Jak wygląda mój idealny smartfon 2022?

Jak wygląda mój idealny smartfon 2022?

Robert Triggs / Android AuthorityKażdy z tych telefonów ma kompromisową lub niezupełnie idealną funkcję. Na przykład standardowy Galaxy S22 ma małą baterię, seria Pixel 7 oferuje niskie prędkości ładowania, Find X5 Pro ma rozczarowujące możliwości powiększania, a seria iPhone 14 Pro nadal korzysta z portu Lightning i oferuje powolne ładowanie. A co by było, gdybyśmy mogli stworzyć idealny smartfon na rok 2022? Postanowiłem to zrobić, wybierając i wybierając moje ulubione funkcje z różnych flagowych telefonów wydanych w tym roku.

Wyświetlacz — Oppo Find X5 Pro

Ekran główny Oppo Find X5 Pro w podstawceRobert Triggs / Android Authority Wystarczy spojrzeć na specyfikację, aby zrozumieć, dlaczego wybrałem wyświetlacz Oppo Find X5 Pro. Flagowy telefon jest wyposażony w 6,7-calowy ekran OLED QHD+ 120 Hz, zapewniający odpowiednią zmienną częstotliwość odświeżania i maksymalną jasność 1300 nitów. W naszej recenzji Find X5 Pro nazwaliśmy ten ekran „najlepszym w branży”. Chwaliliśmy również płynne przełączanie częstotliwości odświeżania, które nie zawsze jest dostępne w przypadku niektórych flagowców z 2022 roku. Find X5 Pro dostarczył wysokiej jakości wyświetlacz, oferujący inteligentne przełączanie częstotliwości odświeżania i wysoką jasność. Jedynym prawdziwym minusem ekranu Find X5 Pro jest rozmiar 6,7 cala, który jest dla mnie trochę za duży. Ale i tak musiałbym być większy, gdybym chciał zmieścić wszystkie wymienione funkcje w moim fantastycznym smartfonie.

Sprzęt do aparatu — Samsung Galaxy S22 Ultra

Moduł aparatu Samsung Galaxy S22 Ultra z bliska pod kątemEric Zeman / Android AuthorityNajnowszy telefon Ultra firmy Samsung prawdopodobnie oferuje najlepszy sprzęt fotograficzny w 2022 roku. Jasne, niektóre telefony oferują większe czujniki główne lub lepsze ultraszerokie kamery, ale jasne jest, że S22 Ultra zapewnia najbardziej elastyczną konfigurację roku. główny aparat 108 MP Isocell HM3, ultraszerokokątny obiektyw 12 MP, teleobiektyw 3x 10 MP i peryskop 10x 10 MP. Ten ostatni jest w czołówce możliwości zoomu, umożliwiając lepszy zoom dalekiego zasięgu niż urządzenia takie jak Pixel 7 Pro.

Oprogramowanie aparatu — seria Google Pixel 7

Fotografowanie zewnętrznej części domu za pomocą aplikacji aparatu Google Pixel 7 pro.Sprzęt Ryan Haines / Android AuthorityCamera to tylko część równania, jeśli chodzi o robienie świetnych zdjęć, ponieważ potrzebne jest również oprogramowanie. Idę z oprogramowaniem aparatu Google, ponieważ od dawna znajduje się na przodzie opakowania lub w jego pobliżu. Wykorzystanie przez firmę HDR+ i powiązanych technik fotografii obliczeniowej zaowocowało fantastycznymi zdjęciami w ciągu dnia i wysokiej jakości zdjęciami w trybie nocnym.
Więcej zasięgu kamery: Chcesz telefon ze świetnym aparatem? Oto, czego szukać Oprócz samego przetwarzania obrazu, linia Pixel oferuje również sprytne funkcje oprogramowania aparatu. Obejmuje to Magic Eraser, Photo Unblur, Motion Mode i tryb astrofotografii z opcją astro timelapse. Masz więc do dyspozycji mnóstwo narzędzi. Jednak oprogramowanie Google nie jest pozbawione problemów. W aplikacji aparatu Pixel nadal brakuje trybu Pro, nie można robić zdjęć w pełnej rozdzielczości 50 MP i tracisz funkcje OEM, takie jak Single Take i style trybu portretowego. Nie pomaga również to, że interfejs użytkownika jest trochę nieintuicyjny w dostępie do funkcji, takich jak tryb makro i 10-krotny zoom. Mimo to jest najlepszy w sumie.

Wydajność — telefon Asus ROG 6

Front Asus Rog Phone 6 z akcesoriamiRobert Triggs / Android Authority W pełnej fantazji wybralibyśmy procesor Apple A16 Bionic, aby uzyskać najwyższą wydajność. Ale w tym artykule trzymam się telefonów z Androidem, w szczególności wybieram telefon Asus ROG 6. ROG Phone 6 oferuje SoC Snapdragon 8 Plus Gen 1, który zachwala znaczny wzrost wydajności i wydajności w porównaniu ze standardowym Snapdragonem 8 Gen 1. W rzeczywistości , nasze testy porównawcze odzwierciedlały wzrost wydajności w testach klasycznych i ciągłych. Wygrana dla graczy mobilnych i tych, którzy cenią sobie fajniej działający smartfon. Oczywiście nie szkodzi, że telefon Asus oferuje ulepszone możliwości chłodzenia w porównaniu z typowymi flagowymi urządzeniami, a także szybkie przełączanie zwiększania wydajności. Poza tym ROG Phone 6 oferuje również co najmniej 12 GB pamięci RAM i minimum 256 GB pamięci RAM. składowanie. To całkiem dobry punkt wyjścia dla flagowego telefonu w 2022 roku, a nawet w 2023 roku.

