W jakich krajach Galaxy S24 otrzymają warianty Snapdragon i Exynos?

W jakich krajach Galaxy S24 otrzymają warianty Snapdragon i Exynos?

Nadeszła seria Samsungów Galaxy S24, a wraz z nią pewne zamieszanie. W przypadku serii Galaxy S23 firma Samsung postawiła na prostotę i zastosowała procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 dla Galaxy na całym świecie we wszystkich trzech telefonach, dzięki czemu użytkownicy na całym świecie mogli korzystać z telefonu tak samo. Nie inaczej jest niestety w przypadku serii Galaxy S24. Ale które kraje otrzymają wariant Snapdragon, a które otrzymają wariant Exynos Galaxy S24? Oto odpowiedź, której szukasz!

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Galaxy S24 Ultra jest wyposażony w procesor Snapdragon 8 Gen 3 dla urządzeń Galaxy na całym świecie. Galaxy S24 i Galaxy S24 Plus są wyposażone w procesor Snapdragon 8 Gen 3 dla Galaxy w USA, Chinach i Korei Południowej. Poza tymi regionami, np. w Europie, Wielkiej Brytanii, Indiach i nie tylko, Galaxy S24 i Galaxy S24 Plus są dostarczane z Samsung Exynos 2400 for Galaxy.


PRZEJDŹ DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Galaxy S24 Ultra wykorzystuje Snapdragon 8 Gen 3 dla Galaxy we wszystkich regionach

Lanh Nguyen / Android Authority Zaczynając od najłatwiejszego elementu, Galaxy S24 Ultra klasy premium jest wyposażony w nowy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 dla Galaxy na całym świecie. Wszystkie regiony mogą korzystać z tego samego telefonu z tym samym SoC. Niezależnie od tego, czy kupisz telefon w Ameryce Północnej, Europie, Indiach czy gdzie indziej, Galaxy S24 Ultra zaoferuje praktycznie takie same wrażenia. Snapdragon 8 Gen 3 dla Galaxy różni się nieco od standardowego Snapdragona 8 Gen 3, który otrzymasz na innych flagowcach z Androidem. Obydwa są układami SoC premium, ale różnią się nieznacznie szybkością taktowania w różnych klastrach. Wersja „dla Galaxy” ma nieco wyższe maksymalne taktowanie (3,39 GHz vs 3,3 GHz) dla głównego rdzenia Cortex-X4, ale nieco niższe maksymalne prędkości zegara dla dwóch klastrów rdzeni Cortex-A720 (2,9 GHz i 3,1 GHz vs 3 GHz i 3,2 GHz), a także dla rdzeni Cortex-A520 (2,2 GHz w porównaniu do 2,3 GHz).

Galaxy S24 i Galaxy S24 Plus w USA, Chinach i Korei Południowej są wyposażone w procesor Snapdragon 8 Gen 3 dla Galaxy SoC

Samsung Galaxy S24 Plus vs Samsung Galaxy S24 w rękuRobert Triggs / Android AuthorityGalaxy S24 i S24 Plus Następnie, jeśli kupisz Galaxy S24 lub Galaxy S24 Plus w USA, Kanadzie, Chinach, Korei Południowej lub Hongkongu, telefony będą wyposażone w nowy Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 dla Galaxy SoC . Wydajność będzie praktycznie porównywalna z Galaxy S24 Ultra, więc będziesz mógł cieszyć się prawdziwymi wrażeniami z flagowego produktu w całej gamie produktów dostępnych w USA. Qualcomm potwierdził również władzom Androida, że ​​istnieje kilka innych regionów, które powinny otrzymać Galaxy S24 i Galaxy S24 Plus ze Snapdragonem 8 Gen 3 dla Galaxy, ale firma nie podała nam dokładnej listy dostępności.

Miejsca, w których Galaxy S24 i Galaxy S24 Plus dostają Samsung Exynos 2400 SoC

W większości regionów poza USA, takich jak Europa, Wielka Brytania, Indie, Dubaj i nie tylko, Samsung sprzedaje Galaxy S24 i Galaxy S24 Plus z Samsung Exynos 2400 dla Galaxy SoC. Exynos 2400 jest uważany za flagowy SoC, ale jest plasuje się na drugim miejscu za Snapdragonem 8 Gen 3. Jest to dziesięciordzeniowy procesor z jednym dużym rdzeniem Cortex-X4 o taktowaniu 3,2 GHz, pięcioma średnimi rdzeniami Cortex-A720 (dwa przy 2,9 GHz i trzy przy 2,6 GHz) i czterema rdzeniami Cortex -Małe rdzenie A520 pracujące z częstotliwością 1,95 GHz. Zawiera procesor graficzny Xclipse 940 oparty na architekturze graficznej AMD RDNA3. Wczesne informacje sugerują 3-5% różnicę w wydajności pomiędzy modelami Snapdragon i Exynos, ale będziemy musieli to przetestować, aby wyciągnąć dokładne wnioski.

