Netflix nie jest już liderem?  Zainteresowanie Niemców znacznie się zmienia

Netflix nie jest już liderem? Zainteresowanie Niemców znacznie się zmienia

Do tej pory sprawa była właściwie jasna – faworytem jest Netflix, dopiero potem przychodzi reszta, ale czy w tej chwili tak jest nadal? Najnowsze dane ze strony JustWatch sugerują zmianę zainteresowań. W związku z tym konkurent cieszy się obecnie większą popularnością.

JustWatch: Amazon Prime Video jest ciekawszy dla Niemców niż Netflix

Najnowsze liczby z JustWatch zaskakują. Do tej pory Netflix uważany był za lidera wśród tamtejszych dostawców strumieniowania, ale w ostatnim kwartale (od stycznia do marca 2022 r.) sytuacja w Niemczech uległa zmianie. Obecnie Amazon Prime Video przejmuje koronę w JustWatch, przesuwając Netflix na drugie miejsce w oparciu o odpowiednie zainteresowanie tymi dwiema usługami (źródło: JustWatch). W szczególności jest to 31 procent w Amazon i 30 procent w Netflix. Jeśli jeszcze nie wiesz: JustWatch to rodzaj bazy danych do streamingu znajomych, w której można filtrować wszystkie aktualne treści od dostawców według różnych kryteriów.

Amazon Prime Video triumfuje nad Netflix. (Źródło obrazu: JustWatch)

Różnica może być marginalna, tylko jeden procent różnicy, ale symbolika za nią waży. W końcu liczby z JustWatch wskazują również na aktualny problem Netflixa. Serwis obecnie masowo walczy o swoich abonentów, po raz pierwszy od 10 lat musiała pogodzić się z realną stratą wśród płacących klientów. Trend, który prawdopodobnie będzie się nasilał, jak obawia się zarząd Netflix. W końcu chcesz temu przeciwdziałać jakością.

Straty i zyski dostawców streamingu. (Źródło obrazu: JustWatch)

Sky to kolejny duży przegrany wśród niemieckich użytkowników JustWatch. Z 7-procentowym udziałem wciąż wyprzedza Apple TV+ (5 proc.), ale podobnie jak Netflix stale traci zainteresowanie użytkowników JustWatchem. Podczas gdy Disney+ również traci, spada dopiero do poziomu z trzeciego kwartału 2021 roku. Ale z 18 procentami trzecie miejsce jest nadal mocno w siodle.

myśli w tle

Warto wiedzieć w tym kontekście: Amazon Prime Video prawdopodobnie w dłuższej perspektywie skorzysta na klientach, którzy są mniej skłonni do zmiany, a większość z nich prawdopodobnie od razu kupi pakiet roczny. Z drugiej strony dzięki Netflix i Disney+ jesteś bardziej elastyczny i wybierasz lub korzystasz z modelu miesięcznego. Klienci po prostu zatrzymują się na określony czas i nie subskrybują usługi przez kilka miesięcy. Ergo: Zainteresowanie treścią spada, coś, co dostawcy tacy jak JustWatch mogą wtedy zrozumieć.

Prime Video to tylko jedna część większej oferty Amazon Prime:

Obowiązuje zasada: W końcu klienci będą zwracać większą uwagę na ceny. Dzięki dużej liczbie serwisów streamingowych nie będziesz chciał korzystać ze wszystkich ofert jednocześnie. Możesz dostać Amazon Prime Video w ramach większej oferty Prime na cały rok, ale pozostałe usługi są coraz częściej dostępne naprzemiennie tylko przez jeden lub kilka miesięcy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android