Nintendo Switch 2: Wszystko, co wiemy do tej pory i co chcemy zobaczyć

Nintendo Switch 2: Wszystko, co wiemy do tej pory i co chcemy zobaczyć

Curtis Joe / Autorytet AndroidaAktualizacja, 8 maja 2023 r. (11:25 ET): Zaktualizowaliśmy to centrum plotek o Nintendo Switch 2 o informacje o Nintendo Live 2023 i czego się spodziewać.


Oryginalny artykuł: Nawet jeśli go kochasz i nadal używasz go codziennie, nie można zaprzeczyć, że Nintendo Switch się starzeje. Wprowadzona na rynek w 2017 roku konsola hybrydowa obchodziła swoje szóste urodziny w marcu 2023 roku, co oznacza, że ​​zbliża się do przejścia na emeryturę. Mając to na uwadze, nie można nie zastanawiać się: gdzie jest kontynuacja, prawdopodobnie nazywana Nintendo Switch 2? Na szczęście pojawiły się plotki dotyczące kontynuacji najlepiej sprzedającej się domowej konsoli Nintendo. Oto najbardziej godne zaufania z nich. Pod koniec artykułu mamy też kilka pozycji z listy życzeń – rzeczy, które mamy nadzieję zobaczyć, ale nie mamy jeszcze żadnych dowodów.

Czy będzie Nintendo Switch 2?

Podstawka do modelu Nintendo Switch OLEDNintendo Switch jest najlepiej sprzedającą się konsolą domową firmy w historii, z ponad 122 milionami sprzedanych egzemplarzy. Jedynym sprzętem wydanym przez Nintendo, który radził sobie lepiej niż Switch, jest Nintendo DS, który sprzedał się w 154 milionach egzemplarzy. Biorąc pod uwagę tę popularność, możesz być względnie pewny, że pojawi się Nintendo Switch 2. Jednak powodzenia w znalezieniu jakiegokolwiek potwierdzenia od Nintendo, że tak jest w rzeczywistości. 13 marca 2023 roku szef Nintendo w Stanach Zjednoczonych, Doug Bowser, omówił z Associated Press sukces Switcha i jego możliwą kontynuację. Oto, co miał do powiedzenia:

Gdy wkraczamy w siódmy rok dla Nintendo Switch, sprzedaż jest nadal wysoka. Myślę, że wciąż mamy bardzo, bardzo mocny skład. Jak [Nintendo President Shuntaro Furukawa] powiedział niedawno, wkraczamy z platformą na niezbadane terytorium. To ekscytujące, że popyt wciąż istnieje. Nie ma więc nic do ogłaszania na żadnej przyszłej konsoli lub urządzeniu, ale nadal jesteśmy bardzo optymistyczni w stosunku do Nintendo Switch. Powinienem uważać na to, co osobiście chciałbym zobaczyć [in a new Switch]. Ale mogę się podzielić tym, że jednym z powodów, dla których nawet w siódmym roku jesteśmy bardzo pewni, że Switch może mieć dobre wyniki w ciągu najbliższych kilku lat, jest to, że nadal jest to naprawdę wyjątkowe urządzenie, na którym można grać na różne sposoby sposobów, w domu, w podróży.

Bowser bardzo jasno daje do zrozumienia, że ​​firma nadal jest bardzo skoncentrowana na oryginalnym Switchu. Pamiętaj jednak, że niekoniecznie przekreśla to ideę Nintendo Switch 2. PlayStation 4 i PlayStation 5 mają jednoczesne wsparcie, strategię, którą Nintendo również mogłoby przyjąć (robiło to już wiele razy). Innymi słowy, może jednocześnie wydawać gry dla Switcha i Switcha 2, przy czym niektóre gry/funkcje działają tylko na najnowszym sprzęcie. Ostatecznie wycofałby oryginalny Switch i skupił się wyłącznie na kontynuacji. Tak czy inaczej, jakkolwiek prawdopodobne jest, że nastąpi Switch 2, nie ma jeszcze potwierdzenia od Nintendo.

