Google vs Bing: czy jedna wyszukiwarka jest naprawdę dużo lepsza od drugiej?

Google vs Bing: czy jedna wyszukiwarka jest naprawdę dużo lepsza od drugiej?

Rita El Khoury / Android Authority Jeśli chodzi o przeszukiwanie internetu, prawdopodobnie wskakujesz do Google. Ale co z wyszukiwarką Microsoftu — Bing? Nie jest tak popularny ani powszechny, ale z pewnością jest realną alternatywą dla Google i oferuje kilka ekskluzywnych funkcji, które osłodzą garnek. Ten ostatni zawiera nowego chatbota podobnego do ChatGPT, który może pomóc w skomplikowanych zapytaniach wyszukiwania. Ale co jeszcze odróżnia Google od Bing i która wyszukiwarka wypada na szczycie? Oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Użycie Google vs Bing: Która wyszukiwarka ma największy udział w rynku?

udział w rynku BingaW pewnym momencie Bing przechwycił jedną trzecią wyszukiwań w USA. Ani Google, ani Microsoft nie ujawniają dokładnej liczby wyszukiwań ani aktywnych użytkowników, których obsługują każdego dnia, ale strony trzecie dają jasny obraz tego, kto jest liderem. Ogólnie rzecz biorąc, dziewięć na dziesięć wyszukiwań odbywa się w Google. Według Statista, Google ma 84% udział w wyścigu w wyszukiwarkach na komputery stacjonarne, a przewaga rozciąga się na 95% na rynku mobilnym. Bing toczy godną podziwu walkę z prawie 9-procentowym udziałem w rynku komputerów PC, ale nie przekracza nawet jednego procenta udziału w rynku urządzeń mobilnych. Chociaż liczby te mogą wydawać się ponure, warto o tym pamiętać Bing uzyskuje ponad 12 miliardów wyszukiwań każdego miesiąca. Bing obsługuje jedno na dziesięć wyszukiwań komputerowych na całym świecie, ale w niektórych krajach jest bardziej popularny. Podsumowując, światowy udział Google w rynku wynosi od 85 do 95%. Tymczasem Bing jest wyraźnie słabszym graczem, mimo że istnieje od 2009 roku. Mimo to udało mu się opanować prawie 10% rynku wyszukiwarek na komputery stacjonarne. Co więcej — wiele mniejszych wyszukiwarek, takich jak Yahoo i DuckDuckGo, również polega na wynikach Bing, co czyni go znacznie bardziej dominującym, niż mogłyby sugerować liczby. Co więcej, Bing ma przewagę w niektórych regionach, takich jak Stany Zjednoczone, gdzie, jak twierdzi, służył ponad 30% wszystkich wyników wyszukiwania w jednym punkcie. Jest również używany przez asystentów cyfrowych Alexa firmy Amazon i Siri firmy Apple za kulisami. Pomimo długiej drogi, Microsoft pozostaje wierny Bing i nietrudno zrozumieć, dlaczego. Firma powiedziała analitykom, że spodziewa się 2 miliardów dolarów dodatkowych przychodów za każdym razem, gdy Bing zwiększy swój udział w rynku o jeden punkt procentowy. I nawet przy niewielkiej obecnie obecności Bing, jego dział reklamy przynosi około 18 miliardów dolarów rocznych przychodów.

Google vs. Bing: Funkcjonalność i jakość wyników

zrzut ekranu wyniku wyszukiwania GoogleGooglezrzut ekranu wyniku wyszukiwania bingBing Trudno jest ocenić jakość wyników dla miliardów możliwych wyszukiwanych haseł. Ogólnie rzecz biorąc, zarówno Google, jak i Bing zaspokoją potrzeby przeciętnego użytkownika. Obie wyszukiwarki umożliwiają wyszukiwanie tekstu, filmów, obrazów, wiadomości, a nawet popularnych witryn handlowych. Podczas naszego użytkowania stwierdziliśmy, że obie wyszukiwarki dostarczały dość dokładne wyniki. Oba oferują listę linków do odpowiednich stron internetowych, czego można oczekiwać od wyszukiwarki. W rzeczywistości strony wyników nie różnią się zbytnio od siebie. Bing i Google czasami pobierają fragmenty tekstu z zaufanych źródeł, takich jak Wikipedia. Wreszcie, Bing często udostępnia również bogatą wizualnie infografikę obok wyników wyszukiwania, jak pokazano na powyższym zrzucie ekranu. Zarówno Bing, jak i Google dostarczają podobnych wyników, przynajmniej dla prostych wyszukiwanych haseł. Idąc dalej, Bing często podsumowuje tekst z wielu źródeł, jeśli zadasz pytanie tak lub nie. Google spróbuje zrobić to samo, ale jego odpowiedź zawsze zawiera tylko jedno źródło. To niekoniecznie czyni Bing lepszym, ponieważ widzieliśmy, że obaj popełniają błędy, nawet jeśli cytują prawidłowe źródła.Wyszukiwarka wideo bing vs googleCalvin Wankhede / Android Authority (po lewej) Wyszukiwanie wideo Bing, (po prawej) Wyszukiwanie wideo Google Jeśli wolisz korzystać z produktów Google, takich jak Mapy, możesz również używać wyszukiwarki. Na przykład Bing Maps nie oferuje takiej samej głębi danych o ruchu i firmach, jak usługa mapowania Google. Z drugiej strony Bing wygrywa, jeśli chodzi o wyszukiwanie filmów, ponieważ zapewnia interfejs wizualny i osadza odtwarzacz wideo bezpośrednio w witrynie. Są to niewielkie różnice, ale mają zauważalny wpływ na użyteczność obu wyszukiwarek.

