Jak przenieść dane z Androida na iPhone’a

Jak przenieść dane z Androida na iPhone’a

Przechodzisz z Androida na iOS? Przykro nam, że odchodzisz, ale z pewnością rozumiemy, dlaczego iOS może być lepszy od Androida dla niektórych użytkowników. Będziesz potrzebować pomocy w znalezieniu najlepszego sposobu migracji, dlatego pokażemy Ci najlepsze sposoby przesyłania danych z Androida na iPhone’a.

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Istnieją różne sposoby przesyłania danych z Androida na iPhone’a, ale większości osób zalecamy tylko kilka. Możesz użyć aplikacji Apple Move to iOS lub przesłać wszystkie swoje pliki do iCloud z dowolnej przeglądarki. Alternatywnie możliwe jest również użycie komputera do przeniesienia wszystkich plików.


PRZEJDŹ DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Przenieś dane z Androida na iPhone’a za pomocą aplikacji Przenieś na iOS

Edgar Cervantes / Android Authority Google i Apple nie są przyjaciółmi, jak być może już wiesz. Apple nie lubi dodawać swoich aplikacji do Google Play Store, ale opublikowało tam kilka, a jedna z nich jest właśnie zaprojektowana, aby pomóc ludziom przenosić dane z Androida na iPhone’a. Ta aplikacja nazywa się Przenieś na iOS i automatyzuje wszystko za Ciebie. Pokażemy Ci, jak z niego korzystać. Jak używać Przenieś do iOS: Pobierz i zainstaluj Przenieś do iOS ze Sklepu Google Play na swoim urządzeniu z Androidem. Otworzyć Przenieś się na iOS aplikację i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby ją przygotować. Kroki obejmują wyrażenie zgody na warunki i przyznanie określonych uprawnień. W końcu dotrzesz do strony, która poprosi Cię o kod. Kiedy tu dotrzesz, odłóż urządzenie z Androidem i przejdź do iPhone’a. Podczas początkowej konfiguracji iOS dojdziesz do Szybki start strona. Wybierać Skonfiguruj ręcznie. Wybierać Przenieś dane z Androida. W tym miejscu Twój iPhone dostarczy kod, o którym wspomnieliśmy w kroku trzecim. Proszę to zanotować. Chwyć telefon z Androidem i wprowadź kod. Podczas tego kroku iPhone utworzy tymczasową sieć Wi-Fi, a telefon z Androidem będzie jej szukał. Uderzyć Łączyć kontynuować. Możesz teraz wybrać, co chcesz przenieść. Opcje obejmują Łączność, historia wiadomości, zdjęcia i filmy z aparatu, pliki i foldery, Ustawienia wyświetlania, zakładki internetowe, konta pocztowe, kalendarze, i więcej. Po zakończeniu wybierania naciśnij Kontynuować. Pozostaw oba urządzenia w spokoju, aż iPhone wyświetli proces jako zakończony.

Przesyłaj dane z Androida na iPhone’a za pomocą iCloud Drive

Przejście na iOS działa dobrze i technicznie rzecz biorąc jest to oficjalny sposób migracji Apple na iOS, ale uważamy, że niektórzy z was mogą preferować po prostu korzystanie z iCloud Drive. Nie ma aplikacji iCloud Drive na Androida, ale możesz uzyskać do niej dostęp z dowolnej przeglądarki, w tym Chrome na Androida. Jak przesyłać pliki na iCloud Drive z Androida: Używając urządzenia z Androidem, otwórz przeglądarkę i przejdź do iCloud.com. Zaloguj się. Stuknij w Aplikacje ikona, która wygląda jak siatka aplikacji cztery na trzy. Jest w prawym górnym rogu. Wybierać Prowadzić. Znaleźć Ostatnie opcję rozwijaną i dotknij jej. Wybierać Przeglądać. Znaleźć Wgrywać przycisk. Wygląda jak chmura ze strzałką skierowaną w górę. Stuknij w Akta. Znajdź pliki, które chcesz przesłać, i wybierz je. Następnie dotknij Wybierać. Twój plik zostanie przesłany. Powtarzaj ten proces, aż prześlesz wszystkie pliki. Gdy to zrobisz, wszystkie Twoje dane będą znajdować się na Twoim koncie iCloud Drive, które zostanie również zsynchronizowane z Twoim iPhonem. Jeśli nie widzisz swoich plików na iPhonie, być może masz wyłączoną synchronizację iCloud. Iść do Ustawienia > Apple ID > iCloud > iCloud Drive i włącz Zsynchronizuj tego iPhone’a.Przy okazji, jeśli masz zdjęcia, możesz je oddzielić podczas przesyłania. Po prostu otwórz Zdjęcia app w iCloud.com zamiast iCloud Drive. Zobaczysz Wgrywać przycisk na dole.

