Jak przenieść kopię zapasową WhatsApp z Dysku Google na iPhone'a

Jak przenieść kopię zapasową WhatsApp z Dysku Google na iPhone'a

Artykuł redakcyjny 22 stycznia 2024 r

Zmiana telefonu komórkowego wiąże się z koniecznością przeniesienia dużej ilości danych i aplikacji. Zwłaszcza jeśli jest to przejście z Androida na iPhone'a, wymaga to trochę więcej pracy. Dla wielu użytkowników historia czatów WhatsApp jest szczególnie ważna. Szybko pojawia się pytanie, jak przenieść kopię zapasową WhatsApp z Dysku Google na iPhone'a? Istnieje kilka metod, które mogą być bardzo pomocne. Podsumowaliśmy je dla Ciebie w tym artykule. Przeczytaj go uważnie, aby pomyślnie przenieść kopię zapasową konta WhatsApp na iPhone'a.

Bezpłatna metoda przesyłania kopii zapasowej WhatsApp z Dysku Google na iPhone'a

Istnieje prosta i bezpłatna metoda przesyłania kopii zapasowej WhatsApp na iPhone'a. Aby dokończyć transfer, wykonaj poniższe czynności:

Uruchom WhatsApp na urządzeniu z Androidem. Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu, aby uzyskać dostęp do opcji. Stamtąd dotknij Ustawienia > Czaty > Kopia zapasowa czatu > Kopia zapasowa na Dysku Google. Lub ustaw częstotliwość automatycznych kopii zapasowych. Możesz także wybrać, czy chcesz uwzględniać filmy w swoich kopiach zapasowych. Wybierz konto, na którym chcesz zapisać kopię zapasową. Teraz dotknij kopii zapasowej, aby rozpocząć proces.

Po tym procesie cała zawartość WhatsApp jest teraz zapisana na Twoim Dysku Google. Teraz wykonaj dalsze kroki, aby wykonać kopię zapasową dysku Google iPhone'a WhatsApp. Dzięki temu możesz przeczytać całą zawartość WhatsApp na swoim iPhonie.

Pobierz kopię zapasową z Dysku Google na PC.

Źródło obrazu: Tenorshare

Musisz zalogować się do iCloud.com na swoim komputerze i przejść do dysku iCloud Cloud. Teraz prześlij tę kopię zapasową na dysk iCloud.
Jak przenieść kopię zapasową WhatsApp z Dysku Google na iPhone'a

Źródło obrazu: Tenorshare

Teraz zaloguj się do iCloud na swoim iPhonie.Teraz wybierz kopię zapasową na iCloud w WhatsApp i wybierz przywracanie.

Przeczytaj także: Wskazówki dotyczące eksportowania ponad 40 000 wiadomości z WhatsApp

Przenieś kopię zapasową WhatsApp z Dysku Google na iPhone'a za pomocą iCarfone Transfer

Jeśli jednak chcesz łatwiejszego i szybszego rozwiązania do przesyłania kopii zapasowej WhatsApp z Dysku Google na iPhone'a, możesz skorzystać z profesjonalnego programu do przesyłania danych. Jednym z takich programów jest iCareFone Transfer, który pomaga przesyłać dane WhatsApp między Androidem a iPhonem za pomocą zaledwie kilku kliknięć. iCareFone Transfer może selektywnie przesyłać wszelkiego rodzaju dane WhatsApp i łączyć stare i nowe wiadomości WhatsApp między Androidem i iOS.

Pobierz iCarefone z Tenorshare i zainstaluj go na swoim komputerze. W menu po lewej stronie wybierz opcję Kopia zapasowa. Teraz zaloguj się na Dysku Google przy użyciu swojego konta Google.
Jak przenieść kopię zapasową WhatsApp z Dysku Google na iPhone'a

Źródło obrazu: Tenorshare

Zobaczysz listę kopii zapasowych WhatsApp. Wybierz żądaną kopię zapasową. Kliknij Dalej, aby rozpocząć pobieranie kopii zapasowej.
Jak przenieść kopię zapasową WhatsApp z Dysku Google na iPhone'a

Źródło obrazu: Tenorshare

Dzięki opcji Wyświetl kopię zapasową możesz zobaczyć dostępne kopie zapasowe i ich szczegóły. Teraz wybierz opcję „Przywróć do iOS”. Przeprowadź weryfikację WhatsApp na urządzeniu z systemem iOS. Teraz rozpoczyna się proces przesyłania kopii zapasowej WhatsApp na iPhone'a na Dysku Google. Poczekaj, aż proces się zakończy.