Czy będzie się nazywać „Nintendo Switch 2”, czy jakoś inaczej?

Sony trzyma się niezawodnego schematu nazewnictwa dla swoich konsol. Po pierwszym PlayStation pojawiło się PlayStation 2. Potem zobaczyliśmy PS3 i PS4. Nawet dzisiaj najnowszą konsolą jest Sony PlayStation 5. To wszystko jest bardzo logiczne i niezawodne. Nintendo nie idzie tą drogą. W rzeczywistości od premiery oryginalnego systemu Nintendo Entertainment System w 1983 roku nigdy nie było „2” w nazwie konsoli Nintendo. Obejmuje to również konsole przenośne. Tak więc prawdopodobieństwo kontynuacji lądowania Switcha z oficjalną nazwą Nintendo Switch 2 jest stosunkowo niskie. Jednak Nintendo Switch nie przypomina niczego, co firma zrobiła wcześniej. Jego zdolność do działania zarówno jako konsola domowa, jak i urządzenie podręczne odróżnia ją od historycznej listy Nintendo, a jej niekontrolowany sukces stworzył poważną rozpoznawalność marki dla słowa „Switch”. Możliwe, że firma mogłaby uprościć sprawę i nazwać kontynuację Switch 2. Uważamy jednak, że tak się nie stanie, a Nintendo zrobiłoby coś innego. Niektóre możliwe nazwy to Super Nintendo Switch, New Nintendo Switch, Nintendo Switch Pro lub coś naprawdę na uboczu.

Jaka jest data premiery Nintendo Switch 2?

ps5 xbox seria x seria s konsole nintendo switch 4Oliver Cragg / Android Authority Kiedy pojawi się Nintendo Switch 2? Nintendo nie potwierdziło, że Switch 2 jest nawet na etapie planowania. W związku z tym nie można określić, kiedy może rozpocząć kontynuację oryginalnego Switcha. Możemy jednak dokonać pewnych ekstrapolacji. Oryginalny Switch miał premierę 3 marca 2017 r. Około 2,5 roku później Nintendo Switch Lite wystartowało 20 września 2019 r. Niecałe dwa lata później model Nintendo Switch OLED został wprowadzony na rynek w lipcu 6, 2021. Najwyraźniej Nintendo wprowadza na rynek sprzęt Switch co dwa lata. Może to oznaczać, że Nintendo Switch 2 — lub inny rodzaj odmiany Switcha — wyląduje w pewnym momencie w 2023 roku. Niestety ustalenie przybliżonego okna uruchamiania nowego sprzętu Switch jest zbyt trudne, aby można było z nim zrobić jakąkolwiek niezawodność. Nintendo ogłosiło nowe rzeczy na Switcha późną zimą, w środku lata i wczesną jesienią, więc jest to na całej mapie. A co z Nintendo Live 2023, osobistym świętem, które Nintendo organizuje we wrześniu? Chociaż wydaje się, że jest to logiczny czas na ogłoszenie nowego sprzętu Switch, firma potwierdziła, że ​​w Nintendo Live 2023 nie pojawią się żadne nowe produkty. Innymi słowy, jeśli Nintendo wypuści w tym roku nowy Switch, wydarzenie Nintendo Live 2023 będzie jedynym momentem, w którym możemy być pewni, że go nie zobaczymy.

Jakie funkcje i specyfikacje będzie miał Nintendo Switch 2?

