Jak przyzwyczaić kota do robota próżniowego?

Jak przyzwyczaić kota do robota próżniowego?

Od redakcji 6 lipca 2022 r.

Robot próżniowy i kot

Nie przetestowałeś swojego najnowszego osiągnięcia, robota odkurzającego. Powodem jest to, że twój kot uważa, że ​​ten nowo przybyły w domu jest bardzo niepokojący i ucieka. Możesz przyzwyczaić kota do robota próżniowego, ale tylko z cierpliwością i czasem. Koty uznają nowe rzeczy w zasadzie za niepotrzebne, ale są niezwykle ciekawskie i w pewnym momencie ciekawość wygrywa, zwłaszcza że robot nie wydaje się tak groźny jak potężny odkurzacz.

Źródło obrazu: shutterstock.com

Poznaj robota próżniowego krok po kroku

Twój kotek nie powinien poznawać robota próżniowego w pełnej akcji, wtedy kotek ucieknie, głównie pod kanapą lub łóżkiem. Po prostu umieść urządzenie w pokoju. Doświadczenie pokazuje, że koty są niezwykle dociekliwe i każdy nowy przedmiot w końcu przyciąga uwagę i zainteresowanie. Ciągle cichy robot próżniowy musi być intensywnie wąchany. Ogólnie rzecz biorąc, robot nie jest tak głośny jak odkurzacz, co jest zaletą, której nie należy lekceważyć, przynajmniej w przypadku kotków.

Koty nie lubią głośnych dźwięków

Odkurzacze są, że tak powiem, naturalnymi wrogami kotów, robot próżniowy nie został jeszcze zbadany pod tym względem. Koty są z natury ostrożne. Dlatego sensowne jest uruchomienie robota w pomieszczeniu, w którym nie ma Miezi. Jeśli kot pozna robota jako hałaśliwy przedmiot, nigdy nie uzna go za fajny. W sąsiednim pokoju kot słyszy burczenie robota odkurzającego, ale na tyle daleko, by być bezpiecznym.

Nie odkładaj robota próżniowego natychmiast

Jak już wspomniano, Miezi poznaje to nowe urządzenie krok po kroku, początkowo to dziwne urządzenie zachowuje się cicho, co Miezi toleruje.

Kolejną wskazówką jest, aby nigdy nie umieszczać robota próżniowego w pobliżu miejsca do spania lub jedzenia, nawet jeśli został rozpoznany. Miezi nie chce też mieć obcej osoby obok kuwety. Te miejsca są schronieniem dla kota. Wizyta robota próżniowego nie jest tam mile widziana i według Miezi niestosowna. W końcu są to pojedyncze miejsca i przedmioty.

A, czarny, kot, bawi się, z, robotem, odkurzaczem, środkiem czyszczącym, to

Źródło obrazu: shutterstock.com

Koty reagują inaczej

Koty są różne, tak jak ludzie. Są koty, które uważają, że robot jest świetny, bawią się urządzeniem, a nawet siadają na nim i toczą się. Z drugiej strony inne koty mają trudności z przyzwyczajeniem się do tego „hałaśliwego” obiektu. Wskazane jest stopniowe wprowadzanie każdego kota do robota. Jeśli kotka zachowuje się „normalnie” w obecności robota, powinna otrzymać poczęstunek jako nagrodę. Odwaga jest nagradzana, Kitty na pewno się zgadza.

Jeśli odgłosy z sąsiedniego pokoju są, że tak powiem, na porządku dziennym, powoli spróbuj wnieść urządzenie do pokoju, w którym przebywa kot. Najpierw oczywiście robot się przygląda, ale kot już zna ten hałas, choć nie tak mocno. Oczywiście robot powinien początkowo pracować na najniższym poziomie. Teraz uważnie obserwuj swojego kota. Jeśli zaczniesz sprytnie, robot może nie być najlepszym przyjacielem Kitty, ale przynajmniej będzie tolerowany. Z czasem może uznać robota za zabawkę jako zabawkę.

Co jest nie tak?

Nie zaleca się uruchamiania robota próżniowego, a następnie blokowania go. Twój kot nigdy nie przyzwyczai się do hałaśliwej rozrywki. Nie spiesz się, eksploruj bzyczącego robota próżniowego razem z kotem, że tak powiem. Jednak brzęczenie nie jest przyjemnym dźwiękiem dla kocich uszu.

Przestraszone koty, które uważają odkurzacz za absolutnie zbędny, są bardziej skłonne do przyzwyczajenia się do robota odkurzającego, gdy strasznie głośny odkurzacz nie jest już psotny. Jeśli będziesz miał szczęście, Miezi usiądzie i będzie obserwował robota. Udowodniono, że roboty odkurzające nie stanowią zagrożenia dla kotów, chociaż niektóre koty tak uważają.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android