Google wprowadza dziewięć nowych funkcji Androida na Mobile World Congress

Google wprowadza dziewięć nowych funkcji Androida na Mobile World Congress

TL;DR Google ogłosił dziewięć nowych funkcji Androida na Mobile World Congress 2023. Najważniejsze to obsługa Fast Pair na Chromebookach, powiększanie strony w Chrome i kilka nowych funkcji Wear OS. Niestety, tylko niektóre z tych funkcji są teraz wdrażane, a reszta zostanie udostępniona w nieujawnionym terminie. Mobile World Congress odbywa się właśnie w Barcelonie w Hiszpanii. W tym tygodniu pojawi się mnóstwo ogłoszeń związanych z technologią, ale jednymi z najbardziej ekscytujących są ogłoszenia Google dotyczące Androida. Dziś firma ujawniła nie mniej niż dziewięć nowych funkcji Androida. Są to funkcje dla samego Androida, ale nie są dołączone do żadnej konkretnej wersji systemu operacyjnego. Innymi słowy, wszyscy użytkownicy Androida zobaczą te aktualizacje! Mniej więcej połowa tych funkcji jest już udostępniana. Jednak druga połowa pojawi się w nieujawnionym terminie. Sprawdź podsumowanie tego, czego możesz się spodziewać poniżej.

Nowe funkcje Androida już dziś

Od dzisiaj, 27 lutego, możecie spodziewać się, że te funkcje pojawią się na Waszych telefonach i tabletach.

Powiększenie strony w Chrome na Androida — Wcześniej, jeśli powiększałeś przez rozsuwanie w Chrome na Androida, powiększałeś całą stronę, podobnie jak powiększałeś statyczny obraz. Począwszy od dzisiaj w Chrome Beta (i wkrótce w wersji stabilnej), możesz przybliżać i powiększać tylko rozmiar tekstu, obrazów, wideo i elementów sterujących, ale nadal zachowujesz układ strony. Działa to przy powiększeniu do 300%. Będziesz także mógł ustawić domyślny poziom powiększenia w Chrome na Androida, więc nie musisz szczypać za każdym razem.
Redukcja szumów w Google Meet — Ta funkcja jest już technicznie dostępna na wybranych telefonach i tabletach, ale teraz będzie dostępna na wielu innych. Zasadniczo ta funkcja odfiltrowuje szum tła podczas rozmowy, dzięki czemu jest idealna dla osób prowadzących spotkania w kawiarniach i na lotniskach.
Odręczne adnotacje PDF na Dysku — Ta zupełnie nowa funkcja systemu Android umożliwia zapisywanie notatek w plikach PDF za pomocą palca lub rysika bezpośrednio w aplikacji Dysk Google. Możesz także wyróżnić tekst, aby wyróżniał się podczas czytania go przez Ciebie lub współpracownika.
Nowe kombinacje kuchenne z emotikonami — Łączenie dwóch różnych emotikonów jest już możliwe w Emoji Kitchen dla Gboard, ale teraz możesz tworzyć jeszcze bardziej szalone kombinacje.

Funkcje dostępne w późniejszym terminie

Google nie powiedział wprost, kiedy pojawią się te nowe funkcje Androida, ale są one w drodze.

Szybka para na Chromebookach — Jeśli masz słuchawki douszne, wkrótce będziesz mógł połączyć je z Chromebookiem jednym dotknięciem. Co więcej, jeśli te wkładki douszne są już podłączone do Twojego telefonu z Androidem, nie musisz ich nawet konfigurować — będą automatycznie dostępne na Twoim Chromebooku.
Widżet pojedynczej notatki Google Keep — Zarządzaj notatkami i sprawdzaj listę rzeczy do zrobienia bezpośrednio na ekranie głównym dzięki temu nowemu widżetowi.
Animacje typu „dotknij, aby zapłacić” w aplikacji Wallet — Gdy pomyślnie dokonasz płatności zbliżeniowo za pomocą telefonu z systemem Android przy użyciu Portfela Google, wkrótce zobaczysz nowe animacje potwierdzające transakcję. Google jest niejasny, czego się spodziewać, ale potwierdził, że będzie dotyczyć zwierząt.
Komplikacje Google Keep w Wear OS — Będziesz mieć szybki dostęp do notatek Keep i innych funkcji z głównej tarczy zegarka na smartwatchu Wear OS 3+.
Nowe tryby dźwięku i wyświetlania dla Wear OS — Te nowe funkcje Wear OS 3+ poprawią dostępność na zegarkach. Będziesz mógł mieć dźwięk mono zamiast stereo i korzystać z trybów korekcji kolorów i wyświetlania w skali szarości. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android