Na czym polega inicjatywa Google Chromebook Plus?

Na czym polega inicjatywa Google Chromebook Plus?

Lanh Nguyen / Android Authority Niedawno firma Google ogłosiła nową kategorię Chromebooków — Chromebook Plus. Te nowe, wydajniejsze Chromebooki zapewniają użytkownikom większą moc i niezawodność, obsługując większą liczbę aplikacji i przypadków użycia. W tym krótkim przewodniku omówimy, co dokładnie definiuje Chromebooka Plus, ogólne specyfikacje i funkcje, ceny i nie tylko.

Co to jest Chromebook Plus?

Sam Google zdefiniował Chromebooka Plus jako „nową kategorię” Chromebooków. Krótko mówiąc, według Google jest to mocniejsza wersja laptopa Chromebook i około dwukrotnie większa wydajność. Chromebook Plus to wszystkie urządzenia z systemem operacyjnym Chrome, które spełniają zestaw minimalnych wymagań sprzętowych, z różnymi opcjami dostępnymi dla konsumentów od różni producenci. Marką „Chromebook Plus” będą nadawane laptopy spełniające minimalne wymagania sprzętowe Google. Ideą tego jest to, że nawet mniej obeznani z technologią konsumenci, którzy zobaczą etykietę „Chromebook Plus”, mogą mieć pewność, że jest to dobry produkt.

Specyfikacje Chromebooka Plus

Urządzenia Chromebook Plus muszą mieć następujące minimalne specyfikacje: Procesor Intel Core (i3 lub nowszy) lub AMD Ryzen 7000 lub nowszy 8 GB pamięci RAM lub więcej Co najmniej 128 GB pamięci Panel IPS o rozdzielczości co najmniej 1080p Kamera internetowa 1080p lub wyższa Jedna godna uwagi brak na liście minimalnych specyfikacji Google to żywotność baterii. Zapytany o stan wymagań dotyczących żywotności baterii Chromebooka Plus, Google dodał, że wszystkie Chromebooki Google – w tym modele Chromebook Plus – muszą zapewniać minimalny czas pracy baterii wynoszący 10 godzin.

Funkcje Chromebooka Plus

Lenovo IdeaPad Flex 5i Chromebook Plus 20Urządzenia Lanh Nguyen / Android Authority Chromebook Plus są również wyposażone w szereg zupełnie nowych funkcji. Należą do nich narzędzie Magic Eraser ze Zdjęciami Google (które automatycznie usuwa niechciane elementy ze zdjęć), ulepszenia redukcji szumów podczas wideokonferencji, synchronizacja plików offline (automatycznie pobiera pliki z Dysku na Twoje urządzenie), a nawet wbudowana osobista sztuczna inteligencja asystent pisania. Powiedziawszy to, wiele funkcji sztucznej inteligencji na urządzeniu jest wciąż w fazie rozwoju. Przykładowo, w przyszłej aktualizacji planowane jest dodanie funkcji tapety generatywnej Androida 14.

Ile kosztuje Chromebook Plus?

Cena wywoławcza laptopów Chromebook Plus wynosi obecnie 399 dolarów. Ceny będą się jednak różnić w zależności od modelu. Jak dotąd ceny tych urządzeń wahają się od 399 do 749 dolarów. To sprawia, że ​​są droższe od standardowych Chromebooków, ale wciąż znacznie tańsze od wysokiej klasy laptopów z systemem Windows czy Macbooków. W związku z tym ceny tych urządzeń mogą ulec zmianie, a ten przedział cenowy dotyczy tylko urządzeń Chromebook Plus, które są obecnie dostępne na rynku w momencie pisania tego tekstu. Spodziewamy się, że w najbliższej przyszłości na półki sklepowe trafią droższe laptopy Chromebook Plus.

Chromebook vs Chromebook Plus: który kupić?

Lenovo IdeaPad Flex 5i Chromebook Plus 04Lanh Nguyen / Android AuthorityKonsumenci decydujący między standardowym Chromebookiem a Chromebookiem Plus muszą ocenić zalety i wady obu opcji.

Cena

Oczywiście laptopy Chromebook Plus są znacznie droższe od standardowych Chromebooków. Oferując świetny stosunek jakości do ceny, większość laptopów Chromebook Plus jest około dwukrotnie droższa od przeciętnego Chromebooka. Ci, którzy mają ograniczony budżet i szukają jedynie prostych laptopów do pracy, bez konieczności stosowania narzędzi wymagających procesora graficznego lub procesora, mogą chcieć pozostać przy standardowym Chromebooku.

Moc i wydajność

Jeśli szukasz urządzenia w rozsądnej cenie, które zapewnia także przyzwoitą moc i wydajność, nie ma porównania: laptopy Chromebook Plus są z pewnością lepszą opcją, mimo że kosztują więcej. Standardowym Chromebookom po prostu brakuje przyzwoitej mocy sprzętowej, a ich specyfikacja jest bardzo niska, co prawie nie zapewnia rzeczywistego poziomu wydajności przekraczającego absolutne minimum. Wszystko poza przetwarzaniem tekstu, surfowaniem po Internecie, rozmowami wideo i innymi standardowymi zadaniami związanymi z pracą nie wchodzi w grę. pytanie. Edycja wideo, gry, edycja zdjęć, przesyłanie strumieniowe treści na żywo i inne bardzo wymagające programy nie są odpowiednie dla Chromebooków Google i lepiej pasują do urządzeń Chromebook Plus.

Przypadek użycia

Przy podejmowaniu decyzji między Chromebookiem a Chromebookiem Plus duży wpływ powinien mieć Twój główny przypadek użycia. Jeśli chcesz używać programów zużywających znaczną ilość mocy procesora, takich jak narzędzia do przetwarzania wideo, oprogramowanie do transmisji na żywo i gry wideo, zalecamy zakup laptopa Chromebook Plus. Jeśli jesteś studentem lub pracujesz głównie z mniej wymagającymi narzędziami, takimi jak edytory tekstu, standardowy Chromebook prawdopodobnie będzie więcej niż wystarczający. Ogólnie rzecz biorąc, Chromebook Plus to ogromne ulepszenie w stosunku do standardowych Chromebooków i jest doskonałym urządzeniem średniej klasy do poszukujących dobrego laptopa w przystępnej cenie. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android