Użyj swojego smartwatcha, aby jak najlepiej spać: praktyczne wskazówki

Użyj swojego smartwatcha, aby jak najlepiej spać: praktyczne wskazówki

Biorąc pod uwagę, że śpimy codziennie, można by pomyśleć, że będziemy w tym lepsi. Zamiast tego większość ludzi nie ma dość przymknięcia oczu. Jeśli ziewasz po południu lub polegasz na napojach z nadmiarem kofeiny, możesz mieć mało odpoczynku. Na szczęście urządzenie, które już nosisz, może pomóc: tak, najlepsze smartwatche mogą również pomóc Ci lepiej spać.

Jak smartwatche pomagają lepiej spać?

Kaitlyn Cimino / Android AuthoritySmartwatche i monitory fitness mierzą wszystko, od kroków, które podejmujemy, po spalane kalorie. Dzięki zaawansowanym czujnikom wiele z nich liczy nawet bicie serca i monitoruje SpO2. Oferując aplikacje i łączność ze smartfonami, pomagają nam również zarządzać kalendarzami, komunikacją i zadaniami, a przez to łagodzą stres. Krótko mówiąc, smartwatche to potężne narzędzia do codziennego życia. Ale co z nocami między nimi? Między promowaniem aktywności a łagodzeniem stresu, urządzenia do noszenia mogą również wpływać na sen użytkowników. Na początek Twój smartwatch może pomóc Ci w budowaniu zdrowych nawyków. Mogą to być regularne treningi, więcej codziennych spacerów lub uważność. Kiedy nadejdzie pora snu, wiele urządzeń oferuje śledzenie przez noc, a także zaawansowaną analizę snu. Narzędzia te obejmują dane z szerokiego widoku na temat Twoich zachowań w nocy, które pozwalają uzyskać wgląd w to, co powstrzymuje Cię przed lepszym odpoczynkiem.
Nie przegap: Najlepsze urządzenia do monitorowania snuW Stanach Zjednoczonych jedna trzecia dorosłych osób nie śpi wystarczająco dużo, co ma bardzo realne konsekwencje zdrowotne. Niedostateczny odpoczynek może mieć nie tylko długoterminowe konsekwencje, takie jak otyłość, cukrzyca i depresja, ale może również powodować rozdrażnienie, niepokój lub złe wyniki w pracy. Albo niepokoisz się, że nie będziesz kiepsko wykonywać swojej pracy. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby głębiej zagłębić się w to, jak zastąpić swój smartwatch zamiast liczenia owiec. Nie mówimy, że to cię otuli lub naleje szklankę mleka, ale może po prostu pomóc ci lepiej trenować, aby odrzucić.

Ustaw harmonogram snu

Apple Watch SE 2022 spoczywa obok szklanki wody, wyświetla menu ustawień Nie przeszkadzać.Kaitlyn Cimino / Android Authority Kiedy nadchodzi czas wyłączenia, ludzie nie mają prostego przełącznika. Dorośli powinni dążyć do co najmniej siedmiu godzin snu na noc. Niestety, zbyt łatwo jest rozpocząć kolejny odcinek lub spędzić wiele godzin na przewijaniu mediów społecznościowych. Z drugiej strony praca, dzieci, psy i inne obowiązki często sprawiają, że wczesne poranki są nieuniknione. Możesz przejąć kontrolę nad swoimi przestojami, konfigurując harmonogram snu, a Twój smartwatch może Ci pomóc. Ustaw porę snu, która pozwala na co najmniej siedem godzin snu Ustaw tę samą porę pobudki każdego ranka, nawet w weekendy Ustal relaksującą rutynę Odprężaj się Niech Nie przeszkadzać jest mantrą Większość smartwatchów oferuje przydatne narzędzia, takie jak alarmy, tryby nocne i harmonogramy snu . Inne pozwalają Ci ustawić rutynę na odpoczynek i będą Cię informować, gdy nadejdzie czas, aby przygotować się do snu. Niektóre aplikacje zachęcają do wypicia herbaty ziołowej lub kończą wyświetlanie czasu przed ekranem. Aplikacje kompatybilne ze Smarthome mogą nawet pomóc w ustawieniu środowiska poprzez obniżenie temperatury lub przyciemnienie światła. Zapoznaj się z ofertami na swoim urządzeniu, aby maksymalnie usprawnić rutynę przed snem. Regularny harmonogram snu, w tym stały czas budzenia, doprowadzi do lepszej jakości odpoczynku.

Uzyskaj wystarczającą aktywność

Użytkownik przegląda opcje aktywności na swoim Fitbit Versa 3.Kaitlyn Cimino / Android Authority Związek między snem a sprawnością jest dość symbiotyczny. Właściwy odpoczynek ułatwia lepsze sesje treningowe. Regularna aktywność pomaga Twojemu mózgowi (i ciału) przygotować się do snu. Jeśli chcesz położyć się spać w nocy, pierwszym krokiem jest zdrowy, aktywny dzień. Oznacza to również utrzymanie prawidłowej wagi, ponieważ osoby z nadwagą częściej cierpią na zaburzenia, takie jak bezdech senny lub bezsenność. Śledź swoją aktywność Ustal odpowiedzialność za pomocą aplikacji lub wyzwań Ustal harmonogram, aby uniknąć ćwiczeń zbyt blisko pory snu Urządzenia do noszenia to nic innego, jak nachalni partnerzy siłowni. Dzięki przypomnieniom o stoisku, automatycznym śledzeniu aktywności i elementom motywacyjnym, takim jak słynne pierścienie Apple, większość smartwatchów ma na celu pomóc użytkownikom w poruszaniu się. Określ swój aktualny poziom sprawności i wyznacz realistyczne cele aktywności, które zapewnią Ci odpowiedzialność (bez wypalenia). American Heart Association sugeruje dorosłym co najmniej 150 minut tygodniowo ćwiczeń aerobowych o umiarkowanej intensywności tygodniowo. Jeśli brzydzisz się bieganiem, wypróbuj inne tryby sportowe, takie jak HIIT lub jazda na rowerze. Jeśli brakuje Ci samodyscypliny, zgrywaj swoją kondycję za pomocą wyzwań na urządzeniu. Zarejestruj się, aby wziąć udział w programie lub harmonogramie treningów, korzystając z narzędzi takich jak Fitbit Premium lub Garmin Coach. App Store i Google Play Store są pełne aplikacji fitness.

