Samsung i Google powinni ukraść tę starą funkcję aparatu LG

Samsung i Google powinni ukraść tę starą funkcję aparatu LG

Hadlee Simons / Urząd ds. Androida Szkoda, że ​​LG opuściło branżę smartfonów, ponieważ firma zawsze miała reputację próbowania nowych i dziwacznych rzeczy. Było to szczególnie widoczne w przestrzeni aparatu, ponieważ zadebiutowały takie funkcje, jak ultrawide kamery, ręczne tryby wideo i elastyczne potrójne tylne kamery. Jest jednak jedna niedoceniana funkcja aparatu LG, która zasługuje na trochę miłości i powinna być kopiowana przez inne firmy produkujące smartfony. Mówimy o funkcjonalności LG Grafy.

Bardziej przystępny tryb ręczny

Widziałeś kiedyś świetne zdjęcie i zastanawiałeś się, jakie ustawienia aparatu zostały użyte do jego zrobienia? To założenie wprowadzonej w 2017 r. funkcji LG Graphy, która umożliwia łatwe kopiowanie dokładnych ustawień aparatu dla konkretnego zdjęcia. Wystarczyło uruchomić aplikację aparatu LG, przejść do trybu ręcznego, a następnie wybrać przycisk Graphy, aby zastosuj ustawienia z jednego z kilku zdjęć/szablonów. Pojawiła się również ikona „plusa”, umożliwiająca dodawanie określonych snapów z aplikacji Graphy do aplikacji aparatu jako szablonu. Grafy firmy LG były prostszym trybem ręcznym, który kopiował ustawienia z istniejących zdjęć. Chociaż nie można było używać własnych obrazów, aplikacja Graphy nadal zawierała wiele ujęć od różnych fotografów. Te zdjęcia obejmowały dzienne pejzaże miejskie, nastrojowe sceny wewnętrzne, środowiska oświetlone neonami i nie tylko. Ustawienia zastosowane z szablonu Grafiki wahały się od balansu bieli do ISO, ekspozycji i czasu otwarcia migawki. Sprawdź kilka próbek, które pobraliśmy poniżej, pokazując różnicę między różnymi szablonami. Nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ nadal będziesz musiał dostosować ustawienia do konkretnej sceny. Niemniej jednak podejście Graphy było świetnym sposobem na nauczenie się korzystania z trybu ręcznego telefonu. Co jest warte, nie poprawiłem ustawień na przykładowych zdjęciach powyżej.

Korzystanie z Grafiki dzisiaj

Grafika trybu ręcznego LG V60 robi zdjęcie kubka Android Authority na stole.Hadlee Simons / Android Authority Niestety dla entuzjastów fotografii smartfonowej, funkcja LG Graphy jest dziś cieniem swojej dawnej osobowości podczas korzystania z telefonów takich jak LG V60. Nie jest jasne, kiedy to się stało, ale integracja Graphy została tutaj poważnie utrudniona. Mówiąc najprościej, nie możesz dodawać nowych zdjęć/szablonów Graphy do aplikacji aparatu, podczas gdy sama aplikacja Graphy jest w zasadzie zepsuta. Mówiąc dokładniej, aplikacja wyświetla tylko ograniczoną liczbę zdjęć i nie można ich dotknąć, aby wyświetlić lub zastosować odpowiednie ustawienia. Chcielibyśmy, aby inne marki smartfonów zintegrowały oryginalną funkcjonalność Grafy firmy LG ze swoimi trybami ręcznymi. Nadal możesz korzystać z 16 wstępnie zainstalowanych szablonów w aplikacji aparatu V60 (np. nocne niebo, kawiarnia, krajobraz dzienny), ale nowe szablony są siłą napędową takiej funkcji. Jeśli jest jakaś pociecha, tryb ręczny LG nadal oferuje wskazówki dotyczące ustawień, podobnie jak aplikacje aparatu od innych producentów OEM. Możesz więc wypróbować jeden z tych domyślnych szablonów, a następnie dostosować ustawienia z tego miejsca. Chcielibyśmy, aby firmy takie jak Google, Samsung, Xiaomi, Motorola i inne oferowały własną funkcję podobną do grafiki, ponieważ była to naprawdę innowacyjna sposób na poznanie i korzystanie z ręcznych trybów aparatu. Wprowadziło to również odświeżającą zmianę w porównaniu z trzymaniem ręki w trybie sztucznej inteligencji, które widzimy dziś w wielu nowoczesnych telefonach. W przyszłości nadal istnieje możliwość ulepszeń, takich jak możliwość korzystania z własnych zdjęć oraz eksportowanie lub importowanie większej liczby ustawień, aby można było udostępniać je z innymi fotografami. Mamy więc nadzieję, że w przyszłości inny producent OEM przejmie pałeczkę Graphy. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android