Xiaomi Smart Band 7 w teście: zegarek fitness, który chce być więcej

Xiaomi Smart Band 7 w teście: zegarek fitness, który chce być więcej

Xiaomi wypuściło Smart Band 7, nowy tracker fitness, który nie tylko błyszczy ceną znacznie poniżej 100 euro, ale jest również wyposażony w ulepszone działanie wewnętrzne. Przetestowaliśmy zegarek fitness i zobaczyliśmy, co jeszcze ma do zaoferowania.

Obecny zegarek fitness Xiaomi, Xiaomi Smart Band 7, jest na rynku od czerwca 2022 roku. W zeszłym roku Mi Band 6 zrobił wiele dobrze, czego brakowało jego poprzednikom – większy i lepszy wyświetlacz i więcej funkcji śledzenia. Jednak zegarek fitness nie był dojrzały, dlatego dopiero siódma generacja może stać się jeszcze lepsza. Możesz dowiedzieć się w naszym teście, czy udało się to taniemu trackerowi fitness.

Xiaomi Smart Band 7 w teście: wniosek

Ocena GIGA: 6,7 / 10

Xiaomi Smart Band 7 oferuje dla nich stosunkowo niska cena liczne funkcje: pomiar tętna, śledzenie snu, odtwarzacz Spotify, komunikator – to wszystko w trackerze fitness. Jeśli chcesz mieć oko na swój trening, zegarek ma w zanadrzu kilka sportów, które towarzyszą ćwiczeniom sportowym.

Jednak Smart Band 7 ma pewne słabości: z jednej strony komplikuje Zależność od aplikacji Mi a tym samym także konfiguracja i obsługa smartwatcha ze smartfona. Z drugiej strony zegarek wielokrotnie boryka się z niedokładnościami śledzenia. Decydując się na zegarek fitness, powinienem móc polegać przede wszystkim na tych funkcjach.

Dla mnie Xiaomi Smart Band 7 nie wygląda jak zegarek przeznaczony głównie do fitnessu, ale raczej jak zegarek który zdecydowanie powinien być smartwatchem. I oczywiście: za cenę poniżej 60 euro (patrz Saturn) otrzymujesz niewiarygodną kwotę w ofercie. Jednak funkcje, które są istotne dla urządzenia do monitorowania kondycji, są po prostu pomijane.

Xiaomi Smart Band 7 (Schwarz)

Xiaomi Smart Band 7 oferuje wiele praktycznych funkcji za mniej niż 60 euro.

Cena może być teraz wyższa. Cena od 24.07.2022 20:23

Opakowanie

W małym pudełku Xiaomi Smart Band 7 oprócz bransoletki fitness znajdziesz tylko niezbędne rzeczy: kabel ładujący i instrukcję użytkowania. Bardzo kompaktowy, bardzo minimalistyczny. Dodatkowe informacje o wyświetlaczu, baterii, funkcjach śledzenia itp. są wydrukowane na samym opakowaniu, co oznacza, że ​​można zapisać dalsze arkusze informacyjne.

Opakowanie Xiaomi Smart Band 7 zawiera tylko niezbędne elementy (źródło obrazu: GIGA).Opakowanie Xiaomi Smart Band 7 zawiera tylko podstawowe elementy (źródło obrazu: GIGA)

Zapytany Xiaomi stwierdził również, że opakowanie zostało zaprojektowane tak, aby było jak najmniejsze, aby odpady opakowaniowe należy unikać w miarę możliwości.

Xiaomi Smart Band 7: wygodne noszenie, skomplikowana obsługa

Wyświetlacz i projekt

Przy przekątnej 1,62 cala obudowa Smart Band 7 jest ledwo zauważalna, ale po co waga zaledwie 13,5 grama troski. Dodatkowo urządzenie jest wodoszczelne do 5 ATM – więc prysznic i kąpiel z trackerem fitness nie stanowią problemu. Inteligentną opaskę można szybko założyć jedną ręką, a długość bransoletki można łatwo zmieniać. Podczas gdy aluminiowy przycisk wykonuje dobrą robotę w ciągu dnia, budzę się wiele poranków bez zegarka na nadgarstku. Bezpieczne zamknięcie jest szczególnie ważne w przypadku sportów o dużej intensywności.

Przy okazji: jeśli masz wystarczająco dużo koloru, który wybrałeś, po prostu wypychasz kopertę z oprawy bransoletki i zmień zespół – wybór kolorów nie pozostawia nic do życzenia. Sam silikonowy pasek jest wykonany z TPU (termoplastyczny poliuretan). Chociaż jest to trwały materiał, produkcja poliuretanów wiąże się z toksycznymi gazami, a zatem nie jest pozbawiona ryzyka (źródło: Utopia).

