Gdy Google Maps zmaga się, Citymapper przychodzi mi na ratunek

Gdy Google Maps zmaga się, Citymapper przychodzi mi na ratunek

Calvin Wankhede / Android Authority Większość z nas prawdopodobnie w pewnym momencie swojego życia znalazła się w ruchliwym, tętniącym życiem mieście. Ostatni raz, kiedy to zrobiłem, byłem na wakacjach w Hongkongu, zupełnie nie znając labiryntu możliwości transportu w mieście, od tramwajów po promy. Chociaż zamierzałem polegać na Mapach Google podczas podróży, znajomy również polecił mi pomieszać to z Citymapperem. Patrząc wstecz, ta rekomendacja była na wagę złota — nie sądzę już, że Mapy Google to najlepsza aplikacja do poruszania się po dużym mieście, zwłaszcza jeśli jesteś na wakacjach.Pomimo tego, co moja pochwała dla aplikacji sprawiła, że ​​uwierzysz , przed wyjazdem do Hongkongu nigdy nie słyszałem o Citymapperze. Nietrudno jednak zrozumieć, dlaczego. Aplikacja nie robi nic, chyba że znajdujesz się w obsługiwanym mieście, a te są szczególnie trudne do zdobycia w Azji. Zasięg jest w dużej mierze nieobecny poza dużymi obszarami metropolitalnymi, takimi jak Singapur i Tokio. To powiedziawszy, aplikacja działa w większości Stanów Zjednoczonych i Europy. Mimo to, jeśli przyjeżdżasz z nieobsługiwanego miasta, nie będziesz wiedział, jak z niego korzystać, chyba że otrzymasz pomocną wskazówkę, tak jak ja.
Więcej opcji: Najlepsze aplikacje transportowe na Androida Ograniczenie zasięgu do dużych miast jest jednak zamierzone. Citymapper w ogóle nie oferuje wskazówek dojazdu, więc jest praktycznie bezużyteczny, jeśli używasz samochodu do poruszania się. Zamiast tego skupia się tylko na jednym aspekcie transportu: transporcie masowym. Potraktuj to jako przeciwieństwo Waze, ale równie skuteczne. Ekskluzywny nacisk Citymapper na transport masowy czyni go idealnym dla dużych miast, ale wątpliwie przydatnym gdziekolwiek indziej. Jedynym celem aplikacji jest prawdopodobnie to, dlaczego udało jej się zaoferować lepsze dane tranzytowe niż Mapy Google prawie za każdym razem, gdy z niej korzystałem. Nie jestem też sam — moja współpracowniczka Rita wspomniała niedawno, że chociaż Citymapper wiedział o czasowo przeniesionym przystanku autobusowym w Berlinie, Google był całkowicie nieświadomy tej zmiany. W przeciwieństwie do tego ostatniego, który często przełącza się między wyświetlaniem i ukrywaniem danych tranzytowych w mniejszych miastach, Citymapper działa niezawodnie i konsekwentnie. Niezawodność i spójność nie są jednak jedynymi zaletami Citymapper. Interfejs użytkownika aplikacji to duży powód, dla którego wolę ją od jakiejkolwiek innej usługi mapowania. Jasne, nie jest to zgodne z najnowszymi wytycznymi Material Design, ale jestem bardziej niż szczęśliwy, że mogę to przeoczyć, biorąc pod uwagę, jak funkcjonalne jest wszystko. Pozwólcie, że wyjaśnię użycie Map Google jako punktu porównawczego.
zrzut ekranu mapy googlemapy Googlezrzut ekranu z mapą miastaCitymapper Otwórz aplikację Mapy na telefonie, a zobaczysz dość znajomy interfejs. U góry znajduje się pasek wyszukiwania, pełnoekranowy widok mapy obszaru, w którym się aktualnie znajdujesz, oraz kilka przycisków umożliwiających znajdowanie pobliskich restauracji lub miejsc parkingowych. Z kolei Citymapper oferuje przyciski tranzytu i absolutnie nic więcej. Nie możesz dotknąć firmy, aby uzyskać więcej informacji, przejrzeć menu restauracji ani uzyskać spersonalizowanych rekomendacji, tak jak w przypadku innych aplikacji mapujących. Już samo to podkreśla kluczową różnicę między tymi dwiema aplikacjami. Podczas gdy Google zachęca Cię do odkrywania nowych miejsc i sprawdzania, co jest wokół Ciebie, Citymapper nie dba o to. W rzeczywistości jedyne, co może zrobić, to przenieść Cię z punktu A do punktu B. Mapy Google często wymagają jednego lub dwóch dodatkowych dotknięć, aby zobaczyć informacje, które Citymapper przedstawia z przodu i na środku. Na przykład po wybraniu miejsca docelowego Mapy Google wymagają żmudnej nawigacji do Wskazówki > Tranzyt. Tymczasem Citymapper natychmiast pokaże Ci praktycznie wszystkie metody tranzytu. To drobiazg, ale ten drugi interfejs jest znacznie wygodniejszy, jeśli masz już na myśli cel podróży (a zwykle robię to w obcym mieście).
Wyjechać za granicę? Przedpłacony eSIM na dane jest najwygodniejszym rozwiązaniem dla travelCitymapper, który jest również o wiele bardziej informacyjny niż konkurencja. Jako turysta w nowym mieście często nie wiem, czego się spodziewać. Ile reszty potrzebuję, aby przygotować się na następną podróż autobusem? Czy szybciej będzie wypożyczyć pobliski rower lub motorower? Czy w tym mieście działają usługi wspólnego przejazdu? Citymapper pokazuje wszystkie te informacje na jednym ekranie. Wystarczy spojrzeć na oszałamiającą liczbę opcji w Londynie, z których większość jest nieobecna w Mapach Google.
zrzut ekranu mapy google transportu publicznegozrzut ekranu transportu publicznego citymapper
Trzeba przyznać Google, że odkryłem, że Mapy zyskały wiele najlepszych funkcji Citymappera na przestrzeni lat. Ale nawet wtedy niektóre implementacje wyglądają jak refleksja. Weźmy na przykład zalecenia dotyczące wejścia i wyjścia z metra, które zapewniają, że nie musisz przechodzić przez ruchliwą ulicę na poziomie powierzchni. Mimo że Mapy Google są teraz zgodne z Citymapper, informacje są ukryte głęboko w ścianie tekstu. Nie muszę opisywać, o ile jaśniejszy jest w tym względzie Citymapper; spójrz tylko, jak obie aplikacje prezentują te same informacje:
zrzut ekranu ze wskazówkami dojazdu do map googleMapy Google: Rekomendacja wejścia do metra widoczna, ale nie tak rzucająca się w oczyzrzut ekranu wskazówek dojazdu transportem miejskimCitymapper: Najlepsze wejście do metra podświetlone na zielono Podobny stopień dbałości o szczegóły dotyczy również wielu innych aspektów, które prawdopodobnie docenisz niezależnie od tego, czy jesteś mieszkańcem, czy turystą. Na przykład aplikacja realistycznie uwzględnia przejścia przez ulice i czas przejścia na perony. Innymi słowy, nie oczekuje, że teleportujesz się do pociągu, gdy tylko dotrzesz na stację. Informuje nawet, do której sekcji pociągu należy wjechać, aby być najbliżej wyjścia, gdy dotrzesz do celu.najlepsza sekcja citymapperaI nawet nie zdążyłem jeszcze porozmawiać o funkcjach pomocniczych poza głównym ekranem nawigacyjnym. Możliwość udostępniania swojej aktualnej lokalizacji wraz z dokładną trasą, którą jedziesz, jest bardzo przydatna, podobnie jak funkcja „Główne drogi”, dzięki której możesz iść wzdłuż, jak zgadłeś, głównych dróg. Jak długo to zajmie konkurencji, takiej jak Google i Apple, aby w pełni nadrobić zaległości w tych obszarach, dopiero się okaże. Jednak jasne jest, że Citymapper ma obecnie zdecydowaną przewagę w przestrzeni nawigacji bez prowadzenia pojazdów.


