Duży nacisk Apple na sztuczną inteligencję może obejmować niestandardowe emoji

Duży nacisk Apple na sztuczną inteligencję może obejmować niestandardowe emoji

Ryan Haines / Android AuthorityTL;DR Dziennikarz Bloomberg Mark Gurman podał znacznie więcej szczegółów na temat funkcji sztucznej inteligencji Apple w iOS 18. Apple będzie używać generatywnej sztucznej inteligencji w iOS 18 do tworzenia niestandardowych emoji na podstawie tego, co wpiszesz. Seria iPhone'ów 15 prawdopodobnie otrzyma większość nowych funkcji sztucznej inteligencji na urządzeniu. Widzieliśmy wiele niedawnych przecieków dotyczących planów Apple związanych ze sztuczną inteligencją dla iOS 18. Teraz zaufane źródło ujawniło wiele bardziej oczywistych szczegółów dotyczących Apple AI. Dziennikarz z Bloomberg, Mark Gurman, w swoim biuletynie Power On opisał wiele funkcji sztucznej inteligencji dostępnych w iOS 18 Jedną z wcześniej nie zgłaszanych funkcji jest to, że Apple najwyraźniej użyje generatywnej sztucznej inteligencji do tworzenia niestandardowych emoji na podstawie tego, co wpiszesz. „Oznacza to, że nagle będziesz mieć zupełnie nowe emoji na każdą okazję, wykraczające poza katalog opcji dostępnych obecnie w Apple. na iPhonie i innych urządzeniach” – wyjaśnił Gurman. Już wcześniej widzieliśmy, że Google oferuje funkcję Emoji Kitchen na Androidzie, umożliwiającą użytkownikom połączenie dwóch emoji w celu utworzenia nowego. ale chcielibyśmy zobaczyć, jakie niestandardowe emoji są możliwe dzięki tej funkcji. Mówiąc to, domyślamy się, że te niestandardowe emoji będą kompatybilne tylko z innymi urządzeniami z systemem iOS.

Inne funkcje AI dostępne w iOS 18

Wcześniej słyszeliśmy, że Apple pracuje nad podsumowaniami opartymi na sztucznej inteligencji w Safari i Wiadomościach. Gurman rozszerzył tę funkcjonalność, mówiąc, że będzie ona podsumowywać nieodebrane powiadomienia, pojedyncze wiadomości, strony internetowe, artykuły, dokumenty, notatki i nie tylko. Podobno Siri również otrzyma aktualizacje, zapewniające bardziej naturalne interakcje w oparciu o własne modele sztucznej inteligencji Apple i bardziej zaawansowaną Siri dla Apple Watch. Twierdził także, że Apple pracuje nad transkrypcją notatek głosowych, rzekomo zgodnie z funkcją transkrypcji wiadomości audio firmy Google. Potwierdził także inne przecieki na temat funkcji sztucznej inteligencji w iOS 18, takich jak edycja zdjęć oparta na sztucznej inteligencji, ulepszone wyszukiwanie w Spotlight i Internecie oraz udzielanie odpowiedzi. sugestie dotyczące e-maili i wiadomości. Jedną z funkcji innych niż sztuczna inteligencja, która najwyraźniej pojawi się w iOS 18, jest możliwość zmiany koloru ikony aplikacji i swobodnego jej przesuwania. Gurman podaje przykład, jak sprawić, by wszystkie aplikacje finansowe były zielone, a wszystkie aplikacje społecznościowe niebieskie.

A co z obsługiwanymi urządzeniami?

Być może nie będziesz musiał kupować nowego iPhone'a, aby wypróbować większość nowych funkcji AI. Dziennikarz donosi, że większość funkcji sztucznej inteligencji na urządzeniach będzie obsługiwana przez procesory iPhone'a, iPada i Maca wydane „mniej więcej w zeszłym roku”. Sugeruje to, że seria iPhone'ów 15 będzie obsługiwać przynajmniej większość nowych, lokalnych funkcji AI. Jest jednak oczywiste, że niektóre funkcje mogą wymagać nowego krzemu ze względu na oczekiwany wzrost mocy sztucznej inteligencji na urządzeniu. Domyślamy się również, że funkcje sztucznej inteligencji oparte na chmurze będą dostępne na znacznie starszych iPhone'ach, iPadach i komputerach Mac, w miarę Aby korzystać z tych funkcji, zazwyczaj potrzebne jest jedynie połączenie z Internetem. Z drugiej strony Google ograniczyło opartą na chmurze funkcję Video Boost do Pixela 8 Pro, pozostawiając Pixela 8 na pastwę losu. W każdym razie wygląda na to, że Apple po wielu latach wychwalania zalet Apple w iOS 18 zacznie korzystać z przetwarzania w chmurze przetwarzania na urządzeniu. Gurman sugeruje, że Apple mógłby bronić zwrotu o 180 stopni, twierdząc, że nie buduje profilu na swoich klientach, podobnie jak Google i Meta. Rozważa także możliwość reklamowania przez Apple bezpieczeństwa swoich serwerów w chmurze, które mają korzystać z niestandardowych procesorów Apple. Masz wskazówkę? Mów do nas! Wyślij e-mail do naszych pracowników na adres [email protected]. Możesz zachować anonimowość lub uzyskać uznanie za informacje, to Twój wybór.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android