Seria Samsung Galaxy S24: data premiery, specyfikacje, cena i wszystkie dotychczasowe plotki

Seria Samsung Galaxy S24: data premiery, specyfikacje, cena i wszystkie dotychczasowe plotki

Dhruv Bhutani / Urząd AndroidaAktualizacja, 1 czerwca 2023 r. (16:36 ET): Zaktualizowaliśmy centrum plotek Samsunga Galaxy S24 o ujawnione informacje o teleobiektywach.


Oryginalny artykuł: Co roku fani smartfonów z niecierpliwością czekają na najnowsze flagowe telefony z Androidem od Samsunga. W 2023 roku tymi flagowcami były seria Galaxy S23. W przyszłym roku spodziewamy się jednak serii Samsung Galaxy S24. Wiemy, że to daleko, ale plotki dotyczące tych telefonów już się nasilają! Poniżej znajdziesz wszystkie najnowsze wiarygodne plotki dotyczące Galaxy S24, Galaxy S24 Plus i Galaxy S24 Ultra. Dołączyliśmy również listę życzeń, która składa się z rzeczy, które mamy nadzieję zobaczyć, ale nie mamy jeszcze żadnych dowodów.

Czy będzie Samsung Galaxy S24?

Chociaż w świecie technologii nic nie jest pewne, prawdopodobieństwo wypuszczenia przez Samsunga serii Galaxy S24 jest niewiarygodnie wysokie. Firma wypuszcza telefony Samsung Galaxy S co roku od 13 lat. Nie widzimy powodu, dla którego miałoby się to teraz zatrzymać. Oczywiście Samsung już wcześniej rzucał nam krzywe. Na przykład w 2020 roku zmienił strategię nazewnictwa telefonów, przeskakując z Galaxy S10 prosto do Galaxy S20. Firma zrobiła to, aby nazwy telefonów były zgodne z rokiem, w którym zostały wprowadzone na rynek. Jednak nie mamy żadnych dowodów sugerujących, że Samsung ma w drodze zmianę strategii nazewnictwa. W związku z tym w pełni spodziewamy się premiery Galaxy S24 w 2024 roku.

Kiedy będzie data premiery Galaxy S24?

Samsung Galaxy S23 Ultra vs Galaxy S23 w rękuDhruv Bhutani / Android Authority Premiera Galaxy S21: 29 stycznia 2021 r. Premiera Galaxy S22: 25 lutego 2022 r. Premiera Galaxy S23: 1 lutego 2023 r. W ciągu ostatnich kilku lat Samsung wprowadzał na rynek nową serię Galaxy S w pierwszym lub drugim miesiącu rok. Musisz cofnąć się aż do Galaxy S8, aby znaleźć premierę, która nie miała miejsca w styczniu lub lutym (Galaxy S8 wystartował w marcu 2017 r.). Mając to na uwadze, nasze pieniądze są przeznaczone na Samsunga, który wypuści na rynek serię Galaxy S24 w styczniu lub lutym 2024 r. W przeszłości Samsung wykorzystywał ważne wydarzenia techniczne do wprowadzania swoich telefonów Galaxy S, w szczególności Mobile World Congress. Jednak firma odeszła od tego i ostatnio tworzy własne wydarzenia specjalnie dostosowane do premiery Galaxy S. Oczekujemy, że firma zrobi to samo w 2024 roku. Innymi słowy, spodziewaj się błyskotliwej premiery specyficznej dla Samsunga z udziałem setek osób w jakimś dużym globalnym mieście.

Jakie funkcje będzie miała seria Galaxy S24?

Wciąż jesteśmy bardzo wcześnie w cyklu wydawniczym serii Galaxy S. Dlatego nie ma jeszcze zbyt wielu wiarygodnych plotek. Jednak z pewnością jest kilka godnych uwagi plotek, które słyszeliśmy do tej pory, i zawsze możemy dokonać pewnych domysłów na podstawie tego, co Samsung zrobił w przeszłości.

Ile modeli będzie miała seria Galaxy S24?

aparaty z serii Samsung Galaxy S23Ryan Haines / Android Authority Od czasu serii Galaxy S20 w każdej rodzinie Galaxy S były trzy modele: model standardowy, wariant Plus i potężny model Ultra. Oczekujemy, że Samsung będzie kontynuował tę formułę w 2024 roku. Prawie na pewno pojawią się Samsung Galaxy S24, Galaxy S24 Plus i Galaxy S24 Ultra. Jednak pojawiła się plotka, że ​​Samsung może pominąć Galaxy S24 Plus. Ta plotka pochodzi od stosunkowo nieznanego przecieku i została zestrzelona przez innych, bardziej znanych przecieków. Nie brzmi to zbyt naciąganie, biorąc pod uwagę, że model Plus jest zwykle najsłabszym sprzedawcą w serii. Na razie jednak uważamy, że Samsung pozostanie przy swoim sprawdzonym systemie uruchamiania trzech urządzeń Galaxy S24.