Chwała na bok, przyznam, że Citymapper nie jest pełnoprawnym zamiennikiem twojej obecnej wybranej aplikacji do mapowania. Warto również wziąć pod uwagę możliwość, że ktoś mógł mieć inne doświadczenia niż moje. Mapy Google lub inna aplikacja może bardzo dobrze podawać dokładniejsze informacje o transporcie; Po prostu jeszcze tego nie widziałem.

Czy używałeś Citymappera do wyznaczania kierunków transportu publicznego?

95 głosówTak i było to lepsze niż Mapy Google43%Tak, ale nie warto było przełączać na5%Nie, ale planuję zawsze kiedy podróżuję34%Nie, jestem zadowolony z Map Google18% Nie możesz też używać Citymapper do zdecyduj, gdzie powinieneś spędzić wieczór. Google z radością wskaże Ci dziesiątki, a nawet setki barów w Twojej okolicy. A co ważniejsze, może oferować niezawodną nawigację zakręt po zakręcie, gdy masz własny pojazd. To powiedziawszy, jeśli jesteś zaangażowany w transport publiczny i nigdy nie próbowałeś Citymappera podczas swoich podróży, gorąco polecam wypróbowanie go podczas następnej podróży. Może to bardzo dobrze oszczędzić ci wielu zdezorientowanych wędrówek i frustracji.
Więcej alternatyw: Najlepsze aplikacje GPS i aplikacje nawigacyjne na Androida

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android