Federalni oskarżają „byka” za sprzedawanie informacji poufnych w ciemnej sieci

Federalni oskarżają „byka” za sprzedawanie informacji poufnych w ciemnej sieci

Prawie cztery lata po zgaszeniu świateł w AlphaBay federalni nadal oskarżają ludzi o działalność przestępczą związaną z rynkiem ciemnej sieci. W piątek SEC i Departament Sprawiedliwości ogłosiły oskarżenia przeciwko Apostolosowi Troviasowi, obywatelowi Grecji, którego rzekomo opublikowali na ciemnych stronach internetowych pod pseudonimem „The Bull”. Trovias stoi w obliczu zarzutów o oszustwa związane z papierami wartościowymi i pranie brudnych pieniędzy. Jednak w przeciwieństwie do handlarzy narkotyków, których celem były poprzednie działania, władze twierdzą, że Trovias wykorzystywał ciemne fora internetowe jako sposób na trollowanie osób, które chcą kupować lub sprzedawać poufne informacje handlowe, ukrywając się za „anonimującym oprogramowaniem, pseudonimy i płatności w bitcoinach.” Na AlphaBay i innych ciemnych stronach internetowych, takich jak Dream Market czy Nightmare Market, akt oskarżenia twierdzi, że Trovias oferował i ostatecznie sprzedawał wskazówki dotyczące akcji. Jednak, jak opisuje skarga (PDF), wśród jego klientów był przynajmniej jeden agent IRS i agent FBI pracujący pod przykrywką. W 2017 r. dokument twierdzi, że Trovias przekazał agentowi IRS przedpremierowe informacje z informacji o zarobkach co najmniej dwa razy w zamian za Bitcoin. Informacje pochodzą z kwartalnych raportów o zarobkach Illumina i Analogic, chociaż dokumenty wskazują, że Trovias pomylił niektóre dane w jednym z raportów.

Od około grudnia 2016 r., kiedy zarejestrował się na stronie, do około lipca 2017 r., kiedy AlphaBay zaprzestał działalności, APOSTOLOS TROVIAS, a/k/a „The Bull”, pozwany, zaoferował do sprzedaży m.in. miejsca, kategoria „Oszustwo > Inne > Inne” w AlphaBay, wskazówki dotyczące akcji oparte na niepublicznych informacjach wewnętrznych o niektórych emitentach papierów wartościowych, które można było kupić indywidualnie, co tydzień lub co miesiąc w cenie od około 29,95 USD za napiwek do około 329,95 USD za miesięczną subskrypcję na napiwki oparte na niepublicznych informacjach wewnętrznych. 6. Od około grudnia 2016 roku, kiedy APOSTOLOS TROVIAS, a/k/a „The Bull”, pozwany, zarejestrował swoje konto, a około lipca 2017 roku, kiedy AlphaBay zaprzestał działalności, TROVIAS sfinalizował sprzedaż kilkudziesięciu napiwków, około trzech planów tygodniowych i około trzech planów miesięcznych, co daje łącznie około 45 transakcji za pośrednictwem rynku AlphaBay. 7. Również w 2017 r. lub około 2017 r. APOSTOLOS TROVIAS, a/k/a „The Bull”, pozwany, wystawił na sprzedaż i sprzedał, między innymi poufnymi informacjami należącymi do różnych emitentów papierów wartościowych, za około 5000 USD w bitcoinach, co najmniej jeden przedpremierowy raport o zarobkach przywłaszczony od spółki notowanej na giełdzie.

Jeszcze w 2020 roku federalni twierdzą, że Trovias próbował zbudować własną ciemną stronę internetową, prawdopodobnie dlatego, że rynki, z których korzystał, były zamykane. Dokumenty SEC i DOJ nie wspominają o zabraniu mężczyzny do aresztu. PCMag.com zwraca jednak uwagę na dokument z 27 maja o ekstradycji po tym, jak został aresztowany w Peru. Departament Sprawiedliwości oskarżył go o oszustwo związane z papierami wartościowymi, za które grozi kara do 25 lat więzienia, a także za pranie brudnych pieniędzy, za które grozi kara do 20 lat więzienia.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android