Kiedyś polecałem Garmina entuzjastom fitnessu, ale Apple Watch zyskuje na popularności

Kiedyś polecałem Garmina entuzjastom fitnessu, ale Apple Watch zyskuje na popularności

Kaitlyn Cimino / Android AuthorityJedną z korzyści płynących z recenzowania urządzeń do noszenia jest uzyskanie wglądu w informacje o wszystkich najlepszych dostępnych markach. Oznacza to również możliwość pomocy przyjaciołom i rodzinie w wyborze najlepszego smartwatcha lub monitora fitness, który wrzucą do własnego koszyka. Historycznie rzecz biorąc, Garmin był moją ulubioną marką wśród sportowców i wielkich entuzjastów fitnessu. Zegarki Apple poleciłem przede wszystkim tym, którzy chcą przedłużyć swój telefon na nadgarstku. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat Apple wkracza na terytorium Garmina i widzę, że coraz częściej polecam Apple Watch zamiast Garmina. Dlatego.

Zarówno Apple, jak i Garmin polują na serca użytkowników

Apple Watch Series 9 i Garmin Fenix ​​7 Pro leżą ekranem w dół i wyświetlają czujniki tętna.Kaitlyn Cimino / Android AuthorityDla wielu aktywnych użytkowników skuteczny tracker fitness musi sprawdzić następujące elementy: wbudowany GPS, wszechstronne tryby aktywności i dokładny pomiar tętna. Zarówno Apple, jak i Garmin stale rozwijają te aspekty swoich platform. Każdy z nich oferuje rocznie więcej sportów niszowych, w tym sporty grupowe i niekonwencjonalne typy treningów. Każdy z nich może poszczycić się jedną z najwyższych w grze dokładnością GPS, przydatną do przygód w terenie i przecierania szlaków. Wreszcie każdy z nich precyzyjnie śledzi tętno użytkowników dzięki niezawodnym optycznym czujnikom tętna. Zaczynając od GPS, regularnie testowaliśmy urządzenia do noszenia obu marek podczas biegania, spacerów, wędrówek, przejażdżek rowerowych, a nawet pływania w systemie Android Authority. Oferta Apple obejmuje flagowy Apple Watch Series 9, niedrogi Apple Watch SE oraz wytrzymałe Apple Watch Ultra i Ultra 2. Garmin, który zaczynał od GPS, oferuje bardziej złożone portfolio z różnymi liniami zegarków. Oferta urządzeń obejmuje rodzinę smartwatchów Venu, serię Forerunner skierowaną do biegaczy oraz bogate w funkcje opcje multisportowe, takie jak Fenix ​​7 Pro.
Apple Watch Ultra i Garmin Fenix ​​7 Pro rejestrują niemal identyczne dane GPS.Dane GPS pokazują ściśle dopasowane śledzenie za pomocą Garmin Fenix ​​7 Pro i Apple Watch Series 9.
Podczas naszych testów urządzenia Apple konsekwentnie śledziły solidne dane GPS, niemal identyczne z urządzeniami Garmina. Powyższe mapy pokazują tylko dwa najnowsze przykłady blisko położonych śladów Apple Watcha i urządzenia Fenix. Podobne wyniki zaobserwowaliśmy również podczas testowania Garmin Venu 3 i Forerunner 265. Garmin może nadal wyprzedzić Apple w określonych scenariuszach, takich jak eksploracja backcountry, ale jasne jest, że linia Apple jest w pełni niezawodna dla przeciętnego sportowca. Zarówno Garmin, jak i Apple oferują niezawodne dane GPS i tętna, czyli dwa podstawowe elementy dokładnego monitorowania kondycji. To samo można powiedzieć o śledzeniu tętna przez najnowsze urządzenia do noszenia firmy Garmin i Apple. Mój Apple Watch Series 9 rejestruje bardzo dokładne dane dotyczące tętna w porównaniu z moim paskiem na klatkę piersiową Polar H10, a nawet rejestruje przydatne dane podczas trudnych treningów, takich jak interwały HIIT, trening siłowy i tenis. Podobnie najnowszy optyczny czujnik tętna ELEVATE Gen 5 firmy Garmin stanowi kolejny krok w zaangażowaniu firmy w szczegółowe śledzenie. Nowy, potężny czujnik można znaleźć w kilku wysokiej klasy zegarkach, takich jak Fenix ​​7 Pro i Epix Pro, a także w smartwatchu Garmin Venu 3. Podobnie jak najnowsze zegarki Apple, wszystkie zegarki Garmin z najnowszym czujnikiem marki dotrzymują kroku dokładności zapewnianej przez pas piersiowy do pomiaru tętna.

