Wykrywanie awarii firmy Apple zalewa dyspozytorów 911 fałszywymi alarmami

Wykrywanie awarii firmy Apple zalewa dyspozytorów 911 fałszywymi alarmami

Kaitlyn Cimino / Android AuthorityTL;DR Narciarze uruchamiają funkcję wykrywania awarii firmy Apple i nieumyślnie wysyłają fałszywe alarmy do dyspozytorów 911. Problem stał się tak poważny, że zmusza ośrodki narciarskie do umieszczania znaków z prośbą do właścicieli iPhone’a 14 i Apple Watch o wyłączenie tej funkcji lub aktualizację do najnowszej wersji oprogramowania. Dyspozytorzy twierdzą, że bardzo rzadko widzą ten problem na urządzeniach z Androidem. Radzenie sobie z fałszywymi alarmami to ostatnia rzecz, jakiej potrzebuje dyspozytor 911 lub osoba udzielająca pierwszej pomocy. Ale ten problem najwyraźniej nasilił się, odkąd Apple wypuściło funkcję wykrywania awarii. Najnowszy raport o problemie wydaje się coraz bardziej sfrustrowany dyspozytorów i respondentów z Kolorado. Apple wprowadził Crash Detection – funkcję, którą Android miał przez jakiś czas – podczas premiery iPhone’a 14. Ta funkcja jest dostępna wyłącznie dla iPhone’a 14 i Apple Obejrzyj Ultra. Kiedy funkcja myśli, że doszło do wypadku, wysyła sygnał SOS do służb ratunkowych. Narciarze w hrabstwie Summit w Kolorado nieświadomie uruchamiają tę funkcję, na podstawie raportu The New York Times. Problem stał się tak powszechny, że osoby udzielające pierwszej pomocy obawiają się, że ich ograniczone zasoby mogą zostać odwrócone od prawdziwych sytuacji kryzysowych. Martwią się również, że dyspozytorzy mogą stać się odczuleni na te automatyczne wezwania pomocy. „Cały dzień zajmuję się zarządzaniem powiadomieniami o wypadkach” — powiedziała Trina Drummer, tymczasowa dyrektor służb ratunkowych w hrabstwie Summit. Według raportu jej dział otrzymał 185 takich telefonów między 13 a 22 stycznia. Drummer zwraca uwagę, że liczba ta była zwykle o połowę mniejsza niż w pracowity dzień w przeszłości. „Apple musi założyć własne call center, jeśli jest to funkcja, której chcą”. Po powiadomieniu o problemie Apple podobno wysłał czterech przedstawicieli, aby obserwowali call center przez jeden dzień. Następnie rzecznik Apple, Alex Kirschner, przedstawił to oświadczenie.

Zdajemy sobie sprawę, że w niektórych określonych sytuacjach te funkcje uruchamiały służby ratunkowe, gdy użytkownik nie doświadczył poważnego wypadku samochodowego ani upadku. Crash Detection i Fall Detection zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić użytkownikom pomoc, gdy najbardziej jej potrzebują, i już przyczyniły się do uratowania kilku istnień ludzkich.

Zazwyczaj Crash Detection ostrzega użytkownika przed wysłaniem wezwania pomocy, dając użytkownikom 10 sekund na wyłączenie go. Jednak narciarze nie zauważają brzęczenia lub głośnych dźwięków z powodu wielu warstw odzieży, którą noszą. Apple powiedział, że aktualizacje wydane pod koniec 2022 roku „miały na celu„ optymalizację ”technologii i zmniejszenie liczby fałszywych połączeń”. Właściciele zegarków Apple Watch powinni wyłączyć tę funkcję lub zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji. Jeśli chodzi o wersję tej funkcji na Androida, wygląda na to, że działa ona zgodnie z przeznaczeniem. Drummer powiedziała, że ​​jej zespół „bardzo rzadko” miał do czynienia z fałszywymi alarmami wysyłanymi przez urządzenia innych firm. Chociaż jest to najświeższy przypadek tego problemu, nie jest to jedyny przypadek, w którym wykrywanie awarii firmy Apple przyprawia o ból głowy. W listopadzie ten sam problem został zgłoszony w Park City w stanie Utah. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android