Ładowarka USB-C Anker o mocy 100 W jest już dostępna, ale została już wyprzedana na Amazon

Ładowarka USB-C Anker o mocy 100 W jest już dostępna, ale została już wyprzedana na Amazon

Na targach CES 2022 firma Anker ogłosiła dodanie do swojej linii ładowarek Nano II USB-C tej mocniejszej wersji wyposażonej w dwa porty USB-C o mocy do 100 W oraz starej szkoły port ładowania USB-A. Teraz Anker Nano II 100W o wartości 79 USD (znany również jako ładowarka Anker 736) pojawił się w sprzedaży na Amazon (przez MacRumors), chociaż już jest wyprzedany. Ładowarki Nano II wykorzystują drugą generację firmowych komponentów na bazie azotku galu, które zastępują starsze komponenty krzemowe ładowarek, aby wypompować więcej mocy w mniejszym opakowaniu przy mniejszej ilości ciepła. Według Ankera, Nano II 100W jest o 34 procent mniejszy niż 96-watowa ładowarka Apple, z podobnymi możliwościami i dwoma dodatkowymi portami, które pomagają zmniejszyć liczbę elementów potrzebnych do zasilania wszystkich urządzeń. Kolejnym plusem jest to, że jego szybkie ładowanie jest kompatybilne z szeroką gamą urządzeń, z USB Power Delivery 3.0 PPS (programowalny standard zasilania) i obsługą Quick Charge 3.0.

Zdjęcie: Anker Zastrzeżeniem związanym z tą ładowarką jest to, że jej porty USB-C mają moc wyjściową do 100 W — ale to prawda tylko wtedy, gdy masz jedno urządzenie podłączone do jednego z nich. Wiele notebooków i innych urządzeń wymaga znacznie mniej energii do ładowania lub nawet szybkiego ładowania, ale należy to rozważyć, jeśli masz większego MacBooka Pro. Korzystanie z obu portów USB-C jednocześnie zmniejsza maksymalną moc wyjściową do 60 W z pierwszego gniazda i 40 W z drugiego — Anker ma wykres, który pozwala go dalej rozbić.

Pojedynczy port: USB-C 1 (maks. 100 W) / USB-C 2 (maks. 100 W) / USB-A (maks. 22,5 W) Podwójny port: USB-C 1 + USB-C 2 (maks. 60 W + 40 W maks.) / USB -C 1 + USB-A (80 W maks. + 18 W maks.) / USB-C 2 + USB-A (60 W maks. + 22,5 W maks.) Potrójny port: USB-C 1 (45 W maks.), USB-C 2 (30 W maks.) ), USB-A (maks. 18 W)

Przewodnik ładowania Anker 736 Zdjęcie: Anker Anker nie jest jedyną firmą używającą azotku galu (GaN) do mniejszych, mocniejszych ładowarek — pierwszą cegłą Apple z technologią jest zasilacz 140 W, który jest dostarczany z 16-calowym MacBookiem Pro — ale to wyprzedził konkurencję od czasu zaprezentowania swojego pierwszego zasilacza GaN w 2018 roku. W wywiadzie dla The Verge EiC Nilay Patel w podcastu Decoder zeszłej jesieni, dyrektor generalny Anker, Steven Yang, wyjaśnił, dlaczego jego firma tak szybko wprowadziła GaN i powtórzyła oparte na nim produkty.

Azotek galu to kluczowa technologia, która pojawiła się na rynku około trzy lata temu, ale mówisz już o trzeciej generacji. Czy azotek galu to technologia, w którą musisz zainwestować środki inżynieryjne? Czy istnieje rurociąg dostawców lub rurociąg nauki o materiałach? Jak zarządzasz tą inwestycją?
Anker jako pierwszy wprowadził azotek galu do ładowania elektroniki użytkowej. Udało nam się to osiągnąć, współpracując z pionierskimi producentami chipsetów, którzy opracowali układ ładowania azotku galu. Byliśmy prawie ich klientem alfa. Kiedy więc chip został opracowany po raz pierwszy, trzeba było przejść przez wiele przeszkód, aby przekształcić go w produkt. Wymaga to nie tylko wiedzy z zakresu materiałoznawstwa, ale także wiedzy o aplikacjach, wiedzy o architekturze systemu oraz wiedzy o zarządzaniu ciepłem. To prawie wysiłek systemowy. Gromadzimy w tym wiedzę i łączymy ją z chipami azotku galu i producentem, aby wbudować je w produkty. W tym roku zobaczysz GaN2 w rozmiarze 65-watowym i 30-watowym. Pracujemy nad tym z Power Innovations od prawie roku. GaN2 to zupełnie nowa generacja chipów, którą wprowadziliśmy na rynek w połowie tego roku. 65-watowy rozmiar GaN2 był tylko ułamkiem konkurencji. Powodem, dla którego udało nam się to zrobić, jest najnowsza generacja GaN2 firmy Power Innovations. Od prawie roku jesteśmy jedynym partnerem, który to rozwija — nie zobaczysz podobnych produktów innych marek przez co najmniej trzy do sześciu miesięcy, ponieważ PI i Anker współpracują wyłącznie ze sobą.
Tak więc Anker i PI nawiązały wyłączną współpracę, aby opracować chipset nowej generacji GaN, a następnie to okno otwiera się trzy do sześciu miesięcy później, aby inni ludzie mogli kupić ten chipset.
Tak.

Tyler Mallery, szef ds. relacji z mediami w USA, potwierdził The Verge, że ładowarka faktycznie wystartowała i że Anker czeka na przybycie większej ilości zapasów. Ładowarka 736 ma na tyle mało zasobów, że nie jest jeszcze wymieniona na stronie internetowej Anker, ale jeśli jest to ładowarka, na którą czekałeś, miej oko na tę stronę Amazon, aby zobaczyć, kiedy powróci.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android