Ręcznie przenieś dane z Androida na iPhone’a za pomocą komputera

Niektórzy z nas lubią robić rzeczy w staromodny sposób. Jeśli i Ty lubisz brać sprawy w swoje ręce, przenoszenie danych z Androida na iPhone’a za pomocą komputera jest możliwe. Jedynym minusem jest to, że należy to zrobić za pośrednictwem iTunes i nie wszystkie pliki można dodać do iPhone’a. Możesz przesyłać muzykę, zdjęcia, filmy i programy telewizyjne. Jak ręcznie przenieść dane z Androida na iOS: Upewnij się, że wszystkie Twoje urządzenia są naładowane i przygotuj je wraz ze wszystkimi niezbędnymi kablami USB. Podłącz telefon z Androidem do komputera za pomocą kabla USB. Po podłączeniu musisz wyciągnąć obszar powiadomień urządzenia z Androidem. Stuknij w Ładowanie tego urządzenia przez USB opcja dwukrotnie. Pod Użyj USB dostuknij w Przesyłanie plików / Android Auto. Przejdźmy do komputera. Śmiało, otwórz folder i przejdź do Ten komputer. Możesz teraz przejść do plików telefonu. Skopiuj i wklej wszystko, co chcesz przenieść. Lubię dodawać to wszystko do folderów na pulpicie, aby mieć zawsze pod ręką pliki. Po zakończeniu kopiowania danych odłącz urządzenie z Androidem. Teraz podłącz iPhone’a do komputera. Twój iPhone poprosi o pozwolenie na dostęp komputera do twoich plików. Uderzyć Umożliwić. Jak wspomniano, musisz pobrać i zainstalować iTunes. Zrób to, jeśli tego nie zrobiłeś. Po skonfigurowaniu iTunes będziesz potrzebować Zaufanie połączenie między iPhonem a komputerem. Przejdź do iTunes i kliknij iPhone’a przycisk. W lewej kolumnie zobaczysz Ustawienia Sekcja. Przejdź przez każdą część i włącz synchronizację. Niektóre pliki, takie jak muzyka, musisz dodać do folderu iTunes Media. W przypadku zdjęć możesz po prostu wybrać folder, który chcesz zsynchronizować z iTunes. Gdy będziesz gotowy do synchronizacji, naciśnij Zrobione i wtedy Stosować. Pozwól iPhone’owi zsynchronizować się.

Jak przenieść pliki z Androida na PC 1Jak przesyłać pliki z Androida na PC 2
Rozumiemy, że może to ograniczać. Jeśli chcesz korzystać z komputera, możesz również używać z nim iCloud Drive. Możesz oczywiście zsynchronizować MacBooki z iCloud Drive, który z kolei zsynchronizuje się z twoim iPhonem. Po prostu idź do Menu Apple > Preferencje systemowe > Apple ID > iCloud. Włącz iCloud i kliknij Opcje obok Dysk iCloud. Wybierać Foldery na komputer i dokumenty i uderzyć Zrobione. Następnie podłącz telefon z Androidem do MacBooka i wrzuć pliki do zsynchronizowanego folderu. Nawiasem mówiąc, istnieje również aplikacja iCloud Drive dla użytkowników systemu Windows. Skonfiguruj go, wykonaj te same czynności powyżej, aby podłączyć telefon z systemem Android do komputera z systemem Windows i wrzuć pliki do zsynchronizowanego folderu.


Często zadawane pytania

Czy mogę przesyłać pliki na iCloud Drive z systemu Windows lub Android? Tak! Apple faktycznie zezwala na przesyłanie do iCloud Drive z przeglądarki, co oznacza, że ​​możesz przesyłać pliki z dowolnego urządzenia. Ponadto istnieje oficjalna aplikacja iCloud Drive dla systemu Windows. Czy iCloud Drive jest dostępny na Androida? Możesz używać iCloud Drive na Androidzie, ale musisz to zrobić w przeglądarce. Niestety, nie ma aplikacji iCloud Drive na Androida. Czy usługa iCloud Drive jest bezpłatna? Korzystanie z usługi iCloud Drive jest bezpłatne, ale zajmowane miejsce w chmurze będzie wliczane do limitu iCloud. Każdy otrzymuje bezpłatnie 5 GB, które jest wspólne dla wszystkich usług iCloud. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca, musisz zapłacić za subskrypcję iCloud Plus. Ceny zaczynają się od 0,99 USD za 50 GB. Czy mogę używać Dysku Google do przesyłania danych z Androida na iPhone’a? Dysk Google jest dostępny zarówno dla Androida, jak i iOS. Oznacza to, że możesz użyć go do tworzenia kopii zapasowych dowolnych plików, a później możesz uzyskać do nich dostęp za pomocą iPhone’a. Jeśli jesteś zainteresowany, mamy pełny przewodnik dotyczący korzystania z Dysku Google. Jaki jest najłatwiejszy sposób przesyłania danych z Androida na iPhone’a? Apple lubi upraszczać sprawy, a jego własny Move to iOS będzie działał świetnie. Zawiera instrukcje krok po kroku i poprowadzi Cię przez całą drogę. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android