Czy procesor Galaxy S24 Exynos jest dla Ciebie przełomowy?

1776 głosówTak, nie kupię S24/S24 Plus ze względu na Exynos.72%Nie, jestem pewien, że procesor Exynos jest w porządku.7%Nie obchodzi mnie to, i tak kupuję S24 Ultra.3% Czekam na testy porównawcze i recenzje, aby to ocenić.18% W przeszłości, podobnie jak w przypadku Exynos 2200 w porównaniu ze Snapdragonem 8 Gen 1 w serii Galaxy S22, wielu użytkowników zgłaszało zauważalną różnicę w codziennym użytkowaniu dzięki Snapdragonowi jest zauważalnie lepszy od Exynos, a problem pogłębił się w przypadku gier i żywotności baterii. Będziemy musieli dostać w swoje ręce obie wersje telefonów, aby sprawdzić, czy istnieje istotna i zauważalna różnica między Exynosem 2400 a Snapdragonem 8 Gen 3 dla wersji Galaxy Galaxy S24 i Galaxy S24 Plus. Samsunga Galaxy S24Samsunga Galaxy S24Samsung Galaxy S24 Cieńszy niż kiedykolwiek • Szkło Victus 2 • Jasny wyświetlacz Potężne inteligentne rozwiązania AI i węższe ramki Seria Samsung Galaxy S24 skupia się na dodatkowej technologii AI. Dzięki 6,2-calowemu wyświetlaczowi o częstotliwości odświeżania 120 Hz, 128 GB lub 256 GB pamięci, 8 GB pamięci RAM i szczytowej jasności wyświetlacza do 2600 nitów, S24 zapowiada się na poprawę jakości w swojej linii. Nowe funkcje AI sięgają głębiej, poprawiając wygodę korzystania z aparatu, wyszukiwania i wiele więcej.Samsung Galaxy S24 PlusSamsunga Galaxy S24 PlusSamsung Galaxy S24 PlusDuży, jasny wyświetlacz • Snapdragon 8 Gen 3 dla Galaxy • Cienkie ramki Nowy sprzęt, potężne narzędzia AI Wyposażony w obszerny zestaw nowych funkcji AI, Samsung Galaxy S24 Plus to podstawowy model serii S24 o przekątnej 6,7 cala. Dzieląc większość specyfikacji i funkcji ze standardowym modelem S24, S24 Plus oferuje większą baterię, więcej miejsca na dysku, 12 GB pamięci RAM i rozdzielczość Quad HD. Zbudowany dla tych, którzy chcą większego wyświetlacza, ale nie interesują ich najlepsze funkcje dostępne tylko w S24 Ultra.Samsung Galaxy S24 UltraSamsunga Galaxy S24 UltraAparat Samsung Galaxy S24 Ultra 200 MP • Silnik ProVisual • Do 1 TB pamięci masowej • Nowe narzędzia AI Najlepsze z najlepszych w serii S24 Prawdziwie flagowe urządzenie Samsunga, Galaxy S24 Ultra oferuje najlepsze specyfikacje i funkcje ze wszystkich dotychczasowych telefonów Galaxy. Najważniejsze są funkcje sztucznej inteligencji i aparatu, z głównym aparatem 200 MP, teleobiektywem 5x 50 MP, teleobiektywem 3x 10 MP i ultraszerokokątnymi aparatami 12 MP. Mniejsze ramki wyświetlacza, wyświetlacz o jasności 2600 nitów, bateria 5000 mAh, zaawansowana komora chłodząca, pamięć UFS 4.0 o pojemności do 1 TB i 12 GB pamięci RAM sprawiają, że jest to wydajny mobilny system komputerowy. Nowy silnik ProVisual Engine oferuje narzędzia aparatu oparte na sztucznej inteligencji do przechwytywania zdjęć i filmów.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android