko” nagradza cię za wyruszenie w nieznane, aby odkryć lochy, skarby i zadania, i chociaż z pewnością brakuje mu trudności Elden Ring, oferuje podobny poziom elastyczności i personalizacji w walce. Jeśli chcesz wejść jako skrytobójca z łukiem, możesz lub możesz zaatakować frontalnym atakiem za pomocą miecza i tarczy. Bez ustawionych klas możesz mieszać i dopasowywać, kołysząc zaklęciem ognia jedną ręką, a drugą waląc w czaszki wrogów pałką. GameSpot może otrzymać prowizję od ofert detalicznych.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
games