Jak zapisać kopię zapasową WhatsApp na Dysku Google na iCloud w kilku krokach

Najłatwiejszym i najwygodniejszym sposobem przeniesienia kopii zapasowej WhatsApp z Dysku Google do iCloud jest zrobienie tego za pośrednictwem komputera. W tym celu logujesz się na swoje konto Google w przeglądarce. Następnie pobierz żądaną kopię zapasową z Dysku Google i zapisz ją na swoim komputerze. Wykonując te kroki, możesz przenieść WhatsApp z Dysku Google na iPhone'a.

Odwiedź witrynę Google Data Export i zaloguj się na swoje konto Google. Wybierz produkty Google, z których chcesz pobrać kopię swoich danych. Możesz także dostosować typy plików i poziom kompresji. Kliknij „Następny krok” i wybierz metodę dostawy. Możesz otrzymać link do pobrania e-mailem lub zapisać dane bezpośrednio na Google Drive, Dropbox lub OneDrive. Kliknij „Utwórz”, aby potwierdzić swoją prośbę. W zależności od rozmiaru danych może upłynąć kilka godzin lub dni, zanim będą one dostępne. Gdy dane będą gotowe, możesz je pobrać na komputer lokalny lub pobrać z wybranego magazynu w chmurze. Otwórz iCloud Drive na swoim komputerze lub zaloguj się na iCloud.com. Przeciągnij pliki, które chcesz przesłać do folderu iCloud Drive lub kliknij ikonę przesyłania, aby wybrać pliki. Poczekaj na przesłanie plików. Postęp możesz sprawdzić na pasku stanu.

Często zadawane pytania

Gdzie mogę znaleźć kopię zapasową WhatsApp na Dysku Google?

Otwórz aplikację Dysk Google na urządzeniu z Androidem lub odwiedź witrynę Dysku Google na komputerze i zaloguj się przy użyciu konta Google połączonego z WhatsApp. Kliknij ikonę menu w lewym górnym rogu i wybierz „Ustawienia”. Kliknij „Zarządzaj aplikacjami” i przewiń w dół, aż zobaczysz „WhatsApp Messenger”. Stuknij opcję „Wyświetl dane”, aby wyświetlić rozmiar i datę kopii zapasowej WhatsApp. Możesz także wybrać opcję „Usuń”, aby usunąć kopię zapasową WhatsApp z Dysku Google.

Co należy wziąć pod uwagę przy przejściu z Androida na iPhone'a?

Podczas przełączania z Androida na iPhone'a WhatsApp powinien zostać ponownie zainstalowany na iPhonie i nadal dziewiczy. Aktywacja powinna nastąpić najpóźniej w momencie przeniesienia numeru telefonu.

Jak długo kopia zapasowa WhatsApp pozostaje na Dysku Google?

Zgodnie z sekcją pomocy WhatsApp kopie zapasowe WhatsApp, które nie były aktualizowane przez pięć miesięcy, zostaną automatycznie usunięte przez Google. Aby uniknąć utraty kopii zapasowych, WhatsApp zaleca regularne tworzenie kopii zapasowych danych. Kopie zapasowe są powiązane z numerem telefonu i kontem Google użytym do ich utworzenia. Możesz zarządzać kopiami zapasowymi i je usuwać za pośrednictwem Dysku Google, ale nie możesz ich przeglądać bezpośrednio, ponieważ są zaszyfrowane. Jeśli masz włączone kompleksowe szyfrowanie kopii zapasowych, Twoje czaty będą również chronione na Dysku Google.

Czy czaty WhatsApp są usuwane po zmianie telefonu komórkowego?

Czaty nie zostaną usunięte, ale należy je przenieść na nowy telefon komórkowy za pomocą kopii zapasowej. W przeciwnym razie nie będziesz mieć dostępu do poprzednich czatów.

Wniosek

Wiele powodów prowadzi do sukcesu. Możesz bezpłatnie przenieść kopię zapasową WhatsApp z Dysku Google na iPhone'a i natychmiast używać jej na urządzeniu z systemem iOS. Ale możesz także skorzystać z profesjonalnego rozwiązania Tenorshare. Transfer iCarefone bezpiecznie i niezawodnie przenosi kopię zapasową z urządzenia z systemem Android na nowy iPhone. Jeśli chcesz być bezpieczny, skorzystaj z iCarfone Transfer i oprócz kopii zapasowej WhatsApp przenieś wiele innych ważnych plików i aplikacji na swój nowy telefon.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android