Jak Samsung Galaxy Tab S8 Plus sprawdza się jako maszyna robocza?

Jak Samsung Galaxy Tab S8 Plus sprawdza się jako maszyna robocza?

Eric Zeman / Android AuthorityKiedy wylądowałem w Barcelonie na kilka dni przed ostatnimi targami Mobile World Congress, musiałem zacząć działać. Mając przed sobą mnóstwo pracy, bycie na bieżąco z pocztą e-mail, zadaniami i planowaniem było kluczowe. W tamtych czasach postanowiłem sprawdzić, czy tablet Samsung Galaxy Tab S8 Plus sprosta temu wyzwaniu. Czy mógłby zastąpić laptopa podczas ważnej podróży służbowej? Oto moje przemyślenia na temat używania tabletu Galaxy Tab S8 Plus z Androidem jako podstawowego urządzenia do pracy przez kilka dni. (Android Authority planuje wkrótce opublikować pełną, dogłębną recenzję tabletu. Czekaj na to.)

Samsung Galaxy Tab S8 Plus: co zadziałało

Wyświetlacz Samsung Galaxy Tab S8 PlusEric Zeman / Android AuthorityJednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów pracy z Galaxy Tab S8 Plus był wyświetlacz. Ekran Super AMOLED mierzy 12,4 cala, co jest świetnym rozmiarem dla produktywności. Nie jest wielkości laptopa, ale jest znacznie lepszy niż 11-calowy ekran mojego iPada Pro czy mniejszego Galaxy Tab S8. Dało mi to tyle miejsca, ile potrzebowałem, aby otworzyć wiele aplikacji, takich jak Chrome, Slack i Feedly. Wielozadaniowość była dziecinnie prosta. Ekran o rozdzielczości 2800 x 1752 pikseli zapewnia niesamowite szczegóły. Wszystko było czyste, ostre i czytelne. A kiedy przyszedł czas na edycję niektórych zdjęć w Lightroomie, znakomita gęstość pikseli była mile widziana. Jasność też była całkiem dobra. Przy maksymalnej mocy 500 nitów wyświetlacz Tab S8 Plus był wystarczająco jasny, abym mógł używać go na tarasie w ciągu dnia. Częstotliwość odświeżania 120 Hz, choć doceniana, nie miała kluczowego znaczenia dla mojej produktywności. Wielozadaniowość na tym przestronnym wyświetlaczu była dziecinnie prosta. Galaxy Tab S8 Plus nadążał za moim wymagającym przepływem pracy. Z procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci masowej, wykonał zadania, które przed nim postawiłem. Nie przepchnąłem go z żadnymi grami ani testami porównawczymi (jeszcze nie, w każdym razie), ale działały ogólne aplikacje biurowe, takie jak Gmail, Chrome, Kalendarz, Slack, Feedly, Asana, Dokumenty Google, Dysk, Mapy, Adobe Lightroom i Twitter doskonale. Nie napotkałem żadnych spowolnień, opóźnień ani innych problemów z wydajnością.
Zobacz też: Snapdragon 8 Gen 1 vs Exynos 2200 vs Dimensity 9000Samsung wbudowany czytnik linii papilarnych, umieszczony w kierunku prawej krawędzi wyświetlacza w orientacji poziomej, ratował życie. To doskonały sposób na odblokowanie Galaxy Tab S8 Plus podczas pracy, a do tego jest niesamowicie szybki i dokładny. Korzystanie z dowolnej innej metody odblokowywania, takiej jak hasło, kod PIN lub wzór, jest znacznie wolniejsze i bardziej kłopotliwe.Profil krawędziowy Samsung Galaxy Tab S8 PlusEric Zeman / Android AuthorityTelefony Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.2 w tablecie weszły w sprzęgło. Radia Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.2 tabletu weszły w sprzęgło. Wi-Fi AirBnB, który wynajęliśmy w Barcelonie, było trochę podejrzane, a ze wszystkich urządzeń, które zabrałem ze sobą w podróż, Tab S8 Plus był najlepszy w utrzymywaniu silnego połączenia. Doceniam również bezproblemową obsługę Bluetooth, gdy nadszedł czas, aby dostroić moich kolegów (przepraszam, koledzy!) Za pomocą muzyki. Tablet automatycznie rozpoznał Galaxy Buds, które wcześniej łączyłem z telefonem Samsung, więc nie musiałem nawet zawracać sobie głowy parowaniem. To właśnie rozwiązuje problem.
Więcej czytania: Najlepsze słuchawki BluetoothTab S8 Plus również wykonał swoją pracę, jeśli chodzi o multimedia. To prawda, że ​​nie jest to istotne działanie zwiększające produktywność, ale czasami oglądanie filmów z YouTube jest częścią pracy dziennikarza. Co więcej, wideorozmowy z rodziną pod koniec dnia są niezbędnym wytchnieniem, a głośniki stereo i kamera internetowa tabletu Tab S8 Plus robią to imponująco.