Czy Bing lub Google mają lepszego chatbota AI?

bard google 2W 2023 roku Microsoft ogłosił Bing Chat — konwersacyjnego chatbota, który sprawia, że ​​wyszukiwania wydają się bardziej spersonalizowane i interaktywne. Opiera się na tej samej technologii, co ChatGPT, w którą Microsoft włożył do tej pory ponad dziesięć miliardów dolarów. Chatboty AI, takie jak Bing Chat, błyszczą, gdy potrzebujesz odpowiedzi na złożone pytania. Niektóre przykłady obejmują planowanie wakacji lub wybieranie prezentu dla bliskiej osoby. Oto próbka Bing Chat w działaniu na urządzeniach mobilnych: Różnica między ChatGPT a Bing Chat polega na tym, że Microsoft pozwala swojemu chatbotowi wyszukiwać bieżące informacje w Internecie. To sprawia, że ​​jest niezwykle potężny w praktyce — możesz go użyć do znalezienia pasujących mebli lub porównania różnych produktów z określonego punktu widzenia. W przypadku tradycyjnego wyszukiwania musisz przeprowadzić wiele pojedynczych wyszukiwań i przeprowadzić własne badania. Google ma rywala w postaci chatbota Bard AI, ale nie możesz go jeszcze używać. Mimo że kilka lat temu widzieliśmy, jak firma demonstruje tę technologię, wciąż czekamy, aż trafi ona do szerszej publiczności. Nawet gdy pojawi się chatbot Google, nie jest jasne, w jaki sposób będzie konkurował z Bing Chat lub ChatGPT. Bazowy model GPT-3 tego ostatniego korzystał z lat udoskonalania, zarówno publicznie, jak i za kulisami.

Czy Bing zdoła wyprzedzić Google?

Microsoft Bing w EdgeCalvin Wankhede / Android Authority Jest mało prawdopodobne, aby Bing mógł ukraść grzmot Google i stać się najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie. Dzieje się tak głównie dlatego, że Google płaci miliardy dolarów, aby utrzymać pozycję domyślnej wyszukiwarki na wielu urządzeniach. Według szacunków analityków, Google płaci Apple około 15 miliardów dolarów za utrzymanie domyślnego statusu na iPhonie, iPadzie i MacBooku. Wiemy również, że firma wymaga instalacji Google Mobile Services (GMS), Chrome i innych aplikacji na praktycznie wszystkich telefonach z Androidem. Tymczasem Microsoft używa Bing jako domyślnej wyszukiwarki w systemie Windows i przeglądarce internetowej Edge. Przez ostatnie półtorej dekady istnienia Binga Microsoft nie próbował uczynić go domyślną wyszukiwarką dla konkurencyjnych systemów operacyjnych i przeglądarek internetowych. Oznacza to, że jest mało prawdopodobne, aby teraz się to zmieniło. Użytkownicy mogą oczywiście zmienić domyślną wyszukiwarkę, ale większość ludzi po prostu nie zapuszcza się do menu ustawień. To główny powód, dla którego istnieje program Microsoft Rewards — zachęca on użytkowników do pobrania aplikacji Bing i korzystania z niej na wszystkich możliwych platformach. Mimo to Microsoft ma asa w rękawie w postaci czatu Bing. Według Microsoftu Bing Chat po raz pierwszy w historii pomógł wyszukiwarce przekroczyć 100 milionów aktywnych użytkowników dziennie. Jednak firma sama przyznaje, że Bing pozostaje „małym, niskim, jednocyfrowym graczem” w porównaniu z Google. Czy zmieni się to w przyszłości? Tylko czas powie. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android