Gdzie są projektowane i produkowane telefony Samsung?  Odpowiedź może cię zaskoczyć

Gdzie są projektowane i produkowane telefony Samsung? Odpowiedź może cię zaskoczyć

Eric Zeman / Android AuthoritySamsung od lat jest królem świata Androida, ponieważ południowokoreański gigant nadal dostarcza imponujące i innowacyjne telefony. Od niezawodnych mocnych urządzeń z serii S22 po efektowne składane urządzenia, które myślą nieszablonowo — w ofercie Samsunga każdy znajdzie coś dla siebie. Ale gdzie te telefony są projektowane i produkowane? W tym artykule przyjrzymy się procesowi produkcyjnemu telefonów Samsung i temu, jak utrzymują jeden standard jakości na całym świecie.
Czytaj więcej: Najlepsze telefony Samsung, które możesz kupić

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Samsung ma studia projektowe i fabryki na całym świecie. Jednak główne studio projektowe znajduje się w Seulu w Korei, a centralne centrum produkcyjne w Wietnamie.


KLUCZOWE SEKCJE

Gdzie są projektowane telefony Samsung?

Samsung Galaxy Z Fold 4 opcje kolorystyczne w kolorze beżowo-szaro-zielonym i fantomowej czerniRyan McLeod / Android AuthoritySamsung Z Fold 4 jest dostępny w trzech wspaniałych kolorach. Media zostały zaproszone do obejrzenia wydarzenia Samsung Unpacked, które odbędzie się 4 sierpnia 2022 r. Ryan-Alexander McLeod/ Android AuthoritySamsung ma studia projektowe na całym świecie, w tym w Delhi, Europie, Japonii i Ameryce Łacińskiej. Wraz z rozwojem firmy rozszerzyła swoje bazy na całym świecie. Oto główne studia projektowe związane z telefonami Samsung i niektóre z ich kluczowych wkładów.

Chiny

W samym sercu smoka firma Samsung Design China rozpoczęła działalność w Szanghaju w 2004 r., a w 2013 r. otworzyła laboratorium UX w Pekinie. Oba studia projektowały smartfony, produkty AGD, komputery, inteligentne urządzenia do noszenia i nie tylko. prace z Samsung China to projekt produktu Galaxy A8S i podstawowe aplikacje, takie jak Samsung Wallet i Samsung Smart Manager.

Delhi

Założona w 2008 roku firma Samsung Design Delhi koncentruje się na aplikacjach inspirowanych lokalnie. Jednym z ich ostatnich osiągnięć było zaprojektowanie klawiatury specyficznej dla Indii, opartej na zasadach fonetycznych skryptów w języku indyjskim, dzięki czemu pisanie na klawiaturze jest tak łatwe, jak pisanie.

Seul

Biuro projektowe w Seulu jest linią startową dla Samsunga i deską kreślarską dla wszystkich planów elektronicznych. Ludzie zajmujący się strategią, produktem, UX, grafiką i projektowaniem inżynieryjnym spotykają się tutaj, aby zapewnić systematyczną tożsamość produktów Samsung. w koncepcji prawie każdego telefonu Samsunga. Wszystko zaczyna się tutaj.

Europa

Zlokalizowane w Londynie studio European Design zostało otwarte w 2000 r. i rozszerzone do Mediolanu w 2005 r. Oprócz skupiania się wyłącznie na gamie produktów, europejski zespół odgrywa również kluczową rolę w badaniu trendów i prognoz na przyszłość. To fantazyjny sposób na powiedzenie, że przewidują i przestrzegają norm społecznych i kulturowych, aby zintegrować je jako elementy projektu. Jedną z mobilnych atrakcji Samsung Design Europe były badania nad serią Galaxy Fold. Być może zajęło to kilka iteracji, ale myśleliśmy, że prawie udoskonalili współczynnik kształtu za pomocą Z Fold 4.

Gdzie są produkowane telefony Samsung?