PlayStation 4 i Nintendo Switch 11Nie spodziewamy się, że Nintendo wymyśli koło na nowo z kontynuacją Switcha. Oryginalny Switch to ogromny hit i kulturowy kamień milowy. Miejmy nadzieję, że Nintendo nie zepsuje tego sukcesu. Podobnie jak w przypadku przeskoku z Nintendo DS na Nintendo 3DS, oczekujemy, że firma zachowa sedno tego, czym jest Switch i ulepszy go, zamiast szaleńczo przebudowywać rzeczy, jak próbowała to zrobić z Wii na Wii U. Nieuchronnie, jednak Nintendo Switch 2 musiałby być potężniejszy niż oryginał. Potrzeba lepszej wydajności CPU/GPU jest boleśnie oczywista w grach Switch, takich jak Pokémon Scarlet/Violet i Hyrule Warriors: Age of Calamity. Oba tytuły tak bardzo wysysają ze skromnego procesora Switcha, że ​​​​upuszczane klatki, usterki, a nawet jawne awarie są powszechne. Kontynuacja Switcha potrzebuje lepszego procesora. W związku z tym jesteśmy przekonani, że Nintendo dołączy ulepszony procesor do kontynuacji Switcha. System na chipie (SoC) w Switchu jest oparty na Tegrze X1, którą NVIDIA wprowadziła na rynek w 2015 roku. Spodziewamy się, że Nintendo powtórzy tę strategię ponownie dla Switcha 2 i oprze swój SoC nowej generacji na innej, nowszej NVIDII produkt. Zachowanie podobieństwa sprzętu ułatwiłoby kompatybilność wsteczną i uniemożliwiłoby zewnętrznym programistom nauczenie się zupełnie nowej architektury. To był kolejny błąd, który Nintendo popełniło z Wii U, które miało fatalną obsługę oprogramowania – i stało się najgorzej sprzedającą się konsolą domową firmy. Poza SoC spodziewalibyśmy się, że Switch 2 będzie zawierał większość aktualizacji obecnych na Switchu Model OLED. Obejmuje to wyświetlacz OLED (oczywiście), stację dokującą z portem Ethernet i co najmniej 64 GB pamięci wewnętrznej. Jest jednak całkiem możliwe, że Nintendo pominie te funkcje w Switch 2 i zapisze je dla modelu Switch 2 OLED, który zostanie uruchomiony później. W tym momencie to tylko zgadywanie. Niestety, przy zerowym potwierdzeniu ze strony Nintendo, że Switch 2 jest nawet w przygotowaniu, nie mamy wielu innych plotek do omówienia. Przejdź dalej do tego artykułu, aby zapoznać się z funkcjami naszej listy życzeń.

Jaka będzie cena Nintendo Switch 2?

Peak Design Everyday Sling 10L z wyskakującym przełącznikiem Nintendo 3Jednym z powodów niespodziewanego sukcesu oryginalnego Switcha jest jego cena. Za 299 USD jest znacznie tańszy niż PlayStation 5 i ma taką samą cenę jak Xbox Series S. Nie oznacza to jednak, że Switch 2 byłby wyceniony podobnie. Jeśli Nintendo utrzyma oryginalny Switch w produkcji, gdy uruchomi kontynuację -up konsoli — co jest bardzo możliwe, biorąc pod uwagę oficjalne oświadczenia Nintendo dotyczące ciągłego wsparcia dla oryginalnego Switcha — może z łatwością uzasadnić pobieranie większej opłaty za Switch 2. Na przykład Nintendo może wycenić Switch 2 na 399 USD. To wciąż o 100 USD mniej niż Xbox Series X i ta sama cena, co cyfrowa wersja PlayStation 5. Sukces Switcha być może zapewnił Nintendo prawo do pobierania wyższych opłat, zwłaszcza jeśli widzi mnóstwo ulepszeń specyfikacji. 321,00 $ w AmazonNintendo Switch z Neon Blue i Neon Red Joy‑ConPrzełącznik Nintendo z Neon Blue i Neon Red Joy‑ConPortable
Ogromny wybór gier
Ocena Amazona na 4,8 gwiazdki
345,99 USD w AmazonieNintendo Switch OLED1% zniżkiNintendo Switch OLEDWiększy, bardziej energooszczędny wyświetlacz
Dok z Ethernetem
Podwój pamięć wewnętrzną
Jeśli się nad tym zastanowić, ta hipotetyczna cena 399 USD miałaby sens. Z najniższej półki miałbyś Switch Lite za 199 USD. Oryginalny Switch pozostałby w cenie 299 USD, a model Switch OLED byłby dodatkową sprzedażą w obecnej cenie 349 USD. Switch 2 może znaleźć się na szczycie listy jako najnowszy i najlepszy model. Oczywiście Nintendo może sprawić, że Switch 2 poczuje się bardziej premium, eliminując oryginalny Switch i obniżając model Switch OLED do 299 USD. Niezależnie od tego nie oczekujemy, że Switch 2 będzie kosztował tyle samo, co oryginał w momencie premiery, ponieważ oba produkty będą prawdopodobnie istnieją jednocześnie. Być może zobaczymy spadki cen istniejących modeli Switcha, ale Switch 2 będzie lepszy i mocniejszy, więc jest duża szansa, że ​​będzie droższy.