Co nie zadziałało

Ekran główny Samsung Galaxy Tab S8 Plus DeXEric Zeman / Android AuthorityAndroid jako platforma nadal spada, jeśli chodzi o tablety. Dwa największe problemy to aplikacje, które nie zostały zoptymalizowane pod kątem wyświetlania na dużym ekranie i uciążliwego systemu plików. Po pierwsze, aplikacje. Wszystkie podstawowe aplikacje Google działają w większości dobrze, ale aplikacje innych firm często nie działają. Na przykład Slack, Asana i Twitter wypełniają cały wyświetlacz w sposób rozciągnięty i niezręczny. Działały one znacznie lepiej, gdy ograniczyłem je do przeglądarki Chrome. Twój przebieg może się tutaj różnić, w zależności od aplikacji, których potrzebujesz do pracy. Google twierdzi, że pracuje nad tym z Androidem 12L, ale ta wersja jest nadal w fazie beta.
Więcej: 10 najlepszych aplikacji do udostępniania plików na Androida System zarządzania plikami jest jednak tym, co mnie naprawdę zabija. Jako dziennikarz, którego zadaniem było robienie, edytowanie i przesyłanie zdjęć nowych produktów, niemożność dopasowania Tab S8 Plus do pracy na moim pulpicie fatalnie ograniczyła wrażenia. Android po prostu nie pozwala użytkownikom na szybkie porządkowanie, zmianę nazwy i zbiorcze przesyłanie zdjęć tak, jak robi to zwykły komputer. A przejście na interfejs użytkownika Samsung DeX, który bardziej naśladuje zachowanie interfejsu użytkownika na pulpicie, nie pomogło. Nie mówię, że nie da się tego zrobić — można — ale proces jest tak powolny i żmudny, że stał się przeszkodą. W końcu samo to ograniczenie zmusiło mnie do przejścia na laptopa, gdy obciążenie wzrosło pierwszego dnia Mobile World Congress i szybkość stała się kluczowa.Bateria Samsung Galaxy Tab S8 PlusEric Zeman / Android Authority Galaxy S8 Plus nigdy nie przekroczył 8,5 godziny pracy na baterii. Oprócz Androida, drugim największym problemem, który rzuca wyzwanie Samsungowi Galaxy Tab S8 Plus, była, co zaskakujące, bateria o pojemności 10 900 mAh. Samsung ocenia go na 14 godzin odtwarzania wideo, ale w ciągu trzech dni roboczych S8 Plus nigdy nie przekroczył 8,5 godziny od 100% do martwego. To ogromna różnica. Tym, co mnie jeszcze bardziej zaskoczyło, było to, że żywotność baterii była tak słaba, a jasność wyświetlacza ustawiono na stałe 20%. Jak działałby akumulator, gdybym ustawił wyświetlacz na jasność 50% lub wyższą? Wiele tabletów, które testowałem przez lata, zapewnia 10 lub więcej godzin pracy na baterii, więc ta liczba z Tab S8 Plus jest niepokojąca. Możesz oczekiwać, że przetestujemy to dalej przed naszą pełną recenzją.Zbliżenie klawiatury Samsung Galaxy Tab S8 PlusEric Zeman / Android AuthoritySamsung to opcjonalne akcesorium do klawiatury, zwane Book Cover Keyboard Slim (159 USD), które było istotną częścią całego doświadczenia. Jest szybszy i dokładniejszy niż pisanie na szklanym ekranie, gdy musisz szybko pracować, ale nie jest idealny. Book Cover Keyboard Slim obsługuje jeden kąt widzenia. Na przykład nie chroni rysika S Pen, gdy rysik ładuje się po zewnętrznej stronie tabletu — pióro można łatwo wstrząsnąć lub wyrzucić z magnetycznego uchwytu. Nie zawiera również gładzika, który pomógłby w nawigacji na ekranie. Co więcej, górny rząd klawiszy do zmiany jasności ekranu, regulacji głośności itp. nie jest domyślnie aktywowany i wymaga naciśnięcia przycisku funkcyjnego, aby uzyskać dostęp. To kontrastuje z wieloma przenośnymi klawiaturami, których używałem przez lata.
Wymeldować się: Najlepsze klawiatury BluetoothOstatnia, Book Cover obsługuje jeden kąt widzenia. Jest dobrze, gdy Tab S8 Plus stoi na standardowym biurku lub stole, ale nie jest tak dobry, gdy tablet leży na kolanach. Ogólnie rzecz biorąc, ta osłona klawiatury może być znacznie bardziej praktyczna, biorąc pod uwagę wysoką cenę.

Galaxy Tab S8 Plus, poza produktywnością

Prawy profil Samsung Galaxy Tab S8 PlusEric Zeman / Android AuthorityTestowałem Galaxy Tab S8 Plus przez zaledwie kilka dni pod dużą presją najważniejszych targów roku, co oznaczało, że musiałem postawić na szybką produktywność ponad wszystko inne. Z tego punktu widzenia tablet Samsunga wypadł trochę za mało. Pamiętaj jednak, że nie każdy ma takie same wymagania. Sposób, w jaki zarządzasz swoim codziennym przepływem pracy, z pewnością różni się od tego, w jaki ja zarządzam swoim. Dodatkowo, wciąż mamy na co czekać. Tablet oferuje niesamowitą gamę funkcji opartych na rysiku S Pen, które obejmują nie tylko robienie notatek, ale także rysowanie, kolorowanie, pisanie i wiele innych. Musimy również ocenić aparaty, pełną moc procesora i zdolność tabletu do służenia jako platforma do gier lub rozrywki. Na pierwszy rzut oka z pewnością znaleźliśmy wiele rzeczy do polubienia. Ekran jest szczególnie olśniewający, a wydajność imponująca. Jednak wątpliwa żywotność baterii i problemy z oprogramowaniem Androida powodują wstrzymanie. Niedługo będziemy mieć dostęp do pełnej oceny. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android