Nowa aplikacja próbująca przenieść iMessage na Androida mogła znaleźć tajną formułę

Nowa aplikacja próbująca przenieść iMessage na Androida mogła znaleźć tajną formułę

Edgar Cervantes / Android AuthorityTL;DR Nowa aplikacja o nazwie Sunbird pracuje nad przeniesieniem iMessage na Androida. Podczas demonstracji firma pokazała, jak działa aplikacja. Nie mogliśmy sami sprawić, by aplikacja działała w pełni, ale kilka aspektów konfiguracji zadziałało. Od lat największym wyróżnikiem użytkowników iPhone’a i użytkowników Androida jest iMessage (cóż, w każdym razie tutaj w USA). Ponieważ użytkownicy iPhone’a mają własne specjalne miejsce do gromadzenia się, gdzie użytkownicy Androida są w najlepszym razie irytujący, aw najgorszym wręcz zakazani, spowodowało to ogromną schizmę między dwiema platformami. Kilka firm próbowało rozwiązać ten problem. Google, mimo wszystkich swoich pieniędzy i władzy, po prostu zaczął publicznie robić kupę z całej sytuacji i zachęcać Apple do przyjęcia RCS. Firma o nazwie Beeper przenosi iMessage na Androida, pobierając od użytkowników opłaty za połączenie urządzenia z Androidem z fizyczną maszyną Apple, taką jak Mac, a nawet iPhone. Jednak Sunbird ma być jedyną prawdziwą aplikacją, która będzie rządzić nimi wszystkimi. Dzisiaj firma przekazała Android Authority podsumowanie aplikacji (która wciąż jest w fazie alfa) i jej działania.

Sunbird: iMessage na Androida… może?

Podczas prezentacji firma pokazała wcześniej nagrany screencast telefonu Samsunga komunikującego się z prawdopodobnie iPhone’em za pomocą iMessage. Były tam niebieskie bąbelki, reakcje emoji, wskaźniki pisania itp. Pod każdym względem wyglądał jak telefon Samsung był iPhone. Jednak firma nigdy nie pokazała tego, co widział iPhone. A ponieważ był to wcześniej nagrany film, byliśmy naturalnie sceptyczni. Ostatecznie firma dała nam wczesny dostęp do aplikacji Sunbird, abyśmy mogli sami ją wypróbować. Dobra wiadomość jest taka, że ​​udało mi się połączyć mój Apple ID z Sunbird. Udało mi się zalogować do Apple za pośrednictwem aplikacji Sunbird i teoretycznie połączyć te dwa urządzenia. Jednak moje próby wysłania wiadomości iMessages nie powiodły się. Moi odbiorcy po prostu nigdy nie otrzymywali moich wiadomości, niezależnie od tego, czy był to tekst, zdjęcie czy wizytówka vCard. Sunbird próbował rozwiązać ze mną problem, ale nie mogliśmy go uruchomić. Zgłosimy się, jeśli uda nam się go uruchomić w przyszłości.

Jak to działa i ile będzie kosztować?

Sunbird nie planuje udostępniania swojej technologii w celu udostępnienia iMessage na Androida. W związku z tym nie słyszeliśmy szczegółowego raportu na temat tego, jak ta aplikacja działa (a przynajmniej powinna działać). Jednak z tego, co powiedziała firma, wygląda na to, że zastosowała metodę Beeper — łącząc telefon z Androidem z Apple oparty na systemie — i podjął kilka dalszych kroków. Po pierwsze, każdy indywidualny użytkownik nie potrzebuje własnego podłączonego sprzętu. Sunbird znalazł sposób, aby umożliwić tysiącom użytkowników łączenie się z jedną maszyną. Po drugie, firma znalazła również sposób na zachowanie kompleksowego szyfrowania za pomocą tej metody, czego firmy takie jak Beeper nie mogą zapewnić (przynajmniej na razie). Po raz kolejny Sunbird nie ujawnił, w jaki sposób robi którąkolwiek z tych rzeczy. Na szczęście, jeśli i kiedy zadziała i zostanie publicznie udostępniony, Sunbird mówi, że aplikacja będzie bezpłatna — przez jakiś czas. Ranne ptaszki uzyskają dostęp do iMessage na Androida i nie będą musiały płacić ani grosza. W przyszłości firma może zarabiać na aplikacji, pobierając opłaty za inne połączone usługi, takie jak Telegram, Signal lub inne aplikacje do czatowania. W międzyczasie będziemy kontynuować współpracę z Sunbird, aby aplikacja działała na naszych własnych urządzeniach . Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android