Nie tracę snu z powodu danych śledzenia snu i ty też nie powinieneś

Nie tracę snu z powodu danych śledzenia snu i ty też nie powinieneś

Kaitlyn Cimino / Android Authority Nie śpię dużo. Chociaż rozumiem, jak świat funkcjonuje przy świetle dziennym, zawsze uważałem, że moje najbardziej produktywne godziny zaczynają się przy słabym oświetleniu. Może bajki nie powinny sprawiać, że północ brzmi jak ekscytująca godzina na zgubienie butów. Kiedy kładę się do łóżka, lubię leżeć, wpatrując się w sufit i rozmyślając o pilnych sprawach, takich jak „jak wyglądałyby moje golenie, gdybym miał sześć stóp wzrostu zamiast pięciu?” Jako entuzjasta urządzeń do noszenia nie tylko wiem to o sobie, ale mam też dane dotyczące śledzenia snu. Głęboko zmotywowany wydajnością opartą na ocenach, obsesyjnie chciałem poprawić swój wynik snu, ponieważ, jak wszyscy wiedzą, istnieje nie ma szybszego sposobu na dobry sen niż stresowanie się tym. Nie trzeba dodawać, że nadal nie śpię dużo, ale nauczyłem się, jak śledzenie snu pomaga, a jak czasami nie.

Dlaczego nie warto stresować się danymi dotyczącymi śledzenia snu

Zegarek Apple Watch SE 2022 spoczywa na blacie wyświetlającym harmonogram snu użytkownika.Kaitlyn Cimino / Android Authority Gdzieś pomiędzy naszymi 20-uncjowymi kawami a niekończącymi się listami kontrolnymi wielu z nas straciło zdolność robienia tego, co powinno być najłatwiejsze; absolutnie nic, nieświadomie, w wygodnym stroju domowym. Tymczasem nasze urządzenia są bardziej wydajne niż kiedykolwiek. W rezultacie możemy sprawdzić dokładny poziom naszego braku odpoczynku w postaci wyników snu i policzenia Zs. Trackery snu to potężne narzędzia, zaprojektowane tak, aby pomóc nam rzucić się na siano uzbrojone w informacje. Jeśli chodzi o identyfikowanie trendów, ustalanie harmonogramów i budowanie lepszych nawyków, mogą być nieocenione. Jeśli jednak liczenie owiec i popijanie rumianku nie zapewniło ci lepszego wypoczynku, twarde dane mogą nie być zbyt pocieszające. Stresowanie się danymi dotyczącymi śledzenia snu nie jest ani zdrowe, ani pomocne. W rzeczywistości stres jest jednym z największych czynników powodujących brak snu. Według CDC ponad 30% Amerykanów w wieku 18 lat i starszych ma niewystarczającą ilość snu. Jeśli śledzenie danych powoduje niepokój, nie jest to już rozwiązanie. Mniej więcej jeden na trzech Amerykanów zgłasza niewystarczającą ilość snu, a główną przyczyną jest stres. Po drugie, zachowanie związane ze snem jest w dużej mierze sprawą indywidualną i nie każdy potrzebuje tej samej zalecanej ilości. Po pierwsze, ilość potrzebnego snu zmienia się wraz z wiekiem. Niektóre osoby potrzebują znacznie mniej niż średnia, podczas gdy inne potrzebują trochę więcej. Jeszcze inni rozwijają się dzięki krótkim nocnym sesjom snu uzupełnionym drzemkami w ciągu dnia. Ważne jest, aby określić, co jest najlepsze dla twojego ciała (i stanu psychicznego). Urządzenia do śledzenia snu mogą pomóc użytkownikom zidentyfikować nawyki i trendy, ale nie należy na nich polegać wyłącznie. Co najważniejsze, nie wszystkie urządzenia do śledzenia snu są sobie równe. Historycznie rzecz biorąc, zawsze śledziłem swój sen za pomocą zegarka Apple Watch, głównie domyślnie. Chociaż firma niedawno zaktualizowała swoją ofertę śledzenia snu, zegarki Apple nie są urządzeniami z certyfikatem medycznym. Nie mogą diagnozować stanów takich jak bezdech senny i nie dostarczają szczegółowej analizy (jak na przykład Withings Scanwatch). Dla kogoś, kto rzadko trafia w sedno pod względem ilości, minimalne dane jakościowe Apple nie są idealne ani szczególnie pomocne.

