Duet AI dla Google Workspace: co to jest i jak działa?

Duet AI dla Google Workspace: co to jest i jak działa?

Dzięki generatywnej sztucznej inteligencji możesz teraz zlecić komputerowi wykonanie przyziemnych zadań, takich jak redagowanie wiadomości e-mail i planowanie zadań. Ale nawet jeśli narzędzia takie jak ChatGPT mają dopracowany aspekt pisania, nadal musisz ich używać niezależnie od swojego ulubionego edytora tekstu lub aplikacji e-mail. Jednak to się zmieni w nadchodzących miesiącach, ponieważ Google dał nam wgląd w przyszłość w postaci Duet AI for Workspace.W skrócie, Duet AI łączy się z aplikacjami Google, z których już korzystasz na co dzień. Wkrótce dostępne będą opcje generowania, podsumowywania i ponownego pisania treści w aplikacjach takich jak Gmail, Dokumenty Google i Google Meet. Tak więc, przy tak wielu nowych zmianach na horyzoncie, podzielmy się Duet AI, co robi i jak możesz uzyskać do niego dostęp w tej chwili.

Co to jest Google Duet AI for Workspace?

google duet ai dla obszaru roboczegoGoogle Duet AI for Workspace to ogromna aktualizacja, która pojawi się w portfolio aplikacji giganta wyszukiwania, która dodaje generatywne funkcje AI, takie jak podsumowanie tekstu i generowanie obrazów. Będąc obecnie w fazie beta, Duet AI ostatecznie stanie się dostępny dla wszystkich użytkowników Google. Mimo że Google do tej pory używał terminu Workspace, aby mówić o Duet AI, prawdopodobnie wiele jego funkcji będzie przydatnych nawet poza pracą. Na przykład Help me Write może dosłownie przygotować wiadomość e-mail do dowolnej osoby z Twojej listy kontaktów w Twoim imieniu. Przetestowałem to, gdy musiałem wysłać wiadomość e-mail do mojego kierownika banku w sprawie błędnego obciążenia mojego konta i ponownie, gdy musiałem skontaktować się z Amazonem w sprawie uszkodzonej przesyłki. Podsumowując, wyniki były godne podziwu jak na pierwszy szkic. Później omówię bardziej szczegółowo, jak korzystać z Duet AI. Użyłem Duet AI, aby w ciągu kilku sekund pomyślnie przygotować groźny e-mail do mojego kierownika banku. W pierwszej fazie uruchamiania Duet możesz wezwać sztuczną inteligencję do szkicowania e-maili w aplikacji internetowej Gmail i generowania całych dokumentów w Dokumentach. Poza tym masz również przyciski do dostosowywania języka, długości i tonu tekstu. Warto zauważyć, że Duet nie ma działać jako chatbot, więc nie otrzymasz przyjaznej odpowiedzi przypominającej asystenta. Na razie pozostanie to wyłącznie dla Bard, innego projektu AI Google. W dalekiej przyszłości Duet AI uzyska również możliwość tworzenia całych prezentacji w Prezentacjach Google, generowania notatek ze spotkań w Meet i podsumowywania długich wątków e-maili w Gmailu . Rzecznik firmy powiedział prasie, że aktualizacje Duet AI powinny pojawiać się co kilka tygodni, ale tylko zaufani testerzy uzyskają do nich dostęp w pierwszej kolejności.

Jak działa Duet AI?

Google IO 2023 PaLM 2Google Duet AI wykorzystuje duży model językowy (LLM) pod maską. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z chatbota AI, takiego jak ChatGPT, znasz już tę koncepcję. Jednak Duet idzie o krok dalej, łącząc się ze znanymi aplikacjami Google, takimi jak Gmail i Meet. Dzięki tym głębokim integracjom nie musisz się martwić o kopiowanie i wklejanie lub eksportowanie z jednego programu do drugiego. Weźmy na przykład nową funkcję Pomóż mi pisać. Gdy uzyskasz do niego dostęp, będziesz mógł go aktywować za pomocą nowego przycisku przypominającego magiczną różdżkę w Gmailu lub Dokumentach Google. Stamtąd po prostu podaj monit tekstowy i naciśnij Prześlij. Duet automatycznie wygeneruje wersję roboczą, którą możesz zatwierdzić lub udoskonalić. Podobnie możesz poprosić chatbota Google Bard AI o wygenerowanie tabeli informacji i dodanie jej do nowego dokumentu Arkuszy Google. W ten sposób możesz go edytować i współpracować z innymi.

Funkcje Duet AI: co może zrobić?

Oto krótkie spojrzenie na niektóre z głównych funkcji już dostępnych lub wkrótce dostępnych w aplikacjach i usługach Google pod szyldem Duet AI.

