Ikea sprzedaje nowy kabel do ładowania telefonu komórkowego po okazyjnej cenie

Ikea sprzedaje nowy kabel do ładowania telefonu komórkowego po okazyjnej cenie

Nowością w ofercie Ikei jest kabel do ładowania telefonu komórkowego, który kosztuje zaskakująco mało. Próbowaliśmy tego.

Żółtą Ikeę Sittbrunn mieliśmy już w redakcji, oto nasze pierwsze wrażenie na 50-sekundowym filmie:

Ikea Sittbrunn: Poręczny kabel ładujący od 1,50 euro

Nowością w ofercie szwedzkiej firmy od stycznia jest m.in Kabel ładujący (USB-A na USB-C) o nazwie Sittbrunn (zobacz w Ikei). Jasnożółte akcesoria techniczne mają tylko 1 metr długości (1,5 metra są również powszechne), ale są niesamowicie tanie: kabel kosztuje tylko 2 euro. Obudowa składa się z „syntetycznej gumy” i jest uważana za szczególnie wytrzymałą. Ikea obiecuje, że Sittbrunn można „wyraźnie zgiąć co najmniej 25 000 razy”.

Kabel do ładowania USB-C do telefonów komórkowych i innych urządzeń: Sittbrunn o długości 1 metra jest przede wszystkim zaskakująco tani (źródło zdjęcia: Ikea)

IKEA SITTBRUNN Kabel USB-C 1 metr

IKEA SITTBRUNN Kabel USB-C 1 metr

Teraz cena może być wyższa. Cena od 26.01.2023 19:15

Kabel USB-C jest głównie do ładowania telefony komórkowe, słuchawki i podobne gadżety. Szybkość przesyłania danych jest podana jako mizerna „do 480 MBit/s”, co odpowiada po prostu USB 2.0. Jest za wolny na szybką zewnętrzną pamięć masową (SSD), ale nie ma to znaczenia podczas ładowania smartfona. the Dostępność nowego produktu wydaje się być bardzo dobra. Obecnie jest wyświetlany jako dostępny w wielu niemieckich lokalizacjach Ikea. To samo dotyczy Austrii, gdzie kabel kosztuje o 1 cent mniej (1,99 euro). Wypróbowaliśmy już jasnożółty Sittbrunn na Google Pixel 3 XL: Działa doskonale. Wykonanie jest dobre (bez nieprawidłowości), rzeczywiście wydaje się bardzo sprężyste.

Na prośbę Ikea poinformowała nas, że Seria Sittbrunn składa się z trzech kabli: Oprócz wersji jasnożółtej (USB-A-do-USB-C) dostępny jest również kabel USB-A-to-USB-Micro (w kolorze jasnoniebieskim, za 1,50 euro) i Kabel USB-C na USB-C (w kolorze niebieskim, za 2,50 euro).

Kabel do ładowania z Ikei: Cena jest imponująca

Kable ładujące (USB-A do USB-C) są obecnie niezbędne w większości gospodarstw domowych. Praktyczny wszystkie obecne smartfony z Androidem są ładowane przez USB-C a nawet Apple coraz częściej przechodzi z Lightning na USB-C. Dotyczy to również wielu innych urządzeń (głośniki Bluetooth, słuchawki, powerbanki itp.). USB-C w standardzie.

Co ciekawe, „gigant meblowy” Ikea od kilku lat konsekwentnie penetruje sektor technologiczny – i czyniąc to konkuruje z uznanymi dostawcami. W branży technologicznej wspomina się na przykład o marce Anker, która dzięki niedrogim akcesoriom do telefonów komórkowych była w stanie zdobyć przyczółek na Amazonie.

Szybkie sprawdzenie ceny pokazuje: W Amazon Anker PowerLine III Flow (USB-C na USB-C) kosztuje do 19 euro – ze specyfikacjami, które na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie do laików. Anker mówi również o „żywotności ponad 25 000 zakrętów i naprężeń”. Chiński producent podkreśla jednak, że w połączeniu z zasilaczem PD można go ładować z mocą nawet 100 W – takiej informacji brakuje w Sittbrunn z Ikei. Mówimy tutaj tylko o „3 amperach”, ale to wystarczy do dużych prędkości, na przykład jeśli używasz 15-watowego zasilacza.

Tylko ekstremalne prędkości ładowania nie są możliwe. Ale czy jest to tak ważne dla większości klientów, że uzasadnia ogromną różnicę w cenie? Ci, którzy mają głębszy kontakt z technologią i cenią sobie szybkie ładowanie, prawdopodobnie dostaną kotwicę od Amazona – ale dla wielu innych kabel z Ikei w okazyjnej cenie prawdopodobnie wystarczy.

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android