Logo Samsunga IFA 2022Robert Triggs / Android Authority Gdyby poprosić kogoś o zgadnięcie, gdzie produkowane są telefony Samsung, większość osób prawdopodobnie odpowiedziałaby, że Chiny. W końcu kraj ten jest światowym centrum produkcyjnym, produkującym większość producentów OEM smartfonów i iPhone’ów dla Apple.
Zobacz też: Przyszłość mobilnych chipów Samsunga Może Cię zaskoczyć fakt, że ani jeden telefon Samsunga nie jest produkowany w Chinach. Firma zamknęła swoją ostatnią fabrykę w PRL w 2019 roku ze względu na kurczący się udział w rynku. Obecnie większość telefonów Samsung jest produkowana w Wietnamie. Ale mają kilka innych ważnych fabryk na całym świecie. Przyjrzyjmy się im wszystkim.

Wietnam

Większość globalnych dostaw telefonów Samsunga pochodzi z Wietnamu. Zakład produkcyjny Samsunga znajduje się w tajlandzkiej prowincji Nguyen w Wietnamie, gdzie sześć fabryk produkuje rocznie ponad 100 milionów smartfonów, tabletów i urządzeń do noszenia. Według statystyk firmy Samsung prawie połowa jej smartfonów i tabletów jest produkowana w Wietnamie i eksportowana do 128 krajów . Jeden z wietnamskich sklepów stwierdził, że w latach 2008-2018 „Samsung zwiększył łączne inwestycje w Wietnamie z 670 mln USD do ponad 17,3 mld USD”. Jeśli mieszkasz w Ameryce Północnej lub Europie, istnieje prawdopodobieństwo, że Twój telefon Samsung został wyprodukowany w Wietnamie.

Indie

W Indiach znajduje się jedna gigantyczna fabryka telefonów komórkowych Samsunga. Rywalizuje ze zdolnościami produkcyjnymi sześciu fabryk w Wietnamie, co czyni go jednym z największych zakładów produkujących telefony komórkowe na świecie. Ale wszystko to służy przede wszystkim rynkowi indyjskiemu, ponieważ w Indiach jest wielu ludzi. Biorąc pod uwagę podatki importowe w tym kraju, Samsung otworzył lokalny sklep, aby konkurować cenowo z rywalami. Ta strategia opłaciła się jako lukratywny rynek dla Samsunga, produkującego tutaj wszystkie telefony z serii Galaxy M i Galaxy A.

Korea Południowa

Jak można się spodziewać, Samsung ma zakłady produkcyjne w swoim kraju, Korei Południowej. Jednak produkcja smartfonów stanowi mniej niż 10% światowych dostaw Samsunga. Zamiast tego południowokoreańska fabryka obsługuje głównie rynek lokalny i produkuje komponenty pochodzące od siostrzanych firm.

Brazylia

Jeśli mieszkasz w Ameryce Łacińskiej, Twój telefon Samsung został prawdopodobnie wyprodukowany w Brazylii. Samsung montuje telefony w Brazylii od 1999 roku i zatrudnia około 6000 pracowników. Lokalne przepisy podatkowe pozwalają Samsungowi sprzedawać swoje telefony do wszystkich sąsiednich krajów po przystępnej cenie.

Indonezja

Być może najnowszym dodatkiem do siły produkcyjnej Samsunga jest jego indonezyjska fabryka. Wprowadzony na rynek w 2015 roku, produkuje około 800 000 sztuk rocznie na lokalny rynek. Biorąc pod uwagę dotychczasowy sukces, Samsung prawdopodobnie zainwestuje tutaj więcej w przyszłości.


Czytaj więcej: Najlepsze telefony z Androidem, jakie możesz kupić

Często zadawane pytania

Czy telefony ZTE są produkowane przez firmę Samsung? Nie, telefony ZTE nie są produkowane przez firmę Samsung. ZTE to częściowo państwowa chińska firma technologiczna specjalizująca się w telekomunikacji. Czy telefony LG są produkowane przez firmę Samsung? Nie, LG i Samsung to oddzielne firmy, które wytwarzają własną elektronikę. Czy telefony Samsung są produkowane w Chinach? Nie, telefony Samsung nie są produkowane w Chinach. Samsung zamknął swoją ostatnią pozostałą chińską fabrykę w 2019 roku i teraz w pełni wykorzystuje swoje telefony w Wietnamie. Dlaczego telefony Samsung są produkowane w Wietnamie? Samsung produkuje telefony w Wietnamie od 2008 roku. Ale w 2020 roku przeniósł prawie 200 000 więcej jednostek produkcyjnych miesięcznie do Wietnamu z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa w Korei Południowej. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android