Funkcje specyficzne dla fitnessu dla aktywnych użytkowników i nie tylko

Zegarek Apple Watch Series 8 na nadgarstku użytkownika wyświetla parametry biegu.Kaitlyn Cimino / Android AuthorityCzujniki i tryby sportowe to nie jedyne obszary, w których Apple dogania Garmina. Każda generacja dodaje więcej narzędzi dla aktywnych użytkowników: strefy tętna podczas treningów, dodatkowe wskaźniki dla biegaczy i rowerzystów, więcej szczegółów nocnego śledzenia, dzięki czemu użytkownicy mogą odpocząć między treningami i wiele więcej. Obecnie zegarki Apple nie tylko zachęcają użytkowników do zamykania pierścieni; prowadzą także sportowców przez sesje treningowe i zbierają kluczowe dane dotyczące wyników. Każda generacja Apple Watch dodaje więcej narzędzi i czujników do nadgarstków użytkowników, a aktualizacje oprogramowania dodają jeszcze więcej funkcji analizy i śledzenia kondycji. Najnowsza aktualizacja systemu watchOS 10 dodaje jeszcze więcej funkcji. Użytkownicy mogą teraz tworzyć własne treningi na urządzeniu i uzyskać znacznie większą autonomię w ramach platformy Fitness Plus. Istnieją nowe funkcje, o które tak zabiegali rowerzyści, takie jak czujnik prędkości, czujnik rytmu i obsługa miernika mocy w aplikacji Treningi oraz szacunkowa moc roweru. Apple powinno wkrótce wprowadzić dodatkowe funkcje sztucznej inteligencji, które pomogą użytkownikom lepiej zrozumieć wszystkie monitorowane dane dotyczące zdrowia i aktywności oraz działać na ich podstawie.
Trening aktywności na Apple WatchTrening Apple Watch Ultra Strava
Wszystkie te ulepszenia składają się na linię urządzeń, którą coraz łatwiej polecać nie tylko osobom kupującym smartwatche. Kiedy ostatnio bardzo aktywny krewny poprosił mnie o wskazówki, w pierwszej chwili odruchowo zasugerowałem Garmin Fenix ​​7 Pro — niesamowity monitor fitness z niemal większą liczbą funkcji, niż ktokolwiek mógłby kiedykolwiek potrzebować. A jednak członek rodziny jest użytkownikiem systemu iOS i ma słabość do Produkty Apple. U szczytu kariery był uniwersytecką gwiazdą lekkoatletyki (bez pokrewieństwa, bardzo odmienna pula genów), a obecnie wpada w szał o świcie, na kilka godzin przed przebudzeniem swoich dzieci. Cała rodzina pędzi do szkoły, Starbucksa, pracy i niekończącego się kalendarza zajęć, w tym koncertów chórów, zawodów sportowych, przyjęć urodzinowych, a dla taty – lokalnych wyścigów.
Wskaźniki działania zegarka Apple WatchWskaźniki działania Apple Watcha 2
Innymi słowy, ten człowiek nie ma miejsca w swoim dniu (ani na nadgarstku) na urządzenie jednorazowego użytku. Im więcej o tym myślałem, tym bardziej zdawałem sobie sprawę, że Apple Watch Ultra będzie mu lepiej pasował. Oferuje dodatkowe narzędzia, takie jak aplikacje, wiadomości, FaceTime i obsługa połączeń telefonicznych, nie rezygnując przy tym zbytnio ze śledzenia kondycji. Zawiera wiele wskaźników charakterystycznych dla biegacza, przydatnych w sytuacjach, gdy chce on poszaleć w zakresie długości kroku lub wahań w pionie, ale oferuje także prostotę wyznaczania celów ruchowych w pracowitych tygodniach, kiedy należy pochwalić absolutne minimum.Użytkownik uzyskuje dostęp do App Store na swoim zegarku Apple Watch Series 9.Kaitlyn Cimino / Android Authority Tymczasem wszystko, czego zegarek nie oferuje natywnie, można znaleźć w App Store. Od Strava przez All Trails po MyFitnessPal i tysiące innych – dostępna jest pozornie nieskończona liczba aplikacji uzupełniających natywne narzędzia śledzące, dzięki czemu może dostosować zegarek do swoich potrzeb i aktywności. Dwa lata temu na wyjazd na narty pobrałem aplikację Slopes i zebrałem więcej danych eksploatacyjnych, niż miałem zamiar kiedykolwiek przeglądać. Podczas pandemii COVID-19 dodałem aplikacje do jogi i skakania, aby zachować formę w ograniczonej przestrzeni wewnętrznej. Apple obsługuje nawet popularne platformy fitness, takie jak Peloton, w celu synchronizacji urządzenia do noszenia ze sprzętem. Zegarki Apple oferują także niezrównaną obsługę aplikacji innych firm, dzięki czemu każdy użytkownik może samodzielnie wybrać dodatkowe narzędzia i zasoby do śledzenia kondycji. Piękno ekosystemu Apple Watch polega na tym, że pozwala on użytkownikom dostosować sposób korzystania z narzędzi innych firm. Dodaj do tego niezawodny sprzęt i wydajny system operacyjny, a otrzymasz świetny punkt wyjścia, który użytkownicy mogą oszukać według własnych zainteresowań.

