Rzeczy wyglądają dobrze w standardzie inteligentnego domu Matter (zapukaj w drewno)

Rzeczy wyglądają dobrze w standardzie inteligentnego domu Matter (zapukaj w drewno)

Jeśli nie wiesz, dlaczego materia ma znaczenie dla inteligentnych domów, poniżej mamy dla Ciebie elementarz, ale mówiąc najkrócej: prostota. To uniwersalny protokół, który pozwoli akcesoriom działać na dowolnej większej platformie inteligentnego domu, ostatecznie kończąc (przynajmniej w wielu przypadkach) pytanie, czy coś jest kompatybilne z Amazon Alexa, Asystentem Google, Apple HomeKit czy Samsung SmartThings. Od czasu ogłoszenia pojawiły się wątpliwości, jak szeroko zostanie przyjęta Materia i czy będzie ona płynnie wdrażana. Albo w ogóle. Było już kilka opóźnień — pierwotnie miał on wejść w życie w 2020 roku, a następnie w połowie 2022 roku. Dobrą wiadomością jest to, że w oparciu o ostatnie wydarzenia prawdopodobnie osiągnie swój obecny cel na jesień 2022 i stanie się de facto w branży inteligentnych domów.
Kop głębiej: Dlaczego protokół inteligentnego domu Matter to wielka sprawa

Znikają bariery wątków

Router Wi Fi Eero Pro 6E na biurkuNiedawno Thread Group ogłosiło wydanie Thread 1.3.0, pierwszej wersji technologii umożliwiającej zaplanowaną obsługę Matter. Co to jest wątek? Ponownie, w naszym wyjaśnieniu sprawy powyżej, jest więcej, ale zasadniczo jest to protokół bezprzewodowy oparty na Zigbee, który umożliwia inteligentnym akcesoriom domowym tworzenie własnej sieci mesh. Każdy produkt Thread działa jako „router graniczny” o małej mocy, co oznacza mniejszą zależność od koncentratorów lub Wi-Fi. Co za tym idzie, urządzenia Thread zwykle reagują szybciej. Teoretycznie nie ma powodu, dla którego nie będziesz w stanie połączyć świateł Nanoleaf, Amazon Echo i Nest Hub Max w tej samej sieci Thread. Thread ma być główną infrastrukturą dla Matter, mimo że ta ostatnia może technicznie działać przez Wi-Fi, Ethernet i Bluetooth. To sprawia, że ​​Thread 1.3.0 jest kluczowym kamieniem milowym. Większość urządzeń potrzebuje trochę czasu, aby uzyskać aktualizację, ale teoretycznie nie ma powodu, dla którego nie będziesz mógł połączyć świateł Nanoleaf, Amazon Echo i Nest Hub Max w tej samej sieci Thread w pobliżu future.W międzyczasie ogólne wsparcie przemysłu dla Thread zyskuje na popularności. Jest już dostępny w produktach takich jak panele Nanoleaf, routery Eero i Apple HomePod mini, a zarówno Amazon, jak i Google zobowiązały się wprowadzić go do istniejących inteligentnych głośników i wyświetlaczy. Produkty te są podstawą wielu inteligentnych domów, co sprawia, że ​​inni dostawcy podejmują decyzję o niskim ryzyku.
Nasze typy: Najlepsze inteligentne wyświetlacze

Wygląda na to, że Apple nie ciągnie za piętami

Apple ogłasza wsparcie Matter dla HomeKit na WWDC 2022Roger Fingas / Android AuthorityApple jest jednym z założycieli Matter obok gigantów takich jak (ale nie tylko) Amazon, Google i Samsung. Pomimo tego i obsługi Thread w HomePod mini i Apple TV 4K, pojawiły się obawy, że Apple może stworzyć sztuczne bariery, które pokonają cel standardu. Firma jest niesławnie odporna na inne zabawy w jej otoczonym murem ogrodzie, czy to dlatego, że może przekierować sprzedaż lub zagrozić bezpieczeństwu platform takich jak HomeKit. Te bariery nadal stanowią zagrożenie i założę się, że Amazon Echo ma więcej niż podstawową funkcjonalność dzięki aplikacja Apple Home. Istnieją jednak oznaki, że Apple poważnie traktuje swoje zaangażowanie w Materię, co ma kluczowe znaczenie, jeśli standard ma odnieść sukces. Po pierwsze, Apple postawił sobie za cel podkreślenie Matter podczas swojego przemówienia na WWDC 2022 w czerwcu, obiecując wsparcie tej jesieni. Firma rzadko spędza dużo czasu na rozmowach o inteligentnych technologiach domowych podczas wydarzeń prasowych, więc powołanie się na sprawę konkretnie – z krótkoterminową datą premiery nie mniej – jest przesłaniem zarówno dla opinii publicznej, jak i programistów. Niedawno Apple powiedział, że „wprowadzi nowa architektura zapewniająca jeszcze wydajniejsze i bardziej niezawodne działanie” w wersjach iOS 16 i iPadOS 16 aplikacji Apple Home. Chociaż jest to niepotwierdzone, brzmi to bardzo podobnie do Mattera, który prawdopodobnie wymagałby nowego kodu, aby uwzględnić zarówno protokół, jak i dodane typy urządzeń, na które powinien zezwalać. HomeKit od dawna cierpi z powodu martwych punktów, na przykład nie oferuje wsparcia dla robotów odkurzających – coś, z czym Alexa i Asystent Google radzili sobie od lat. Calling Matter specjalnie na WWDC podkreśla jego znaczenie zarówno dla publiczności, jak i deweloperów. Apple może zobaczyć w tym szansę na nadrobienie zaległości w wyścigu inteligentnych domów. HomeKit ma wielu fanów, ale jego udział w rynku i wsparcie dostawców pozostają w tyle za Amazonem i Google, boli takie czynniki, jak wymagania bezpieczeństwa HomeKit. Dzięki bardziej wyrównanym szansom, siła Apple w branży telefonów i tabletów może w końcu dojść do głosu.
Polecamy: Najlepsze inteligentne urządzenia domowe

