Nintendo i smartfon: projektant Samsunga ma genialny pomysł

Nintendo i smartfon: projektant Samsunga ma genialny pomysł

Nowoczesne telefony komórkowe i smartfony są obecnie całkiem adekwatnym zamiennikiem Gameboya. Jednak prawdziwi gracze nie są jeszcze tak naprawdę szczęśliwi, ponieważ często brakuje naprawdę dobrych kontroli w grze. Jednak specjalista Nintendo jest w tym dobrze zorientowany. To zainspirowało utalentowanego projektanta Samsunga do wpadnięcia na genialny pomysł.

Pomyśl o tym Nintendospadek jeden w ostatnich latach niezwykłe koncepcje obsługi a. Wii od lat cieszy się ogromnym powodzeniem, a obecny Switch inspiruje również graczy na całym świecie – zarówno mobilnych, jak i stacjonarnych. A smartfony? Pierwszy wybór dla „zwykłych graczy”, ponieważ zawsze masz go przy sobie. Sterowanie nie jest jednak nowatorskie. Ekran dotykowy jest dobrze znany, a czujniki ruchu nie były specjalnością od pierwszego iPhone’a. Musi być więcej, prawda?

Projektanci Samsunga tworzą kontrolery do gier w stylu Nintendo

Pewnie też miał taką myśl południowokoreański Juan Lee i zaprojektowałem naprawdę ostrą część. Lee nie jest zwykłym „projektantem hobby”, ale pracuje bezpośrednio od dwóch lat 2019 w firmie Samsung jako projektant produktu. Ale poza jego pracą zawsze pojawiają się nowe projekty, które nie są bezpośrednio związane z Samsungiem. Jego projekt: Kontroler do gier „ICON”. Przypomina swoje odpowiedniki z Nintendo w formie, kształcie i funkcji.

IKONA ze sterowaniem kciukiem przypominającym stare kontrolery Nintendo (źródło obrazu: Juan Lee)

the podstawowa, a przede wszystkim modułowa struktura został zaprojektowany w następujący sposób: w pudełku, które pełni również funkcję uchwytu na smartfon dwa kontrolery – każdy na lewą i prawą rękę. Można je trzymać za darmo, a każdy z nich przypomina trochę „Nunchuk” Nintendo Wii. Cechą szczególną jest elastyczne podejście. Tak przyjmują kontrolerzy Zestaw różnych gamepadów na dowolnie wybrane i połączone może zostać.

Pełne wykorzystanie bez dotykania wyświetlacza, oczywiście można również podłączyć bezprzewodowo telewizor (źródło obrazu: Juan Lee)

Użytkowanie mobilne i stacjonarne: Pozdrowienia od Switcha

Ale to nie wszystko Eseje ICON działają również niezależnie od kontrolerów. Więc niech te bezpośrednio na ekranie dotykowym smartfona i używać go jako gamepada.

Gotowy do użytku mobilnego (źródło obrazu: Juan Lee)

Umierać Pomysł jest prawie banalny, ale mimo to genialny. W zastosowaniach stacjonarnych stosuje się kontrolery, podobnie jak w przypadku przełącznika. Na urządzeniach mobilnych po prostu je pomiń i korzystaj bezpośrednio z samoprzylepnych gamepadów.

Cóż, tak to się zaczęło… do dzisiaj jest super:

Klasyczne kontrolery NES dla Nintendo Switch

Właściwie byłoby niefortunnie, gdyby pomysł pozostał w wersji roboczej. Ale może obecnemu pracodawcy Juana Lee nadal się spodoba. Zrobiłbym z pewnością atut dla Samsunga. To, czego wciąż brakuje, to oczywiście genialne gry Nintendo, ale w przeszłości u lidera gier z Japonii doszło już do przemyślenia.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android