Pomóż mi pisać

Funkcja Pomóż mi pisać nie wymaga zbytniego przedstawiania, ponieważ wyjaśniliśmy już, jak z niej korzystać w poprzedniej sekcji. Jest to jednak jedna z najwcześniej dostępnych funkcji pakietu Duet AI, do której ogół społeczeństwa może uzyskać dostęp, choć za pośrednictwem listy oczekujących. Zarejestrowałem się w tym drugim i ostatecznie uzyskałem dostęp. Funkcja Pomóż mi pisać jest raczej prosta w obecnym stanie. Po prostu kliknij przycisk magicznej różdżki po lewej stronie paska narzędzi w Dokumentach Google lub w dolnym rzędzie w Gmailu, a zobaczysz nowe pole tekstowe. W tym miejscu należy wprowadzić monit, aby model języka był używany jako punkt wyjścia. Na poniższym obrazku widać wynik „Napisz wiadomość e-mail do Amazon ze skargą dotyczącą produktu, który otrzymałem w złym stanie z wyraźnymi oznakami uszkodzenia spowodowane niewłaściwym opakowaniem”.google duet ai pomóż mi pisaćCalvin Wankhede / Android AuthorityGdy Duet AI napisze wstępną wersję roboczą, masz do wyboru kilka opcji. Możesz poprosić o nową wersję za pomocą przycisku Odtwórz lub zdecydować się na dopracowanie wyników. Google daje ci cztery opcje dla tego ostatniego: sformalizuj, rozwiń, skróć i klasyczne „Szczęście”. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​nie zawsze działają zgodnie z oczekiwaniami, ponieważ czwarta opcja przekształciła formalny list reklamacyjny w haiku. A może tylko ja nie zauważyłem, o co chodzi. W Dokumentach Google funkcja Pomóż mi pisać będzie również zawierać inteligentne układy scalone, które można kliknąć, aby zmodyfikować kluczowe informacje. Na przykład możesz kliknąć na [product name] symbol zastępczy, aby edytować tę część przed dodaniem tekstu wygenerowanego przez sztuczną inteligencję do dokumentu.

Pomóż mi zorganizować i pomóż mi wizualizować

Google IO 2023 pomóż mi pisać arkusze 2Pomóż mi zorganizowaćGoogle IO 2023 pomóż mi napisać slajdy 3Pomóż mi wizualizować Dzięki pierwszej wersji narzędzia Pomóż mi organizować będziesz mógł zautomatyzować żmudne zadanie planowania całodniowych wydarzeń lub delegowania zadań w dużym projekcie za pomocą Arkuszy Google. Według Google nowe narzędzia do klasyfikacji pomóc wyeliminować obciążenie związane z ręcznym wprowadzaniem danych. Na podstawie samego opisu wydaje się, że będziesz w stanie wybrać grupę komórek (czyli surowe dane) i uzyskać wzorce i analizy Duet AI. Nie musisz zapamiętywać formuł i tworzyć kategorii dla swoich danych. Przechodząc dalej, Prezentacje Google otrzymują nową funkcję o nazwie Pomóż mi wizualizować, która może automatycznie generować obrazy i klipy dźwiękowe. Widzieliśmy już, jak Microsoft prezentuje podobną funkcję w swojej nowej aplikacji Designer. Jest również podobny do generowania obrazu AI, którego oczekujemy od Midjourney i Dall-E. Ta sama technologia umożliwi również tworzenie niestandardowych teł w Google Meet.

Kiedy Google Duet AI będzie dostępny?

Dostępność paska Google IO 2023Dobrą wiadomością jest to, że Google uruchomił już Duet AI, z jednym małym zastrzeżeniem. Będziesz musiał użyć przeglądarki internetowej Chrome. Ale zakładając, że już spełniasz to wymaganie lub chcesz zmienić przeglądarkę, oto jak zarejestrować się w wersji beta: Odwiedź stronę główną Google Labs i zarejestruj się za pomocą swojego konta. Stamtąd możesz zarejestrować się w różnych generatywnych eksperymentach AI oprócz Duet AI for Workspace. Następnie wejdź na stronę rejestracji Google Workspace Labs i kliknij Wyraź zainteresowanie przycisk. Przeczytaj i zaakceptuj regulamin za pomocą pól wyboru na dole strony. Następnie uderz w Składać przycisk. Otóż ​​to! Powinieneś uzyskać dostęp do Duet AI w ciągu kilku godzin, jeśli nie wcześniej. Moje konto otrzymało zaproszenie niemal natychmiast. Może się to jednak zmienić w dowolnym momencie. Po raz kolejny możesz na razie używać generatywnej sztucznej inteligencji tylko w Dokumentach Google i Gmailu. Google wyda aktualizacje w nadchodzących miesiącach, więc uważaj na nowe przyciski lub paski boczne w swoich ulubionych aplikacjach. Wiemy, że urządzenia mobilne są dla firmy bardzo ważne i że funkcja Duet AI w Gmailu prawdopodobnie wkrótce trafi do aplikacji na Androida. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android