Jedz (i pij) dietę sprzyjającą zasypianiu

Użytkownik dodaje jedzenie w aplikacji Fitbit.Kaitlyn Cimino / Android AuthorityBadanie złożonego związku między snem a określonymi dietami jest niezwykle skomplikowane. Powszechnie jednak rozumie się, że wszyscy powinniśmy dążyć do zdrowej diety bogatej w witaminy i składniki odżywcze. I prawdopodobnie nie powinniśmy trzymać pączków. Najlepsza dieta na lepszy sen to dieta zbilansowana. Według Sleep Foundation unikanie pokarmów i napojów, które mogą utrudniać zasypianie, takich jak napoje zawierające kofeinę lub pikantne potrawy, jest również ważnym aspektem higieny snu. Zwłaszcza alkohol może pogorszyć obturacyjny bezdech senny. Rejestruj jedzenie, aby określić nawyki konsumpcyjne Korzystaj z narzędzi monitorujących, aby stosować zdrową dietę Ustal rutynę nocną Zamykanie kuchni na długo przed snem również odgrywa pewną rolę. Chociaż nie chcesz uderzyć głodnego siana, jedzenie zbyt przed snem może wpłynąć na twoją zdolność do złapania Zs. Co najważniejsze, zdrowa dieta jest niezbędna do utrzymania prawidłowej wagi, a zdrowa waga często skutkuje bardziej regenerującym odpoczynkiem. (Jeśli jeszcze tego nie łapiesz, to wszystko jest bardzo ze sobą powiązane.)
Zobacz też: Fitbit kontra GarminSmartwatches mogą pomóc użytkownikom zarządzać dietą, a także rutynami. Dzięki aplikacjom do śledzenia kalorii prowadzenie dziennika żywności nigdy nie było łatwiejsze. Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, co regularnie spożywamy, zwłaszcza w godzinach wyczerpania o zmierzchu. Użytkownicy smartwatchów mogą również ustawić przypomnienia, aby przestać podjadać o określonej godzinie każdego wieczoru. Być może nawet skłaniając do dokładnego szczotkowania zębów. Podwójna korzyść polega na tym, że możesz usunąć to z drogi przed zaśnięciem na kanapie.

Radzić sobie ze stresem

Garmin Venu Sq 2 wyświetla poziom stresu użytkownika jako niski.Kaitlyn Cimino / Android Authority Inną cykliczną relacją, która może mieć wpływ na Twój odpoczynek, jest sen i stres. Lęk i stres są głównymi przyczynami bezsenności, a także innych warunków snu. Tymczasem brak snu i przemęczenie często powoduje większy stres. Skorzystaj z dostępnych na urządzeniu narzędzi do zarządzania stresem, w tym treści uważności i ćwiczeń oddechowych. Oferty będą się różnić w zależności od ekosystemu smartwatchów, ale większość popularnych firm ma teraz przynajmniej podstawowe narzędzia do stresu wbudowane w swoje urządzenia. Przeglądaj dane i zasoby dotyczące śledzenia stresu Korzystaj z aplikacji do pracy z oddechem i innych narzędzi do zarządzania stresem Ustaw przypomnienia o uważności

Nie trać snu z powodu danych śledzenia snu

Telefon z Androidem spoczywa na stoliku nocnym i wyświetla dane dotyczące snu w aplikacji Garmin Connect.Kaitlyn Cimino / Android Authority Jeśli przeglądanie danych wywołuje u Ciebie niepokój, pociągnij za lejce. Śledzenie snu na smartwatchach jest przydatne tylko wtedy, gdy zwiększa Twoje wrażenia. Chociaż nie powinieneś ignorować, jeśli twoje trendy wykazują skrajną deprywację snu, nie chcesz też spać do późna, martwiąc się o idealne cykle REM. Narzędzia do śledzenia snu mają pomóc Ci odpocząć, a nie zwiększać stresu. Skoncentruj się na szerokim widoku danych Porzuć szczegółowe śledzenie, jeśli stanie się to przytłaczające Korzystaj z narzędzi, które wykonują pracę za Ciebie Wiele firm wykonuje pracę za Ciebie, podsumowując dane za pomocą jednego wyniku każdego ranka. Fitbit niedawno uruchomił Sleep Profile, nowy program do comiesięcznej analizy danych. Samsung oferuje podobne wrażenia na urządzeniach z serii Galaxy Watch 5 i Galaxy Watch 4. Te funkcje eliminują zgadywanie, dzięki czemu możesz mieć oko na swój odpoczynek bez tony wysiłku. Biorąc to pod uwagę, urządzenia do śledzenia snu konsumenckiego również nie są tak dokładne, jak kliniczne badania snu. Niezależnie od tego, czy przeglądasz fazy snu, czy tylko rzucasz okiem na wynik snu, śledzenie snu nie powinno Cię kosztować snu. Nie zagłębiaj się w szczegóły. Zwróć się do lekarza, jeśli masz poważne obawy. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android