Fitbit Sense 2: Wszystko, co wiemy i co chcemy zobaczyć

Fitbit Sense 2: Wszystko, co wiemy i co chcemy zobaczyć

Jimmy Westenberg / Android Authority Oryginalny Fitbit Sense wylądował w 2020 roku jako najbardziej zaawansowany smartwatch firmy, wyposażony w nowe czujniki i pakujący w najdroższej cenie. Chociaż może nie wyglądać ani działać zbyt inaczej niż Fitbit Versa 3, oryginalny Sense wprowadził nowe funkcje, których do tej pory nie widziano na żadnym z jego trackerów. Mając to na uwadze, czy możemy oczekiwać tego samego z Fitbit Sense 2? Prawdopodobna kontynuacja flagowego Fitbita może być tuż za rogiem, ale co wiemy do tej pory? Przyjrzymy się najnowszym wiadomościom i plotkom oraz przedstawimy niektóre funkcje Fitbit Sense 2, które chcielibyśmy zobaczyć.

Czy będzie Fitbit Sense 2?

Wyświetlacz Fitbit Sense pokazujący tarczę zegarkaJimmy Westenberg / Android AuthoritySenseTrudno sobie wyobrazić, że Fitbit anuluje serię Sense, nawet jeśli model pierwszej edycji był nieznacznie ulepszoną wersją Versa. Istnieją również dowody na to, że Sense 2 jest w drodze. Podział APK przeprowadzony przez 9to5Google sugeruje, że smartwatch o nazwie kodowej Hera lub Rhea może być nowym flagowym produktem firmy. Drugim prawdopodobnie byłby Fitbit Versa 4.Fitbit nie potwierdził, że pracuje nad kontynuacją Sense, ale w wywiadzie dla CNET, dyrektor generalny Fitbit, James Park, zauważa, że ​​obie linie Versa i Sense „nadal będą bardzo ważne ” w swojej przyszłości.
Zobacz też: Pełny przewodnik kupującego Fitbit

Kiedy będzie data premiery Fitbit Sense 2?

Kontynuacja Fitbit Sense jest bardzo spóźniona. Oryginalny flagowiec firmy został wprowadzony na rynek we wrześniu 2020 r., więc nie bylibyśmy zbyt zszokowani, gdyby Sense 2 został wprowadzony na rynek we wrześniu 2022 r. Należy pamiętać, że Google Pixel Watch ma zostać wprowadzony na rynek w październiku 2022 roku. Biorąc pod uwagę, że Google jest właścicielem Fitbit, jest mało prawdopodobne, że Google będzie chciał uruchomić oba urządzenia w tym samym miesiącu.
Zobacz też: Zegarek pikselowy? Nie, jestem o wiele bardziej podekscytowany Fitbit Sense 2

Jakie funkcje będzie miał Fitbit Sense 2?

Projekt

Fitbit Sense na nadgarstku pokazujący wybór tarczy zegarkaFitbit SenseWyciekły obraz Fitbit Versa 4Wyciekły obraz Versa 4 Szczegóły zebrane ze wspomnianego wyżej rozbicia 9to5Google wskazują na kilka decyzji projektowych. Fitbit Sense 2 może pomieścić wyświetlacz o wymiarach 336 x 336 — to ta sama rozdzielczość panelu, co w oryginalnych Sense i Versa 3. Ten szczegół sugeruje również, że Sense 2 będzie miał podobne wymiary co jego poprzednik. Plotki sugerują również, że Fitbit Versa 4 może zawierać fizyczny przycisk, jak widać na powyższym obrazie, który wyciekł, porzucając indukcyjny rowek używany w Sense i Versa 3. Nie bylibyśmy zaskoczeni, gdyby Sense 2 również zawierał przycisk. Była to jedna z najbardziej krytykowanych cech flagowego smartwatcha.

Okular

Jeśli chodzi o specyfikacje, spodziewamy się, że Fitbit Sense 2 będzie kontynuował „zaawansowany” smartwatch. Oryginalny Sense przyniósł czujniki EKG, EDA i temperatury skóry i spodziewamy się, że wszystkie trzy powrócą do Sense 2. Ale co jeszcze można dodać? W 2021 r. Fitbit rozpoczął publiczne badanie sprawdzające, czy dane tętna są realną metodą śledzenia krwi nacisk na oryginalny Sense. Niewiele wskazuje na to, że Fitbit wprowadzi technologię monitorowania ciśnienia krwi w Fitbit Sense 2. Chociaż Samsung Galaxy Watch 4 zawiera funkcję monitorowania ciśnienia krwi, nie jest jasne, czy Fitbit jest gotowy do zaoferowania jej wdrożenia.
Zobacz też: Najlepsze alternatywy Fitbit

Jaka będzie cena Fitbit Sense 2?

Wyświetlacz Fitbit Sense pokazujący tarczę zegarkaJimmy Westenberg / Android AuthorityFitbit rozlicza Sense jako swój topowy smartwatch i spodziewamy się tego samego pozycjonowania premium z Sense 2. To powiedziawszy, prawdopodobnie możemy oczekiwać, że Fitbit zaoferuje Sense 2 w cenie wywoławczej 299 USD, ale prawdopodobnie nie więcej niż 399 USD wymagane dla Apple Watch Series 7 i Garmin Venu 2.


