o2 ściga Telekom i Vodafone: porównanie niemieckich sieci komórkowych

o2 ściga Telekom i Vodafone: porównanie niemieckich sieci komórkowych

Zbliża się zmiana umowy lub chcesz wiedzieć, który operator komórkowy jest dla Ciebie najlepszy? Przegląd corocznych testów sieci. Obecny wynik: niemieckie sieci są coraz lepsze, o2 może wyraźnie dogonić Vodafone i Telekom.

Testy sieci: Telekom przed nami, ale przepaść topnieje

Rozpoczął się sezon testowy dla niemieckich sieci komórkowych. Telekom jest wyraźnym zwycięzcą. Ale różnica do Vodafone (2. miejsce) i Telefónica / o2 (3. miejsce) wyraźnie się zmniejsza. Operatorzy sieci mogą poprawić się we wszystkich dziedzinach, zasięg sieci i jakość rozwijają się we właściwym kierunku.

Zwycięzcą testu jest Telekom w obu badaniach z wyraźną, choć malejącą różnicą : Telekom otrzymuje 944 na 1000 punktów za połączenie (Vodafone: 913; o2: 874), ogólny wynik 1,3 dla Chipa (Vodafone: 1,4; o2: 1,8 ). Wynika to z odpowiednich badań dwóch głównych testów sieci (wydania 01/2022).

Tegoroczne testy przeprowadzone przez connect i Chip wykazały stałą poprawę w większości testowanych kategorii. Wszyscy operatorzy sieci zwiększają prędkość pobierania. Tutaj opłaca się zamknięcie UMTS. Dobrze rozwija się również zasięg sieci w obszarze 4G/LTE. o2 może prawie dogonić Telekom i Vodafone. Relacja nie jest jednak pełna.

Vodafone, o2, Telekom: nadrabiają zaległości

Na przykład przetestowano mobilny Internet, który ma najwyższy priorytet w rankingach, a także telefonię i ogólną dostępność sieci. Można zauważyć, że wszyscy przewoźnicy w pociągu mają deficyty. O2 musi też kontynuować prace nad wypełnieniem luki w sieci LTE i dalszą ekspansją 5G, jak wynika z testu Chipa.

W obu testach jest jasne: Telekom wyprzedza też krzywą, jeśli chodzi o coraz ważniejszą sieć 5G. W niektórych dużych miastach Vodafone również może przekonać, ale w innych o2 jest teraz przynajmniej równoważną alternatywą. Na obszarach wiejskich zasięg 5G jest nadal niejednolity, ale zwłaszcza w przypadku CO2. Tutaj jednak również obowiązuje następująca zasada: Wszyscy dostawcy byli w stanie wzrosnąć w porównaniu z poprzednim rokiem.

Dobra sieć pomaga też tanim smartfonom, oto nasze rekomendacje:

Na testy sieci Chip i connect wysłał po kilka zespołów przez Niemcy, niektóre samochodem, pieszo i koleją. Ponadto wykorzystano dane użytkownika podane za pośrednictwem aplikacji. Wykazali tę samą tendencję z pomiarami eksperckimi. To przemawia za tym, że ulepszenia dotrą do klientów.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android