świąteczne wskazówki

świąteczne wskazówki

Od redakcji 11 kwietnia 2022 r.

Bądźmy szczerzy – wszyscy ostatnio tęskniliśmy za wspaniałą ucieczką, zwłaszcza że podczas pandemii było to prawie niemożliwe. Ponieważ sytuacja ciągle się zmienia, trudno jest dać Ci jakieś sugestie, ale co powiesz na rozpoczęcie budżetowania i znalezienie najlepszych ofert?

Źródło obrazu: Pixabay

Rezerwuj z wyprzedzeniem, „last minute” Oferty są zazwyczaj nadal droższe niż rezerwacja z wyprzedzeniem. Czasami przeglądanie różnych ofert i cen podczas rezerwacji wakacji może być mylące. Nie daj się zwieść – nawet jeśli oferty last minute są nieco tańsze niż zwykle, zazwyczaj są one nawet droższe niż w przypadku wcześniejszej rezerwacji podróży. Im wcześniej zarezerwujesz podróż, tym większą pojemność mają hotele i loty, więc firmy zaczynają sprzedawać bilety po niższej cenie, im więcej sprzedanych miejsc, tym bardziej cena wzrośnie.

Zarezerwuj we właściwym czasie

Mówi się, że najlepszy czas na rezerwację podróży to zazwyczaj od 50 do 70 dni przed wylotem. Według wielu stron internetowych najlepszym dniem na rezerwację lotów jest wtorkowe popołudnie. Powodem tego jest to, że w tej chwili jest mniej osób szukających lotów, więc popyt jest niższy niż w inne dni.

Podróżuj w ciągu tygodnia

Dni lotu są bardzo ważne, aby wziąć pod uwagę przy planowaniu wakacji. Dla rodzin i osób, które pracują w ciągu tygodnia, najlepsze dni na podróż to koniec tygodnia, kiedy nie muszą pracować lub dzieci nie muszą chodzić do szkoły. Ponieważ popyt na loty w weekendy jest tak duży, linie lotnicze wiedzą, że w piątki i niedziele mogą ustalać znacznie wyższe ceny. Podobno najtańsze dni na podróż to wtorek i środa. Ponadto poranne loty to również świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy!

Zezwalaj na powiadomienia o cenach

Niektóre strony internetowe oferują alerty cenowe informujące o szczególnie niskich cenach lotów. Skorzystaj z tej usługi i zarejestruj się w niej. Jeśli chcesz podróżować spontanicznie, może to być dobre źródło inspiracji – znajdź najniższy cel podróży i odkryj nowe miasta.

Ceny porównywać

Istnieje wiele stron internetowych, na których można porównać ceny lotów i hoteli. Warto kopać i szukać najlepszych cen. Czasami taniej jest zarezerwować na stronie hotelu/linii lotniczej, czasami taniej jest zarezerwować przez innego dostawcę.

Przeglądaj online w trybie prywatnym

Czy wiesz, że Twoja historia wyszukiwania jest zapisywana, a witryny czasami mają do niej dostęp? Może to mieć duży wpływ na ceny, które widzisz. Im częściej szukasz konkretnego miejsca docelowego lub daty lotu, tym droższe stają się ceny. Możesz wyszukiwać z innego urządzenia i rezerwować je z komputera lub przeglądać w trybie prywatnym – w ten sposób witryny nie mogą śledzić Twojej historii wyszukiwania, a ceny nie rosną.

Porównaj hotele, Airbnbs i apartamenty

W zależności od preferencji możesz przyjrzeć się różnym opcjom, które są dostępne na Twoje wakacje. Oceń zalety i wady każdego zakwaterowania, a następnie poszukaj cen. W niektórych miastach tańszy może być wybór mieszkań i domów oferowanych przez osoby prywatne, niż wynajmowanie ich od agencji.

Cóż, mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze na następną podróż! Jeśli potrzebujesz trochę gotówki na wakacje, możesz rozważyć wzięcie natychmiastowej wypłaty minipożyczki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android