Xiaomi nie skąpił wyświetlacza i dostarczył nam (jak w przypadku poprzednika) AMOLED-Technik. Aplikacje i poszczególne wskaźniki są wyświetlane bardzo ostro. Nawet w mocnym świetle słonecznym nie miałem problemów z odczytaniem dzięki 500 nitom, ale brakuje mi automatycznej regulacji jasności.

To "Mechaniczna" Xiaomi Smart Band 7 można łatwo wypchnąć z silikonowego gniazda (źródło obrazu: GIGA).„Zegarowy” Xiaomi Smart Band 7 można łatwo wypchnąć z silikonowej wersji (źródło zdjęcia: GIGA)

Znana obsługa Androida

kto? Sterowanie gestami telefonu z systemem Android przyzwyczajony nie musi zmieniać zegara, ponieważ działa w bardzo podobny sposób: jeśli chcesz wrócić do poprzedniego ekranu, po prostu przesuń palcem od lewej do prawej – oznacza to, że Xiaomi poradziło sobie bez żadnych przycisków . Aby aktywować wyświetlacz, podnosisz rękę – ale zegarek zareagował zbyt wrażliwie jak na mój gust. W rezultacie kilka razy zdarzyło mi się, że wyświetlacz zmienił się nieumyślnie i niezauważalnie. W końcu przełączyłem się na stukanie, aby obudzić ekran. Istnieje również funkcja zawsze włączona, ale to pochłania baterię.

Chcąc w zamian zablokować wyświetlacz, wystarczy położyć na nim dłoń. Ale tak się tam dostaniesz nie automatycznie do menu głównego z powrotem, ale pozostaje na tym samym wyświetlaczu. Podsumowując, zegarek fitness bez wahania reaguje na różne polecenia. Czułość na dotyk jest bardzo wysoka, dlatego bardzo rzadko zdarzało się, aby wejście nie zostało rozpoznane.

Konfiguracja: nie bez smartfona

Zegarek fitness jest skonfigurowany w taki sam sposób, jak w przypadku zegarka Xiaomi Watch S1 Active, który również testowaliśmy: Aby korzystać z zegarka fitness, potrzebujesz go Aplikacja Mi Fitness. Aby móc ponownie korzystać z tej aplikacji, potrzebujesz odpowiedniego konta Mi. Więc cierpliwość jest wymagana do konfiguracji, ale wtedy przynajmniej pierwsze kroki są wykonane.

Mi Fitness (Xiaomi Wear)Mi Fitness (Xiaomi Wear)

Deweloper: Pekin Xiaomi Mobile Software Co., Ltd

Chociaż Smart Band 7 to „tylko” zegarek fitness, ma wiele funkcji, które bądź na bieżąco ze smartwatchem być w stanie. Jeśli połączysz komunikator z zegarkiem, powiadomienia będą pojawiać się również na Twojej bransoletce. Nie możesz odpowiadać na wiadomości, tylko je usuwaj. To samo dotyczy połączeń: za pomocą bransoletki fitness możesz je odrzucić, ale nie możesz ich zaakceptować (co bardzo doceniam jako introwertyk).

Ponadto możesz rzucić okiem na aktualna pogoda rzucić i Kontroluj Spotify (ale nie granie piosenek). Jeśli chcesz korzystać ze wszystkich tych funkcji, musisz aktywować różne uprawnienia za pośrednictwem aplikacji, co było dla mnie żmudnym procesem. Mniej obwiniałbym zegarek fitness, a bardziej aplikację Mi. Jest to kłopotliwe, więc musisz klikać różne zakładki, aby znaleźć żądane ustawienie.

Tutaj dowiesz się, które smartwatche są warte zachodu:

Monitor fitness, który wykonuje więcej pracy niż startu

Liczne funkcje fitness

Oczywiście wybierasz tracker fitness, aby (niespodzianka!) śledzić swoją kondycję. Tutaj masz wiele funkcji do wyboru: Xiaomi Smart Band 7 ma między innymi Tętno, tlen we krwi, poziom stresu i liczba kroków konsekwentnie, choć należy raczej zakładać szacunki, zwłaszcza jeśli chodzi o tlen we krwi. Jeśli codzienne życie jest bardziej stresujące, możesz wykonać ćwiczenia oddechowe lub, jeśli masz problemy z koncentracją, możesz skorzystać ze sprawdzonej techniki Pomodoro (świetna rekomendacja do nauki egzaminów lub pisania prac domowych).

Ale Smart Band 7 towarzyszy również różnym ćwiczeniom treningowym: jogging, spacery, treningi domowe, jazda na rowerze, joga, piłka nożna, badminton i wiele innych. Jeśli wybrałeś właściwe ćwiczenie z ponad 110 opcji zdecydowałeś, wystarczy kliknąć „Idź”, a zegarek zacznie mierzyć czas, tętno i kalorie. Dobra rzecz: niekoniecznie potrzebujesz smartfona przy sobie. Na przykład, jeśli chcesz rejestrować trasę, którą przebiegłeś podczas biegania, potrzebujesz telefonu komórkowego, w przeciwnym razie zegarek prześle wszystkie zarejestrowane dane do smartfona po sesji sportowej.

