Spadkobierca Samsunga zostaje ułaskawiony, ponieważ od niego zależy gospodarka Korei Południowej

Spadkobierca Samsunga zostaje ułaskawiony, ponieważ od niego zależy gospodarka Korei Południowej

Kris Carlon / Android AuthorityTL; DR Samsung, spadkobierca Jay Y. Lee właśnie został w pełni ułaskawiony przez rząd Korei Południowej za swoje różne przestępstwa. Rząd wyjaśnia, że ​​jego ułaskawienie wynika z ochrony gospodarki, która w dużej mierze zależy od Samsunga. Jest prawdopodobne, że Lee oficjalnie przejmie dawne stanowisko swojego ojca jako szefa Samsunga. W Korei Południowej wiceprzewodniczący Samsung Electronics Jay Y. Lee był kilkakrotnie skazany za wiele poważnych przestępstw. Obejmują one krzywoprzysięstwo, malwersacje, ukrywanie aktywów poza granicami kraju i przekupywanie wybranych urzędników w celu pomocy Samsungowi w przeprowadzaniu różnych transakcji biznesowych. Chociaż Lee – znany w Korei jako Lee Jae-yong – odsiedział wyrok w więzieniu za te przestępstwa, jego dane są następujące: teraz czyste. Spadkobierca Samsunga otrzymał prezydenckie ułaskawienie od rządu koreańskiego i może teraz robić w Samsungu, co mu się podoba. Oznaczałoby to, teoretycznie, przejęcie przez niego firmy, zgodnie z oczekiwaniami ludzi po zwolnieniu stanowiska z powodu śmierci jego ojca. Innymi słowy, rząd uważa, że ​​koreańska gospodarka jest tak zależna od przywództwa Lee w Samsungu, że jest skłonna to zrobić. spójrz w przeszłość na wszystkie jego zbrodnie.

Dziedzic Samsunga: zasady dla ciebie, nie dla niego

Koreańskie przepisy uniemożliwiały Lee pracę w Samsungu podczas odsiadywania kary w więzieniu. Jednak plotki sugerują, że nadal był zaangażowany w codzienną działalność, a rząd niewiele zrobił, aby to powstrzymać. Teraz, gdy go nie ma, jego przeszłość kryminalna nadal uniemożliwiałaby mu całkowitą swobodę w prowadzeniu Samsunga. Dlatego prezydenckie ułaskawienie jest znaczące. Zasadniczo pozwala mu robić to, co zrobiłby bez kryminalnej przeszłości. Koreański rząd nie ma problemu z odwróceniem spojrzenia, gdy Samsung robi rażąco nielegalne rzeczy. Oprócz tego ojciec Lee — Lee Kun-hee — również miał wiele rzekomych przestępstw kryminalnych. Obejmują one przekupstwo, uchylanie się od płacenia podatków i naruszenie zaufania. Lee Kun-hee otrzymała również ułaskawienie od rządu koreańskiego i nigdy nie została formalnie oskarżona ani nie odbyła kary więzienia. Lee Kun-hee została hospitalizowana w 2014 roku po ataku serca. Zmarł w 2020 r. Jednak od 2014 r. jego stanowisko szefa Samsunga pozostało nieobsadzone, chociaż jego syn był traktowany jako de facto spadkobierca Samsunga. Najwyraźniej zarówno ojciec, jak i syn kierowali Samsungiem bez większej troski o prawo. Teraz Jay Y. Lee ma czystą historię i może wrócić do biznesu.

Samsung i Korea Południowa mają wyraźnie duży problem

„W związku z pilnymi potrzebami przezwyciężenia krajowego kryzysu gospodarczego starannie wybraliśmy liderów gospodarczych, którzy przewodzą krajowemu motorowi wzrostu poprzez aktywne inwestycje w technologie i tworzenie miejsc pracy, które należy ułaskawić” – powiedział minister sprawiedliwości Han Dong Hoon po ułaskawieniu Jaya Y. Lee. dość niepokojące dla Korei, że jest gotowa tak bardzo polegać na tej jednej osobie dla całej koreańskiej gospodarki. Samsung jest ogromny – odpowiada za około 15% PKB Korei Południowej. Ale jeśli Samsung potrzebuje przywództwa jednego człowieka, aby przetrwać, oznacza to, że ogromna część sukcesu Korei spoczywa na barkach tego jednego człowieka. Ułaskawienie w Korei dla kadry kierowniczej Samsunga jest w zasadzie milczącą akceptacją, że stoją ponad prawem. Tego rodzaju struktura nie jest zrównoważona i może spowodować niewiarygodne problemy dla Samsunga – i samej Korei – w miarę upływu czasu. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android