Jak urządzenia do noszenia naprawdę mogą być pomocne

Śledzenie snu Fitbit Profil snuC. Scott Brown / Android Authority Jednak potężne pakiety śledzące, takie jak program profilu snu Fitbit, są doskonałymi przykładami tego, jak spersonalizowane doświadczenie może być niezwykle korzystne. Fitbit i inne firmy oferują porady dotyczące snu, a także zasoby pomagające informować użytkowników o ich nawykach. Kto nie chce wiedzieć, jakie urocze zwierzę naśladuje ich sen? Zamiast ślepo śledzić fazy snu, skuteczne śledzenie snu obejmuje dostosowane cele snu i szczegółową, kompleksową analizę. Co najważniejsze, dedykowane programy oferują wgląd w trendy snu w czasie. Podobnie jak w przypadku zarządzania/śledzenia wagi, kontekst jest ważny, jeśli chodzi o śledzenie snu. Dane długoterminowe są kluczem do identyfikacji wzorców. Na przykład odkryłem, że najmniej śpię w piątkowe wieczory. Nie dlatego, że prowadzę życie towarzyskie, ale dlatego, że jestem dzieckiem, które jest nadmiernie podekscytowane perspektywą weekendu, jakby każdy piątkowy wieczór był Wigilią. Dla jasności, nikt nie przynosi mi prezentów w sobotę. Śledzenie snu jest najbardziej korzystne, gdy przeglądasz dane w czasie, aby zidentyfikować wzorce i długoterminowe trendy. Podobnie, niektóre osoby mogą stwierdzić, że każdej nocy zimą zapadają w pseudohibernację i odnotowują dodatkowe godziny. Inni mogą zauważyć więcej niespokojnych nocy, gdy jest gorąco. Niezależnie od tego, jakie są Twoje trendy, często mogą one dostarczyć przydatnych informacji o Twoim zachowaniu. Dotyczy to większości kategorii zarejestrowanych przez Twój monitor fitness. Wiele urządzeń do noszenia śledzi szeroki zakres punktów danych, od SpO2 i tętna po temperaturę i cykle menstruacyjne. Dla przeciętnej osoby najlepiej oceniać je pod względem wzorców, a nie pojedynczych punktów danych. Na przykład, jeśli moje urządzenie nie ostrzega mnie, że moje tętno jest wysokie lub niskie w porównaniu z moimi typowymi trendami, nie zużywam zbyt dużo energii na zbieranie danych dotyczących tętna spoczynkowego. Z drugiej strony regularnie korzystam z tętna podczas treningów, aby określić strefy cardio. Co kilka tygodni będę przeglądać swoje treningi, aby zobaczyć, czy muszę wprowadzić jakieś poprawki w przyszłych treningach. Łatwo jest zrobić to samo, jeśli chodzi o dane dotyczące snu. Zamiast mieć obsesję na punkcie jednej niepewnej nocy lub kilku dni niejednolitego odpoczynku, oceń swoje zachowanie w czasie. Po ustaleniu, dlaczego masz problemy ze snem, użyj trackera, aby stworzyć rutynę. Sprawdź, czy potrafisz znaleźć wzorce i odpowiednio dostosować higienę snu (tj. kontrolować swoje otoczenie). W dużym stopniu polegam na trybie uśpienia, aby wyeliminować rozproszenia i wyciszyć przerwy podczas snu. Uważam również, że harmonogramy snu pomagają mi nadać priorytet odpoczynkowi, zamiast próbować wciskać się, chcąc nie chcąc.


Zarządzanie snem jest kluczem do ogólnego dobrego samopoczucia. Używane do identyfikacji długoterminowych zachowań i wprowadzania korzystnych zmian, urządzenia ubieralne mogą być użytecznym narzędziem w krucjacie na rzecz lepszego wypoczynku. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak urządzenia wykorzystują dane odzyskiwania, zapoznaj się z poniższymi przewodnikami: Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android