Fitbit Sense 2: Co chcemy zobaczyć

Model LTE z funkcjami awaryjnymi

Recenzja Fitbit Sense dotycząca połączenia GPS na nadgarstkuJimmy Westenberg / Android AuthorityFitbit zawsze unikał czystych funkcji smartwatcha, zamiast tego skupiając się na śledzeniu zdrowia i kondycji. Jest to formuła, którą użytkownicy docenili, ale w innym przypadku premium Sense brakuje funkcji oferowanych przez konkurencyjne urządzenia — jedną z nich jest obsługa LTE. doceniać. Model LTE umożliwiłby strumieniowe przesyłanie muzyki z serwisów Spotify i Deezer bez użycia telefonu, a Fitbit umożliwiłby tworzenie wydajnych i niezawodnych funkcji awaryjnych z wykrywaniem upadku. Realistycznie rzecz biorąc, nie potrzebujesz modelu LTE, aby osiągnąć to drugie, ale zapewniłoby to spokój użytkownikom trenującym bez smartfonów.

Fizyczny przycisk

Fitbit Sense pokrowiec z indukcyjnym przyciskiem bocznymJimmy Westenberg / Android AuthorityWłączenie, które również znalazło się na naszej liście życzeń Fitbit Versa 4, to fizyczny przycisk. Podczas gdy indukcyjny rowek zapewnia bardziej smukłe ciało, a z czasem przyzwyczaisz się do jego dziwactw, znalezienie i dotknięcie w ruchu może być uciążliwe. Kiedy nie jest w ruchu, rowek często pomija również krany. Wyciekły obraz Versa 4 sugeruje, że fizyczny przycisk może powrócić, więc nie byłoby zbyt daleko idące, aby wyobrazić sobie, że ta funkcja projektowa trafia do Sense 2.

Poprawiona wydajność z Fitbit OS

Fitbit Sense przegląd tarczy zegarka pokazujący aplikacje do ćwiczeń, Strava i skanowanie EDAOdświeżenie systemu operacyjnego Jimmy Westenberg / Android AuthorityFitbit OS, jak widać na Versa 3 i oryginalnym Sense, zapewnia przyjemniejsze wrażenia użytkownika, ale sam system operacyjny pozostaje postrzępiony i niewygodny podczas przewijania menu lub otwierania aplikacji. Jak wspomnieliśmy na naszej liście życzeń Versa 4, chcemy, aby Fitbit eliminował zacinanie się powszechne w jego systemie operacyjnym smartwatcha. Nie jest to poważny problem, a Fitbit OS oferuje wiele zalet w porównaniu z konkurencyjnymi systemami operacyjnymi, od prostoty po wytrzymałość baterii, ale z pewnością brakuje mu wyrafinowania.

Większe zróżnicowanie od serii Versa

Fitbit Sense na nadgarstku pokazujący wyświetlacz i czas.Fitbit SenseRecenzja Fitbit Versa 3 Zawsze na wyświetlaczu na nadgarstkuFitbit Versa 3 Fitbit Versa 3 i Sense były zbyt podobne. Oprócz prawie 80 dolarów premii w momencie premiery, Sense tak naprawdę przyniósł tylko trzy dodatkowe czujniki. Rzeczywista przydatność tych czujników była również dyskusyjna, biorąc pod uwagę wysoką cenę wywoławczą. Chcielibyśmy zobaczyć więcej różnic między liniami Sense i Versa, zwłaszcza jeśli Fitbit zamierza oferować ulepszenia do obu serii. Biorąc pod uwagę, że Versa 4 i Sense 2 mogą korzystać z tego samego ekranu, nie jest jasne, w jaki sposób Fitbit sprawi, że ten drugi będzie bardziej atrakcyjnym pakietem.

Lepsze wdrożenie istniejących czujników

fitbit sense recenzja czujnik eda aplikacja do skanowania eda 1Jimmy Westenberg / Android Authority Na koniec musimy jeszcze raz wspomnieć o tych czujnikach. Czujniki EKG, EDA i temperatury skóry są przydatnymi dodatkami, ale chcielibyśmy, aby gromadzone dane były bardziej rozważnie wykorzystywane. dlaczego dana lektura jest godna uwagi. Brakuje kontekstu. Chociaż wartość EDA w połączeniu ze zmiennością tętna wpływa na ogólny wynik stresu, jej uwzględnienie nie wnosi wiele do ogólnego doświadczenia związanego ze śledzeniem stresu. Odczytywanie EKG jest również nieco zbyt skomplikowane, zmuszając użytkowników do przejścia do aplikacji Fitbit, zanim będą mogli wykonać odczyt. Żadne wyniki EKG nie są widoczne na samym zegarku, a wyniki te są ukryte w pliku PDF w aplikacji Fitbit. To wszystko jest trochę zbyt niezgrabne, ale nic, czego Fitbit nie może naprawić za pomocą ponownego przemyślenia.
Zobacz też: Kompletny przewodnik użytkownika Fitbit

Którą aktualizację najbardziej chciałbyś zobaczyć w Fitbit Sense 2?

12 głosówModel LTE z funkcjami awaryjnymi17%Zwrot fizycznego przycisku8%Poprawa wydajności Fitbit OS33%Większe odróżnienie od linii Versa0%Lepsza implementacja istniejących czujników42%Inne (głosuj w komentarzach)0% To wszystko, co chcemy zobaczyć w Fitbit Sense 2 Jakie funkcje najbardziej lubisz? Czy jest coś, co czujesz, że przegapiliśmy? Koniecznie zagłosuj w naszej ankiecie powyżej. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android