Skórka Androida — jeden interfejs użytkownika

Samsung Galaxy S22 Bora Fioletowy Przód Z Zielonymi Ramkami Na ZdjęciaC. Scott Brown / Android AuthorityOne UI 4 Myślałem o Google Pixel UI i Color OS Oppo, ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że jest tylko jedna skórka Androida, którą chciałbym mieć w moim idealnym flagowym telefonie. I to jest One UI Samsunga. Jeden interfejs użytkownika zapewnia mnóstwo funkcji, niezrównane możliwości dostosowywania za pomocą Good Lock i najlepszą obietnicę aktualizacji w grze. Nie jest to najlżejsza, podobna do standardowej nakładka, ale wciąż przynosi mnóstwo dobroci do stołu. Zawiera mnóstwo funkcji (w tym Dex), ekskluzywne integracje z komputerem z systemem Windows i fajny pakiet Good Lock firmy Samsung. Ta ostatnia to biblioteka aplikacji do pobrania, które umożliwiają jeszcze większe dostosowanie ekranu blokady, aplikacji aparatu, programu uruchamiającego, ustawień dźwięku i nie tylko.

Bateria i ładowanie — Oppo Find X5 Pro

Port USB-C Oppo Find X5 Pro i głośniki z bliskaRobert Triggs / Android Authority Bateria Find X5 Pro o pojemności 5000 mAh dorównuje konkurencyjnym telefonom, takim jak Galaxy S22 Ultra i Pixel 7 Pro. Wyróżnia się jednak dzięki Oppo obiecującemu 80% zdrowia baterii po 1600 cyklach ładowania. To ogromna poprawa w stosunku do wartości 80%/800 cykli reklamowanej przez wiele marek, chociaż pytania zostały co prawda podniesione nad tym, jak firmy obliczają cykle ładowania. Mimo to Find X5 Pro oferuje również prędkość ładowania przewodowego 80 W. Dzięki temu telefon może przejść od zera do 100% w zaledwie 32 minuty. Kto potrzebuje prędkości 100 W, 150 W i 200 W, skoro na początek jest to dużo?

Projekt — Realme GT 2 Pro

Realme GT2 Pro zbliżenie na logo realmeDhruv Bhutani / Android Authority Nie lubię telefonów, w których zastosowano coś innego niż zwykły plastik lub szkło. Niezależnie od tego, czy jest to metal, skóra naturalna, czy coś zupełnie innego, zawsze odświeżające jest obserwowanie, jak producenci OEM omijają przewidywalne opcje. Realme GT 2 Pro przyjął odświeżająco inne podejście do projektowania, porzucając szkło lub plastik na rzecz „biopolimerowego” tyłu. Na szczęście Realme wybrał „całkowicie inny” na początku 2022 roku z Realme GT 2 Pro. Ten flagowy telefon oferuje tak zwany biopolimerowy tył inspirowany papierem, który zapewnia doskonały chwyt. Naprawdę mam nadzieję, że zobaczę ten materiał i inne innowacyjne opcje na niektórych telefonach 2023.

Czego jeszcze chcę?

Edycja skanera linii papilarnych na ekranie blokady Vivo X80 ProHadlee Simons / Android Authority Flagowy smartfon to coś więcej niż te wyżej wymienione funkcje i mam jeszcze kilka rzeczy, które chciałbym zobaczyć w moim idealnym telefonie w 2022 roku. Na początek chciałbym zobaczyć 3D Sonic Max firmy Qualcomm w… wyświetl czujnik odcisków palców. Ten skaner wywarł na mnie wrażenie na Vivo X80 Pro, oferując rejestrację jednym dotknięciem, ogromny obszar odczytu i szybsze, dokładniejsze wyniki niż konwencjonalne skanery. Kolejnym obowiązkowym elementem w mojej książce jest stopień ochrony IP67 lub IP68, jako wysokiej klasy telefon niewiele znaczy, jeśli nie jest wytrzymały. Jest też kilka miłych rzeczy, takich jak ładowanie bezprzewodowe, UWB i obsługa microSD, ale mogę się bez nich obejść, jeśli oznacza to bardziej smaczną cenę (i jeśli jest wystarczająco dużo pamięci wewnętrznej w przypadku obsługi microSD ).


Właśnie to chcę zobaczyć od idealnego smartfona w 2022 roku. A Ty? Powiedz nam, jak wyglądałby Twój idealny smartfon 2022 w sekcji komentarzy poniżej. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android