Proces samonaprawy Apple jest podobno „daleki od ideału” dla wielu użytkowników iPhone’a

Proces samonaprawy Apple jest podobno „daleki od ideału” dla wielu użytkowników iPhone’a

Dhruv Bhutani / Android AuthorityTL;DR Zestaw do samodzielnej naprawy iPhonów firmy Apple waży 36 kg i jest dostarczany w dwóch walizkach. Pisarz z The Verge poinformował, że proces naprawy był żmudny, z dużą ilością miejsca na coś złego. Innemu reporterowi z The New York Times udało się złamać swojego iPhone’a, próbując skorzystać z narzędzi i instrukcji Apple.

Aktualizacja: 25 maja 2022 (godz. 21:22 ET): Dodaliśmy więcej szczegółów na temat procesu zatrudniania zestawu narzędzi Apple. Odnieśliśmy się również do innego raportu The New York Times o tym, jak instrukcje i narzędzia Apple do majsterkowania mogą nie być idealne dla większości użytkowników.


Artykuł oryginalny: 25 maja 2022 (12:41 ET): Firma Apple niedawno uruchomiła program naprawy DIY, umożliwiając użytkownikom iPhone’a naprawę własnych urządzeń poprzez wypożyczenie zestawu naprawczego od firmy. Jeśli myślisz, że ten zestaw będzie się składał z kilku śrubokrętów, szczypiec, spudgerów i lupy, to bardzo się pomylisz. Kiedy Sean Hollister z The Verge postanowił niedawno naprawić swojego iPhone’a Mini, Apple wysłał mu zestaw narzędzi w dwóch walizkach ważących 36 kg (patrz poniżej) na naprawę maleńkiego urządzenia! Aby było jasne, Apple wymienia zawartość i wagę zestawu narzędzi na stronie internetowej, z której go wypożyczasz. Firma blokuje 1200 dolarów na twojej karcie kredytowej za ciężki zestaw narzędzi. Kosztuje również 49 USD za wypożyczenie narzędzi na tydzień i 69 USD za nową baterię (taką właśnie zastąpił pisarz The Verge). Chodzi o to, że Apple pobiera tę samą opłatę w wysokości 69 USD za wymianę baterii we własnych sklepach, z wyjątkiem tego, że ekspert wykonuje wszystkie prace naprawcze. Więc jeśli wynajmujesz zestaw narzędzi Apple za 49 USD i nie używasz własnego, co również jest opcją , koniecznie przeczytaj odcisk palca i zobacz, jakie narzędzia otrzymujesz.pęd do naprawy jabłek The VergeTo powiedziawszy, jeśli jesteś maniakiem naprawy majsterkowiczów, Apple cię wspiera. Zestaw narzędzi, który został wysłany do Hollister, zawierał wszystko, czego potrzeba, aby złożyć iPhone’a, w tym potężną, przemysłową stację cieplną i ogromną prasę sprężynową. Szanse, że coś pójdzie nie tak, są dość wysokie. Problem w tym, że sam proces był pełen wyzwań dla pisarza. Jeśli nie masz doświadczenia w naprawie telefonów, możesz utknąć w połowie drogi, a szanse, że coś pójdzie nie tak, są dość wysokie. IPhone nie rozpoznał oryginalnej baterii dostarczonej przez Apple jako oryginalnej. Apple wysłało instrukcję naprawy wraz z ogromnym zestawem narzędzi. Jednak Hollister wciąż miał pewne problemy z naprawieniem rzeczy. Instrukcja nie była pomocna, gdy maszyna grzewcza wyrzuciła kod błędu. Wkręcanie maleńkich śrubek iPhone’a było również zadaniem dla Hollistera, nawet z „wymyślnymi śrubami dynamometrycznymi” Apple. „Najbardziej frustrującą częścią” procesu naprawy zgodnie z raportem było to, że iPhone nie rozpoznał oryginalnej baterii dostarczonej przez Apple. Mignął ostrzeżenie „nieznana część” i najwyraźniej po naprawie musisz zadzwonić do firmy logistycznej Apple, aby sprawdzić poprawność części. To zupełnie inny proces, który wymaga przeprowadzenia diagnostyki na iPhonie i przekazania firmie pilota zdalnego sterowania swoim urządzeniem. Brian X. Chen z The New York Times również wypróbował zestaw naprawczy Apple. Oto, co miał do powiedzenia:

Narzędzia i instrukcje firmy Apple do samodzielnego wykonania są dalekie od ideału dla większości z nas. Wiem o tym, bo zepsułem telefon, próbując z nich korzystać.

W rzeczywistości Chen miał pomoc niezależnego technika naprawy telefonów, który powiedział, że Apple naraża klientów na porażkę. Ogólnie rzecz biorąc, proces naprawy Apple wydaje się dość nudny. Być może jest to bardziej przeszkoda dla ruchu samonaprawczego niż krok we właściwym kierunku. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android