Data premiery sprawy zbiega się z innymi oknami startowymi

Google I/O 2019 Nest Hub Max Face MatchMedia często pomijają fakt, że Amazon, Apple i Google mają (jeśli nie spóźnione) nowe inteligentne głośniki i wyświetlacze. Ostatnie wielkie ogłoszenia Amazona miały miejsce we wrześniu 2020 r. i z wyjątkiem Nest Hub drugiej generacji, Google jest w podobnym miejscu. To nie jest normalne, że skład obu firm jest tak statyczny. Linia inteligentnych domów Apple faktycznie skurczyła się tylko do Apple TV i HomePod mini, ponieważ oryginalny HomePod został anulowany w marcu 2021 roku po słabej sprzedaży. Plotka głosi, że firma pracuje nad co najmniej jednym nowym modelem HomePod.
Więcej: Wszystko, co do tej pory wiemy o Apple HomePod 2Podczas gdy problemy z łańcuchem dostaw bez wątpienia wpłynęły na sytuację, wydaje się prawdopodobne, że firmy również bunkrowały się, aby zaktualizować Matter and Thread. Moglibyśmy nawet zobaczyć produkty Matter w 2021 roku, gdyby standard był gotowy na czas. Amazon, Google i Apple mają wkrótce zaktualizować swoje głośniki i wyświetlacze. W sam raz, by zbiegło się to z premierą Matter jesienią. Co więcej, warto zauważyć, że firmy technologiczne lubią synchronizować nowe oprogramowanie z premierami nowego sprzętu, jeśli istnieje szansa, że ​​te dwa elementy mogą się zbiegać, i wolą wysyłać sprzęt jesienią, aby wykorzystać świąteczne wyprzedaże. Jesienny cel Matter w 2022 roku prawdopodobnie nie jest więc przypadkiem, biorąc pod uwagę jej zwolenników, a żadna firma nie będzie chciała ustąpić konkurencji, odkładając główną funkcję kompatybilności.

Czy czekasz na Matter przed zakupem większej ilości (lub jakichkolwiek) akcesoriów do inteligentnego domu?

15 głosówTak87%Nie, obecne platformy są dla mnie w porządku7%Nie, nie zamierzam kupować sprzętu do inteligentnego domu7%

Czy materię można jeszcze wykoleić?

Kuchnia rozświetlona inteligentnymi żarówkami i paskami świetlnymi LIFXNie można tego wykluczyć. Stworzenie standardu, na który każdy może się zgodzić, jest wyzwaniem w każdej branży, a Matter został już dwukrotnie wstrzymany. Wystarczyłoby, aby jeden z głównych sponsorów zdecydował, że obecne specyfikacje będą kolidować z ich planami – powiedzmy, jako hipotetyczne przykłady, ponieważ ograniczają opcje lub zużywają zbyt dużo energii na akcesoria zasilane bateryjnie. Gdybym teraz konfigurował inteligentny dom, unikałbym kupowania niczego, co nie obsługuje wątków i / lub obiecuję aktualizację Matter. Jednak ze wszystkich wymienionych przez nas powodów wygląda na to, że istnieje presja, aby wydobyć Matter z drzwi, a ogłoszenia są zgodne z tym, gdzie protokół powinien być tak bliski wprowadzenia. Gdybym teraz konfigurował inteligentny dom, unikałbym kupowania niczego, co nie obsługuje wątków i / lub obiecuję aktualizację Matter. Już za dwa lata brak tych rzeczy może poważnie datować twoją konfigurację.
Czytaj dalej: 7 ulepszeń, które technologia inteligentnego domu naprawdę potrzebuje, aby się rozwijać Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android