Xiaomi Smart Band 7 szczegółowo pokazuje Twoje wartości ciała (źródło obrazu: GIGA).Xiaomi Smart Band 7 szczegółowo pokazuje wartości twojego ciała (źródło obrazu: GIGA)

Wady: Jak już krytykowano w teście Watch S1 Active od Xiaomi, aby zakończyć trening, musisz nacisnąć przycisk stop przez 3 sekundy. Po intensywnych ćwiczeniach szybko pozbawia to cierpliwości. Brakuje mi też automatycznego zakończenia ćwiczenia. O ile smartwatch chciał zakończyć ćwiczenie z najmniejszymi przerwami, o tyle tracker (na szczęście) tego nie zrobił. Ale ponieważ nie zawsze myślę o zakończeniu treningu na zegarku po sporcie, śledzenie czasami trwało 1 godzinę. Na przykład nuta po 5 minutach byłaby dobrym środkiem pośrednim.

Niedokładne śledzenie kroków

Monitor aktywności wykazał również słabości krokomierza. Z jednej strony pojawiły się problemy podczas treningu: 7-kilometrowe okrążenie po joggingu wskazywało na zegarze 4,5 kilometra. Z drugiej strony normalny krokomierz mierzony niedokładnie w życiu codziennym. Więc po przebudzeniu (ale przed wstaniem) pokazano mi liczbę kroków 35.

Monitor fitness nie powinien zmagać się z takimi nieścisłościami. Zwłaszcza, gdy z jakiegokolwiek powodu zwracasz uwagę na swoją kondycję, powinieneś móc polegać na zegarku. Dla mnie raczej wzmacnia wrażenie, że Xiaomi ze Smart Band 7 więcej wartości na eleganckich funkcjach smartwatcha zamiast koncentrować się na rdzeniu urządzenia i doskonalić funkcje fitness i działanie.

Mocna bateria z szybkim ładowaniem

Przy pojemności 180 mAh bateria Xiaomi Smart Band 7 wytrzymuje według producenta do 14 dni. Ze śledzeniem snu, krokomierzem, pomiarem tętna i tlenu we krwi, aktywowanymi powiadomieniami i treningiem 20-60 minut każdego dnia, Poradzę sobie z tym przez 5 do 7 dni. Dobra średnia wartość dla tego bardziej intensywnego użytkowania. Jeśli ograniczysz funkcje do minimum, możesz wydobyć wystarczającą moc na znacznie więcej dni.

Xiaomi Smart Band 7 jest w pełni naładowany w niecałe 90 minut (źródło obrazu: GIGA).Xiaomi Smart Band 7 jest w pełni naładowany w niecałe 90 minut (źródło obrazu: GIGA)

Jeśli w końcu trzeba naładować Xiaomi Smart Band 7, możesz liczyć na stosunkowo szybkie ładowanie: Po półtorej godzinie zegar znów jest pełny.

Xiaomi Smart Band 7 jest dostępny w liczne kolory od czerni przez neonową pomarańczę do zieleni khaki. Możesz kupić zegarek za cenę detaliczną nieco poniżej 60 euro (patrz Saturn). Ponadto monitor fitness jest kompatybilny nie tylko z systemami operacyjnymi smartfonów z systemem Android 6, ale można go również podłączyć do urządzeń z systemem iOS 10 lub nowszym.

Xiaomi Smart Band 7 (czarny) teraz od 49,99 € w Saturn

Cena może być teraz wyższa. Cena od 24.07.2022 20:23

Oceny i dane techniczne

Szczegółowa ocena testu GIGA: Xiaomi Smart Band 7

KategoriaOcena (maks. 10)Zrównoważony rozwój6Projektowanie i przetwarzanie7Wyświetlacz8Komfort i obsługa5Oprogramowanie6Tryby fitness7Bateria7Razem6,7Uwaga: Kategoria „Zrównoważony rozwój” stanowi 10 procent ogólnej oceny. Z naszego artykułu GIGA dowiesz się, jak i dlaczego oceniamy zrównoważony rozwój.

Specyfikacje: Xiaomi Smart Band 7

TypFitness trackerWaga13,5 g (bez paska)Żywotność baterii do 14 godzin (na jednym ładowaniu)Wersja systemu operacyjnego 1.16.0.7 (kompatybilna ze smartfonami z systemem Android 6 lub iOS 10)Cechy specjalneWodoodporność (do 5 ATM)

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android