Projekt

Menu ustawień Samsunga Galaxy S23 na krześleRyan Haines / Android AuthorityW 2023 roku Samsung po raz pierwszy od dwóch lat zmienił wygląd serii Galaxy S. Teraz każdy telefon w rodzinie wygląda dość podobnie, z kwadratowymi bokami, wycięciami na obiektyw aparatu z tyłu i podobnymi wyborami kolorystycznymi. Wątpimy, czy Samsung zmieni zbyt wiele w 2024 roku. Jasne, mogą być subtelne zmiany, ale to nie w stylu Samsunga wprowadzać drastyczne zmiany z roku na rok. Dopóki nie zobaczymy wiarygodnych renderów, zakładamy, że Galaxy S24, Galaxy S24 Plus i Galaxy S24 Ultra będą wyglądać bardzo podobnie do swoich odpowiedników S23.

Okular

Ekran główny Samsung Galaxy S23 Ultra i rysik S PenRyan Haines / Android Authority W 2023 roku Samsung zrobił coś, czego nie robił od bardzo, bardzo dawna: wypuścił wszystkie urządzenia Galaxy S23 z tym samym chipsetem Snapdragon 8 Gen 2. Wcześniej były dwa rodzaje telefonów Galaxy S: model Qualcomm Snapdragon i model Samsung Exynos. Modele Snapdragon zwykle trafiałyby do Stanów Zjednoczonych, Korei Południowej i Singapuru, podczas gdy reszta świata widziałaby modele Exynos. Brzmi to, jakby to nie była wielka sprawa, z wyjątkiem tego, że modele Snapdragon były powszechnie lepsze od modeli Exynos. Czy w 2024 roku Samsung będzie trzymał się tej strategii? Mamy nadzieję, że tak się stanie, ale dowody sugerują, że warianty Exynos mogą w pewnym stopniu powrócić. Teraz, jeśli jesteś w kraju, w którym normalnie widzi się modele Exynos, nie chwytaj jeszcze wideł. Samsung i Qualcomm mają umowę, która sprawia, że ​​ta plotka wydaje się mało prawdopodobna, przynajmniej jeśli chodzi o premiery telefonów na szeroką skalę. Mimo to jest całkiem możliwe, że niektóre bardzo specyficzne modele Galaxy S24 mogą mieć chipset Exynos, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę ostatnie kłopotliwe raporty finansowe Samsunga. Jeśli chodzi o inne specyfikacje telefonów, nie widzimy, aby Samsung znacząco się zmienił . Możesz śmiało oczekiwać, że wszystkie trzy telefony Galaxy S24 będą miały takie same lub lepsze specyfikacje jak ich odpowiedniki Galaxy S23. Oznaczałoby to 128 GB pamięci jako linię bazową, co najmniej 8 GB pamięci RAM we wszystkich modelach, podobne pojemności baterii, podobne prędkości ładowania itp.

kamery

Zbliżenie tylnych aparatów Samsung Galaxy S23 Ultra GreenHarley Maranan / Android Authority Do tej pory największe zmiany, jakie słyszeliśmy, które mogą zajść w serii Galaxy S24, dotyczą aparatów. Najdziksza plotka mówi, że Galaxy S24 Ultra może ulepszyć jeden z dwóch teleobiektywów, w szczególności obiektyw optyczny 3x. Plotka głosi, że stałby się wtedy obiektywem 5x. Ponadto drugi teleobiektyw może zostać ulepszony z 10-krotnego projektu peryskopu do zmiennego „składanego” obiektywu. Teoretycznie ten obiektyw mógłby zapewnić bezstratny zoom na dowolnym poziomie od 5x do 10x. Obiektywy w Galaxy S24 i Galaxy S24 Plus prawdopodobnie pozostaną takie same. jeśli chodzi o oprogramowanie aparatu. Yogesh Brar mówi, że te zmiany będą „ogromne”, chociaż nie sprecyzował, jakie to mogą być zmiany. Cokolwiek się stanie, spodziewaj się, że jak zwykle będą walczyć o bycie najlepszymi telefonami z aparatem.

