Robot Amazona Astro został zauważony na wolności… przynoszący ludziom piwo

Robot Amazona Astro został zauważony na wolności… przynoszący ludziom piwo

Zdjęcia i filmy przedstawiające robota domowego Amazona Astro w prawdziwym świecie zaczęły się pojawiać, gdy pierwsi użytkownicy gadżetu inteligentnego domu dostępnego tylko na zaproszenie zaczynają bawić się swoim nowym botem. Co zaskakujące, pomimo tego, że urządzenie zaczęło być dostarczane w listopadzie zeszłego roku, do tej pory pojawiło się tylko kilka filmów. Bob Rekieta przesłał to wideo, na którym jego Astro toczy się po tym, jak kazano mu udać się do jaskini z piwem na pokładzie (prawdopodobnie ktoś tam umieścił, ponieważ ta rzecz nie ma rąk).

Astro przynosi Celeste piwo. Zrzut ekranu z filmu na YouTube autorstwa Boba Rekiety Następnie Astro otrzymuje polecenie „znaleźć Celeste”, a robot przechyla ekran rozbrajająco, rozglądając się wokół okrągłymi „oczami”. Wykonuje polecenie, znajdując mieszkańca domu poszukującego piwa i wyświetlając na ekranie „Cześć Celeste”, gdy na nią patrzy. Matthew Nereim, nauczyciel piątej klasy na Florydzie, rozmawiał z Bloombergiem o swoich doświadczeniach ze swoim Astro, które otrzymał kilka miesięcy temu. Nereim powiedział Bloombergowi, że lubi sterować robotem ze swojego telefonu i drażnić nim swojego psa. Ma również Astro podąża za nim, gdy jest w domu, działając jako przenośny inteligentny wyświetlacz Alexa, który może również przewozić napoje w swoim pokładowym uchwycie bagażowym. „To jak twój mały R2-D2” – powiedział Nereim Bloombergowi. „Moi przyjaciele i rodzina uważają, że to zabawne. Mówią: „To coś podąża za tobą?!””

Astro zadokowany i pokazujący ekran główny podobny do Echo Show. Zdjęcie: Matthew Nereim / Bloomberg

Pies Matthew Nereima ze swoim nowym kumplem Astro. Zdjęcie: Matthew Nereim / Bloomberg Są jednak pewne problemy, w tym robot dezorientujący podczas szukania bazy ładującej i za każdym razem, gdy znajduje się w pobliżu schodów, powiedział Nereim. Na szczęście wydaje się, że nigdy nie rzucił się ze schodów – ponieważ raporty, które pojawiły się, gdy po raz pierwszy ogłoszono robota, wskazywały, że może to zrobić. Nereim powiedział również Bloombergowi, że uważa, że ​​cena detaliczna 1449,99 USD jest nieco wygórowana w stosunku do tego, co dostajesz (zapłacił 999 USD jako wczesny sponsor), dodając, że uważa, że ​​700 USD byłoby bardziej rozsądne. Zapowiedziany we wrześniu 2021 r. Astro jest pierwszym domowym robotem Amazon i jest obecnie dostępny do zakupu w ramach programu zaproszeń za 999 USD. To jest program beta Amazon Day 1, w którym użytkownicy mają możliwość przesyłania opinii, aby pomóc ulepszyć urządzenie, zanim trafi ono do ogólnej sprzedaży. Amazon nie publikuje danych dotyczących sprzedaży, ale rzecznik firmy Patrick Santucci powiedział The Verge, że „[they’re] widząc pozytywne opinie i dowiadując się dużo o tym, jak klienci chcą korzystać z robota konsumenckiego”. Powiedział również, że jest jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć, kiedy urządzenie będzie szerzej dostępne. Astro to wyposażony w kamerę robot na kółkach. Możesz uzyskać dostęp do podglądu wideo na żywo z aplikacji Astro, zdalnie sterować jego ruchami oraz rozmawiać i słuchać przez głośniki i mikrofony. Może działać jako robot ochrony domu i wysyłać alert, gdy zobaczy nierozpoznaną osobę. Dzięki subskrypcji planu Ring Protect Pro (20 USD miesięcznie) możesz uzyskać dostęp do historii wideo przez okres do 60 dni i zaplanować autonomiczne patrolowanie robota oraz badanie wykrytych zdarzeń.

The Verge obejrzało w zeszłym roku Astro w akcji. Zdjęcie: Dan Seifert / The Verge Jak pokazano na filmie, Astro może nauczyć się układu domu i wykonywać polecenia, aby udać się do konkretnego pokoju. Potrafi również rozpoznawać twarze i dostarczać przedmioty do konkretnej osoby. Jako inteligentny wyświetlacz może odtwarzać muzykę, wyświetlać pogodę i odpowiadać na pytania. Rozmowy wideo są również dostępne z 5-megapikselowym aparatem, a Amazon powiedział, że planuje współpracować z akcesoriami innych firm do rejestrowania danych, takich jak ciśnienie krwi. Amazon reklamuje produkt jako potencjalnie pomocny w zdalnej opiece nad starzejącymi się bliskimi w połączeniu z nową usługą Alexa Together.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android