Jak usunąć swoje konto Amazon

Konto Amazon jest dobre nie tylko do zakupów online. Firma oferuje szereg aplikacji i usług, od strumieniowego przesyłania multimediów cyfrowych i zakupów po przechowywanie w chmurze, co sprawia, że ​​konto jest niezbędne. Możesz chcieć usunąć swoje konto Amazon, niezależnie od tego, czy chcesz zmienić informacje o koncie, aby chronić swoje dane, czy też dlatego, że nie planujesz ponownie korzystać z tych usług. Oto jak zamknąć i trwale usunąć swoje konto Amazon.
Czytaj więcej: Jak zrezygnować z Amazon Sidewalk

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Aby usunąć swoje konto Amazon, przejdź do Konta i listy na stronie Amazon i kliknij Zamknij moje konto w Dane i prywatność Sekcja. Przeczytaj ostrzeżenie, wybierz powód anulowania konta i potwierdź swój wybór. Po tym, jak Amazon wyśle ​​Ci wiadomość e-mail z prośbą o wypełnienie wniosku, musisz podać ostateczne potwierdzenie.


SKOK DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Co musisz wiedzieć, zanim usuniesz swoje konto Amazon

amazon dane żądaniaAnkit Banerjee / Android AuthorityZanim zamkniesz swoje konto Amazon, powinieneś wiedzieć, że znika nie tylko możliwość robienia zakupów online za pośrednictwem Amazon. W zależności od tego, jak często korzystasz z usługi Amazon, utracisz dostęp do wszystkiego, co jest powiązane z tym kontem lub adresem e-mail. Obejmuje to saldo karty podarunkowej Amazon, subskrypcję Prime Video i, co ważniejsze, wszelkie zakupy muzyki, filmów, podcastów i e-booków. Nie znajdziesz już historii zamówień ani żadnych recenzji i postów. Twoje urządzenia Amazon, takie jak produkty Echo, Fire TV, tablety i e-czytniki, mogą wymagać innego aktywnego konta. Pamiętaj też, że jeśli użyjesz tych danych logowania w innych regionalnych witrynach Amazon (.com, .ca, .fr, .co.uk itp.), stracisz dostęp do nich wszystkich. Zapoznaj się z pełną listą usług i aplikacji, do których utracisz dostęp po zamknięciu konta Amazon, aby upewnić się, że nie przeoczysz niczego istotnego.Oto, co powinieneś zrobić przed zamknięciem konta Amazon: Użyj dowolnego salda karty podarunkowej Amazon, którą możesz nadal mieć dostępne. Wszelkie pozostałe kwoty znikną po zamknięciu konta. Nie zapomnij wykonać kopii zapasowej i pobrać wszystkiego, co masz zapisane w Zdjęciach Amazon. Po zamknięciu konta utracisz dostęp do wszystkich plików. Anuluj członkostwo Amazon Prime. Wejdź na stronę Amazon i kliknij Konta i listy pod twoim imieniem. Iść do Członkostwa i subskrypcje > Ustawienia członkostwa Prime > Zarządzaj członkostwem i wybierz Zakończ członkostwo. Anuluj wszystkie otwarte zamówienia, jeśli możesz. Możesz zbierać informacje o swoim koncie przed jego zamknięciem, takie jak historia zamówień, informacje o subskrypcji i inne. Iść do Konta i listy i kliknij Poproś o informacje w Dane i prywatność Sekcja.
Jeśli korzystasz z Amazon w celach biznesowych, utracisz dostęp do swojego konta Partnera Sprzedaży Amazon i konta Towarzyszy.

Jak usunąć swoje konto Amazon

amazon zamknij kontoAnkit Banerjee / Android AuthorityAby trwale usunąć swoje konto Amazon, przejdź do Konta i listy i kliknij Zamknij moje konto w Dane i prywatność Sekcja. Istnieje długie ostrzeżenie do przewinięcia, ale sugeruję sprawdzenie, czy nie zapomnisz najpierw wykonać kopii zapasowej żadnych informacji ani anulować żadnych planów lub usług. Na końcu strony wybierz powód anulowania, zaznacz pole obok Tak, chcę trwale zamknąć swoje konto i usunąć swoje dane, i kliknij Potwierdzać.
amazon zamknij konto mobilne 1amazon zamknij konto mobilne 2
Przejdź do Rachunek w aplikacji mobilnej. Pozostałe kroki są takie same. Iść do Zamknij moje konto i potwierdź swój wybór. Jeszcze nie skończyłeś. Gdy Amazon zaakceptuje Twoją prośbę o anulowanie konta (może to potrwać kilka dni), otrzymasz wiadomość e-mail z ostatecznym potwierdzeniem. Amazon nie usunie Twojego konta, dopóki nie potwierdzisz usunięcia konta przez e-mail.


Czytaj więcej: Jak zrealizować kartę podarunkową Amazon

Często zadawane pytania

Ile czasu zajmuje Amazonowi usunięcie konta? Otrzymasz wiadomość e-mail z prośbą o ostateczne potwierdzenie w ciągu od 1 do 24 godzin od złożenia wniosku o zamknięcie konta. Będziesz mieć wtedy pięć dni na odpowiedź na e-mail. Jeśli nie potwierdzisz, Amazon nie usunie Twojego konta. Czy wszystkie moje informacje zostaną usunięte po zamknięciu konta Amazon? Nie. Amazon zachowa Twoją historię zamówień do celów podatkowych. Usunie wszystkie inne informacje. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android