Jaka będzie cena serii Samsung Galaxy S24?

aparaty Samsung Galaxy S23 Series w kolorze białymJak możesz patrz z powyższej listy, Samsung nie zmienił swojej strategii cenowej Galaxy S w Stanach Zjednoczonych przez trzy lata z rzędu. Jednak tego samego nie można powiedzieć o reszcie świata. W rzeczywistości w tym roku ceny serii Galaxy S23 wzrosły w wielu znanych miejscach, w tym w Wielkiej Brytanii i większości pozostałych krajów Europy. W związku z tym możemy jedynie założyć, że wkrótce nastąpi skok cen w Stanach Zjednoczonych. Jak duży skok jest tajemnicą, podobnie jak to, czy wszystkie trzy modele odnotują wzrost, czy tylko wariant Ultra. Oczywiście możemy być mile zaskoczeni i zobaczyć, jak Samsung trzyma się tych samych cen, których używał przez ostatnie trzy cykle . Będziemy mieć o tym lepszy pomysł, gdy przejdziemy dalej do 2023 roku.

Seria Samsung Galaxy S24: Co chcemy zobaczyć

Samsung zawsze wnosi coś nowego do swoich najnowszych smartfonów. Czasami jednak aktualizuje rzeczy, na których nam nie zależy, lub nie aktualizuje rzeczy, które chcemy naprawić. Poniżej znajdziesz trzy rzeczy, które mamy nadzieję zobaczyć w serii Galaxy S24. Nie mamy żadnych dowodów na to, że te rzeczy nadejdą lub nie, ale nasze nadzieje są duże.

Szybsze ładowanie dla wszystkich

rysik i porty do samsunga galaxy s23 sRyan Haines / Android Authority W Stanach Zjednoczonych OnePlus 11 ładuje się z niesamowitą mocą 80 W. To wystarczająco szybko, aby naładować od zera do pełna w mniej niż 30 minut. Niestety nie spodziewamy się, że Samsung osiągnie takie wyżyny, jeśli chodzi o prędkości ładowania w serii Galaxy S24. Pomimo dobrej pracy Samsunga z ładowaniem 45 W Galaxy S23 Ultra, zwykły Galaxy S23 nadal utknął na 25 W. Mając to na uwadze, mamy nadzieję, że Samsung dokona pewnych postępów w tym zakresie. Historycznie Samsung był wolniejszy, jeśli chodzi o wprowadzanie zwiększonych prędkości ładowania. Możliwe, że może to być utrzymujący się niepokój związany z fiaskiem wokół serii Galaxy Note 7 (ten telefon był zagrożony wybuchem z powodu wadliwych baterii). Nie możemy winić firmy za konserwatywną reakcję na to, ale konkurenci naprawdę zabijają rynek, jeśli chodzi o ładowanie, a Samsung nie może długo pozostawać w stagnacji.

Cały Qualcomm wszędzie

ustawienia samsung galaxy s23 na stoleRyan Haines / Android AuthorityWcześniej w tym artykule omawialiśmy plotkę, jakoby Samsung mógł używać procesorów Exynos przynajmniej w niektórych telefonach Galaxy S24. Byłoby to dość smutne, ponieważ rok 2023 jest pierwszym rokiem od bardzo, bardzo dawna, w którym nie mieliśmy do czynienia z podziałem Snapdragon/Exynos na całym świecie. Oczywiście wiemy, że Samsung i Qualcomm mają z tym związany kontrakt. Ta umowa powinna oznaczać, że wszystkie telefony Galaxy S będą działać na Snapdragonie w dającej się przewidzieć przyszłości. Jednak ostatnie słabe raporty finansowe Samsunga są prawie wszystkie związane z problemami związanymi z produkcją chipsetów, więc możliwe, że firma desperacko chce przenieść zapasy. Desperackie czasy wymagają desperackich środków. Niezależnie od tego, trzymamy kciuki, aby wszyscy na świecie otrzymali Galaxy S24 ze Snapdragonem, tak jak widzieliśmy w 2023 roku.

Ceny podobne

Samsung Galaxy S23 z tyłu w zielonej kolorystyce w dłoniRobert Triggs / Android Authority Nasi przyjaciele w Europie i Wielkiej Brytanii z pewnością przeżyli w tym roku szok związany z naklejkami, kiedy ceny Galaxy S23 spadły. W Danii najwyższa cena Galaxy S23 Ultra wzrosła o 3300 koron, czyli około 480 dolarów. To znaczący wzrost. Mamy nadzieję, że w 2024 roku Samsung będzie mógł to kontynuować. Firmie mogłoby ujść na sucho podniesienie ceny Galaxy S24 Ultra, zwłaszcza jeśli znacząco poprawi on aparat, o czym krążyły plotki. Ale mamy nadzieję, że podstawowy model, Galaxy S24, pozostanie w tej samej cenie. Ta cena 799 USD jest idealnym miejscem dla wartości i nie chcielibyśmy, aby konsumenci ją stracili. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android