Uwaga producenci OEM z systemem Android: jest to czytnik linii papilarnych na wyświetlaczu, zrobiony prawidłowo

Uwaga producenci OEM z systemem Android: jest to czytnik linii papilarnych na wyświetlaczu, zrobiony prawidłowo

Hadlee Simons / Android Authority In-display czujniki odcisków palców były natychmiastowo gorącym sprzętem, gdy zostały po raz pierwszy wprowadzone w 2018 roku, ponieważ główni gracze przyjęli możliwość ukrywania uwierzytelniania biometrycznego za ekranem smartfona. Od tego czasu zyskały jednak mieszaną reputację i łatwo zrozumieć, dlaczego. Pierwsze czytniki linii papilarnych na wyświetlaczu były wolniejsze i mniej dokładne niż konwencjonalne czytniki linii papilarnych. Do pewnego stopnia nadal tak jest — zobacz poniżej przeciętny skaner w serii Google Pixel 6. Mimo że dzisiejsze skanery na wyświetlaczu są szybsze i dokładniejsze niż wczesne wersje, oferują niewielki obszar skanowania i nie zapewniają dotykowej informacji zwrotnej od konwencjonalnych skanerów linii papilarnych.Odblokowywanie odcisków palców Vivo X80 ProHadlee Simons / Android AuthorityMoże moją ulubioną zaletą jest znacznie większy obszar skanowania o wymiarach 20 mm x 30 mm². Qualcomm twierdzi, że jest cztery razy większy niż jego czujnik 3D Sonic Gen 2, a Vivo twierdzi, że zapewnia obszar skanowania 11 razy większy niż konwencjonalne czujniki linii papilarnych w wyświetlaczu. Praktycznie nie można przegapić czytnika, który jest 4 razy większy niż starsze wersje. nie obejmuje połowy ekranu, jak widzieliśmy w poprzednich koncepcjach, takich jak Vivo Apex, ale czujnik wewnątrz Vivo X80 Pro stanowi ogromny postęp w stosunku do obecnych skanerów linii papilarnych. Co najważniejsze, ten rozszerzony obszar skanowania oznacza, że ​​nie musisz szukać skanera, gdy nie patrzysz na telefon, na przykład podczas wyjmowania go z kieszeni. Praktycznie nie można przegapić tak dużego czytnika. Skaner 3D Sonic Max oferuje również duże prędkości odblokowywania, a Qualcomm reklamuje 0,2 sekundy między dotknięciem a odblokowaniem. Ta liczba nie oznacza zbyt wiele z kontekstu, ale zauważyłem, że odblokowanie X80 Pro było nieco szybsze niż niewyświetlane czujniki odcisków palców w Vivo X70 Pro Plus i innym flagowym telefonie, którego obecnie używam w ramach embarga . Skaner działa również z mokrymi palcami, ale zauważyłem, że w takich sytuacjach czasami potrzeba drugiej próby pomyślnego skanowania.

Większy, szybszy i bardziej użyteczny

Skrót do aplikacji skanera linii papilarnych Vivo X80 ProHadlee Simons / Android Authority Korzyści te obejmują więcej niż tylko szybką rejestrację, duże prędkości i duży obszar skanowania. Vivo zawiera opcję połączenia jednej lub dwóch aplikacji z obszarem skanowania odcisków palców. Możesz szybko uruchomić komunikatory, ulubioną aplikację sieci społecznościowej, aparat lub cokolwiek innego bezpośrednio z ekranu odblokowania. Jedynym prawdziwym minusem jest to, że aplikacje wymagające uwierzytelniania biometrycznego po otwarciu, takie jak aplikacje bankowe, nadal wymagają dodatkowego naciśnięcia odcisku palca, aby zaloguj się. Ponadto znacznie zmniejszono obszar skanowania w przypadku standardowego odblokowywania urządzenia. Ale wiele mówi, że pozostały obszar jest nadal porównywalny z konwencjonalnymi skanerami linii papilarnych. Vivo pozwala ustawić skróty do ulubionych aplikacji lub użyć odblokowania dwoma palcami, aby wyświetlić ukrytą aplikację. Widzieliśmy już podobną funkcję skrótów do aplikacji w OnePlus i Xiaomi. Ale oba wymagają przytrzymania palca na skanerze po odblokowaniu, a następnie przesuń się do skrótu aplikacji. W nowym flagowym modelu Vivo wystarczy jedno dotknięcie, aby odblokować telefon i bezproblemowo otworzyć wybraną aplikację. Co to jest warte, mam wyłączoną funkcję skrótów do aplikacji, aby w pełni wykorzystać znacznie szerszy obszar skanowania. Widzimy jednak, że jest to przydatne w przypadku Twojej ulubionej aplikacji do przesyłania wiadomości lub szybkiego dostępu do aplikacji płatniczych (np. w przypadku transportu publicznego lub ogólnie płatności mobilnych). aplikacje. Teoretycznie jest to fajne, chociaż chcielibyśmy, aby funkcja bezpiecznego pliku była również przy użyciu uwierzytelniania dwoma palcami.

Kwestia dostępności

Edycja skanera linii papilarnych na ekranie blokady Vivo X80 ProHadlee Simons / Android Authority Jednak X80 Pro jest najłatwiej dostępnym telefonem z tą technologią, dostępnym w Chinach i Indiach z oczekującymi premierami w Europie, Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie. Więc są duże szanse, że będziesz mógł doświadczyć tej technologii już teraz lub bardzo szybko (chyba że jesteś w USA). Ciekawe, że Vivo to jedyna marka oferująca obecnie telefony z technologią 3D Sonic Max, co sugeruje jakiś rodzaj ekskluzywnego porozumienia między nim a Qualcommem. Co więc na ten temat mówi producent chipów? Qualcomm powiedział Android Authority, że nie jest w stanie wskazać konkretnych partnerów czujnika odcisków palców, ale „zdecydowanie było wielu producentów OEM, którzy niedawno go przyjęli”. Tak czy inaczej, mamy nadzieję inni producenci bardzo szybko stosują tę technologię, ponieważ jest to po prostu zbyt dobre, aby jedna marka korzystała z niej wyłącznie.

Co sądzisz o skanerach linii papilarnych na wyświetlaczu?

18 głosówNie, po prostu nie.6%Przyjąłbym je, gdyby były tak dobre, jak mówisz w tym telefonie Vivo.50%Są złem koniecznym i już ich używam.22%Są dobre, ja nie wiem na co narzekasz.22%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android