Nintendo Switch 2: Co chcemy zobaczyć

Nagłówek Nintendo Switch 1Curtis Joe / Autorytet Androida

Stacja dokująca zwiększająca wydajność

Stacja dokująca Switcha jest niesamowicie uproszczona. Naprawdę, to tylko plastikowe pudełko z dołączonym adapterem HDMI. Model Switch OLED nieznacznie zwiększa złożoność poprzez włączenie portu Ethernet, ale nadal jest to tylko skrzynka adaptera. Chcielibyśmy zobaczyć, jak Nintendo Switch 2 ma stację dokującą, która również zwiększa moc samego Switcha. Stacja dokująca może działać tak samo jak eGPU, zwiększając możliwości graficzne Switcha, gdy jest podłączony. Może to pozwolić na wyższe częstotliwości odświeżania, wyższe rozdzielczości (poproszę 4K!), Lepszy dźwięk itp. Podczas grania w Switch 2 na telewizorze. Gdy wyjmiesz go ze stacji dokującej, aby używać go w trybie ręcznym, wydajność spadnie — ale nie miałoby to znaczenia na tym małym ekranie. Oczywiście znacznie zwiększyłoby to koszt Switcha 2, ale konsola byłaby o wiele lepsza. Nawet jeśli jest to „Dock Pro”, który jest sprzedawany osobno, chcielibyśmy zobaczyć, jak robi to Nintendo.

Wsparcie dla wyższych częstotliwości odświeżania

Niezależnie od tego, czy grasz na telewizorze, czy w trybie przenośnym, wszystkie trzy obecne modele Switch są ograniczone do 60 Hz. Xbox Series X/S i PlayStation 5 – oba w tym momencie mają dwa lata – obsługują wyższe częstotliwości odświeżania. Nawet budżetowe smartfony z Androidem mają obecnie wyświetlacze 90 Hz, więc Nintendo musi iść z duchem czasu. Chcielibyśmy zobaczyć 90 Hz w trybie ręcznym i 120 Hz po zadokowaniu. To sprawiłoby, że Switch 2 byłby bardziej nowoczesną konsolą i bardziej przyszłościowy. Pomogłoby to również odróżnić Switch 2 i oryginalne modele Switch, a także dałoby mu przewagę nad Steam Deck Valve z ograniczeniem do 60 Hz, gdy nie jest zadokowany.

Lepszy Joy-Con

Bez wątpienia najsłabszym aspektem oryginalnego Switcha są kontrolery Joy-Con. Technologia huku jest fajna, a wiele opcji sterowania jest schludnych, ale krótkie drążki, wątpliwa ergonomia i tanie, małe przyciski pozostawiają wiele do życzenia podczas korzystania z Switcha w podróży. Nintendo prawdopodobnie nie zamierza wymyślać koła na nowo za pomocą Switcha 2, więc kontynuacja konsoli prawdopodobnie będzie miała Joy-Con, które są bardzo podobne do oryginałów. Ale jest tam mnóstwo miejsca na ulepszenia. Poza tym Nintendo musiałoby uniknąć klęski „Joy-Con drift”, która wciąż przenika sprzęt Switch. Po raz kolejny może to być również prosty wyróżnik, dlaczego Switch 2 jest droższy niż inne modele Switch.


Czy masz jakieś przecieki dotyczące Nintendo Switch 2, którymi możesz się z nami podzielić? Wyślij nam wskazówkę, a my to sprawdzimy. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android