Garmin stawia na sportowców

Różne urządzenia do noszenia Garmin stoją na drewnianej powierzchni.Kaitlyn Cimino / Android Authority A co oznacza Garmin? Prawie dokładnie tam, gdzie zawsze: w pełni oddany sportowcom i poszukiwaczom przygód. Pomimo wszystkich postępów, jakie poczynił Apple i inne marki, Garmin pozostaje najlepszym wyborem dla naprawdę elitarnych osób aktywnych. Kupujący, którzy chcą najlepszego dostępnego zestawu narzędzi do śledzenia kondycji i nie interesują się inteligentnymi funkcjami, nigdy nie zawiodą się na urządzeniu ubieralnym Garmin. Co więcej, nie są one przeznaczone tylko dla użytkowników iOS. Zacznijmy od tego, że Apple nie jest jeszcze dostępny dla poważnych sportowców. Narzędzia do treningu i regeneracji nadal są dalekie od wnikliwych narzędzi firmy Garmin, takich jak Training Readiness i Body Battery. Urządzenia Garmin zostały zaprojektowane z myślą o odpowiednich sportowcach, ze szczególnym uwzględnieniem takich czynników, jak wielodniowa żywotność baterii, ładowanie słoneczne, zgodność z miernikami mocy oraz szczegółowe mapowanie i nawigacja. Wspierają użytkowników za pomocą bezpłatnych narzędzi, takich jak Garmin Coach, oraz praktycznych wskaźników, takich jak ocena snu, wytrzymałość w czasie rzeczywistym, czas regeneracji i mnóstwo innych. Zegarki Garmin charakteryzują się wielodniową żywotnością baterii, szczegółowym śledzeniem danych i zaawansowanymi narzędziami szkoleniowymi. Garmin oferuje też dużo większą różnorodność niż magazyn Apple’a. Jak wspomniano, firma posiada dedykowaną linię dla biegaczy z opcjami na każdą kieszeń. Zawiera linię smartwatchów Venu z podstawowymi inteligentnymi funkcjami, które umożliwiają szersze wykorzystanie poza siłownią. Oferuje także linie multisportowe Epix, Fenix ​​i Instinct, z których każda zawiera zadziwiającą gamę narzędzi dla użytkowników spędzających czas na świeżym powietrzu.Garmin Epix ProGolf 1Kaitlyn Cimino / Android AuthorityInny członek rodziny również poprosił mnie o poradę dotyczącą noszenia. Jako zawodowy sportowiec ma obsesję na punkcie wszelkich danych, które mogą zapewnić mu przewagę podczas treningów. Automatyczne przeszukiwanie i korelacja danych są nieocenione, podobnie jak raporty poranne i migawki stanu zdrowia. Ta osoba też nigdy nie siedzi w miejscu. Równie prawdopodobne jest, że można go spotkać podczas łowiectwa podwodnego lub jazdy na snowboardzie, jak podczas nurkowania z klifów lub wspinaczki na wulkan. Dla niego „leniwy” dzień oznacza grę w golfa na 18 dołkach lub zgubienie się na jakimś bocznym szlaku. W przeciwieństwie do mojego drugiego klienta nie interesuje go bawienie się aplikacjami, wysyłanie SMS-ów z nadgarstka czy płacenie zegarkiem za filiżankę kawy. Innymi słowy, nie szuka przedłużenia swojego telefonu. Podróże to także część jego pracy, a brak konieczności pakowania ładowarki to jego wielka zaleta. Moim zdaniem jest idealnym kandydatem na Garmina Fenixa 7 Pro.

Kto zatem powinien, a kto nie powinien wybierać Apple Watcha?

Zegarek Apple Watch Ultra trzymany w dłoni użytkownika wyświetla logo Apple.Kaitlyn Cimino / Android AuthorityNa początek każdy użytkownik iOS, który chce korzystać z najlepszego dostępnego smartwatcha, powinien rozpoczynać i kończyć zakupy w ramach linii Apple Watch. Apple Watch Series 9 lub Ultra 2 to bez wątpienia najlepsi towarzysze iPhone’a, charakteryzujący się bezproblemową integracją i niezrównaną obsługą aplikacji innych firm. Każdy zegarek Apple Watch jest również doskonale odpowiednim urządzeniem dla większości sportowców. To powiedziawszy, granica między aktywnym a bardzo aktywnym nie jest czarno-biała. Wbrew wszystkiemu, co osobiście sądzę o bieganiu, zapisywanie się na biegi na 10 km i maratony jest bardziej popularne niż kiedykolwiek. W zależności od Twojego podejścia do fitnessu i zainteresowania danymi, urządzenie Garmin może być lepszym wyborem. Firma przestrzega wskazówek dotyczących szkoleń i regeneracji, a także skraca czas pracy baterii. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android