Czym jest karma Reddit i jak ją zdobyć?

Czym jest karma Reddit i jak ją zdobyć?

Wiele serwisów społecznościowych nie śledzi rzeczywistej liczby polubień lub niechęci, które otrzymujesz. Chociaż możesz zobaczyć część swojej historii aktywności, witryny takie jak Facebook, YouTube i Instagram zazwyczaj nie prezentują opinii w formacie opartym na wynikach. Z drugiej strony Reddit nie jest Twoim zwykłym serwisem społecznościowym. Gdy dodasz nowy wpis lub komentarz, sposób, w jaki zareagują na niego inni użytkownicy, będzie miał bezpośredni wpływ na ogólny wynik „karma” Twojego konta. Jeśli dbasz o swoją reputację i to, jak wyglądasz wirtualnie, będziesz chciał wiedzieć, jaka jest karma na Reddicie – i jak zdobyć więcej.
Czytaj więcej: Jak przekazywać na Reddicie

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Aby uzyskać karmę na Reddit, musisz opublikować posty oraz uwagi które otrzymują głosy za ze społeczności. Możesz również otrzymać nagrodzony oraz laureat karmaale te dwie formy karmy są nadal w fazie eksperymentalnej z Reddit.


SKOK DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Czym jest „karma” na Reddicie?

Karma na Reddicie to zasadniczo wynik reputacji twojego konta. Możesz dodawać lub tracić punkty karmy za posty, komentarze i nagrody.Curtis Joe / Android AuthorityNa Reddit posty i komentarze można odbierać tylko głosy za (↑) oraz głosy przeciw (↓). Nie ma przerw i nie ma reakcji typu „haha”, „smutny” lub „zły”, jak na Facebooku.głos w górę i w dółCurtis Joe / Android AuthorityReddit śledzi wszystkie głosy za i przeciw zgromadzeniu Twoich postów i komentarzy. Zauważ, że głosy za i przeciw nie korelują z karmą w skali 1:1; jeden głos za nie równa się +1 karmie, a jeden przeciw nie równa się -1 karmie. Reddit ma własny algorytm, do którego podłączone są twoje głosy za i przeciw, co skutkuje karmą, którą widzisz w swoim profilu.

Kiedy twoje posty lub komentarze zostaną przegłosowane, zyskujesz trochę karmy – więc tworzenie postów i komentarzy, które społeczności uznają za wartościowe, jest najlepszym sposobem na zdobycie karmy. Im więcej głosów za, tym więcej otrzymasz karmy. Jednak karma jest tylko przybliżonym odzwierciedleniem twoich głosów, a nie relacji 1:1.
— Pomoc Reddita

Dodatkowo nagrody mają teraz wpływ na twoją karmę. Nagrody przyznane lub otrzymane przez twoje konto pozytywnie wpłyną na twoją sumę karmy. To powiedziawszy, jest to wciąż nowa forma karmy i, według Reddita, wciąż jest „trochę eksperymentem”.

Jak podnieść swój wynik karmy na Reddit

typy karmy redditCurtis Joe / Android AuthorityReddit karma dzieli się na cztery kategorie: post karma, komentuj karma, karma nagrodzonaoraz karma nagradzająca. W związku z tym istnieją cztery sposoby na zwiększenie ogólnego wyniku karmy na koncie.

Pokarma

Twój Reddit post karma to reprezentacja w czasie rzeczywistym wszystkich głosów za i przeciw, które otrzymały Twoje posty. Głosy za liczą się do twojego wyniku, a głosy za liczą się do twojego wyniku.post reddit karmaCurtis Joe / Android AuthorityPost karma jest prawdopodobnie najbardziej wpływową kategorią karmy ze względu na samą wielkość bazy użytkowników Reddit i szybkość reakcji ludzi na posty. Cokolwiek opublikujesz, będzie widoczne dla potencjalnie ogromnej publiczności, w zależności od rozmiaru subreddita i tego, czy Twój post jest promowany na kanałach innych użytkowników. To, czy dodasz lub stracisz karmę postu, zależy całkowicie od tego, jak dobrze czytasz pokój. Nie publikuj niczego niepowiązanego lub nieaktualnego, ani niczego, co mogłoby zdenerwować lub urazić użytkowników. Poświęć trochę czasu na opracowanie koncepcji posta i upewnij się, że podobny post nie był ostatnio opublikowany. Na przykład, jeśli masz zamiar opublikować „Czy dostosowanie między rdzeniami jest już rzeczą?” na subreddicie Halo najpierw wyszukaj swoje pytanie na subreddicie, aby upewnić się, że nie zostało ono już zaadresowane. Tajną radą jest myślenie o innych przed sobą: co inni chcą zobaczyć lub o czym wiedzieć więcej? Im bardziej bezinteresowny i pomocny jesteś na Reddicie, tym bardziej Twój wynik Reddit będzie pozytywnie odzwierciedlał.

Karma komentarzy

Karma komentarzy jest kolejnym powszechnym źródłem punktów karmy. Każdy głos za i przeciw w twoich komentarzach będzie liczony w stosunku do twojego ogólnego wyniku karmy. Uważaj na to, co zamierzasz powiedzieć w swoim komentarzu i, jak zawsze, zastanów się, zanim go opublikujesz. Jeśli zauważysz w poście coś, co nie zostało jeszcze wskazane, i jest to coś, w czym inni mogą znaleźć wartość, prawdopodobnie powinieneś rozważyć poruszenie tego.komentarz za głosemCurtis Joe / Android Authority Zawsze możesz pochwalić oryginalny plakat lub powiedzieć coś miłego o jego poście. Humor jest zazwyczaj ostatecznością, po prostu dlatego, że każdy ma inne rzeczy, które uważają za zabawne. Jeśli uważasz, że każdy uzna dany komentarz za zabawny, spróbuj uzyskać opinię innej osoby o podobnych poglądach, zanim uderzysz Komentarz. Nie chcesz niechcący urazić nikogo wpisem z humorem „tam z zewnątrz”.

Nagrodzona i nagrodzona karma

karma nagrodzonych i nagrodzonych na redditCurtis Joe / Android AuthorityOstatnie dwie kategorie karmy to laureat oraz karma nagradzająca. Reddit obecnie eksperymentuje z tymi dwiema formami karmy i prawdopodobnie w przyszłości będzie wprowadzał zmiany w sposobie, w jaki wpływają one na ogólny wynik karmy. To się dopiero okaże.nagrody na redditCurtis Joe / Android AuthorityAby zyskać więcej karmy w ten sposób, wszystko, co musisz zrobić, to albo otrzymuj nagrody za swoje posty lub nagradzać posty innych użytkowników. Istnieje wiele różnych nagród, które możesz wręczać i zdobywać; jednakże, ponieważ jest to nadal eksperymentalna forma karmy, nie jest to najbardziej niezawodny sposób na dodanie do wyniku karmy.


Czytaj więcej: Jak używać tagów spoilerów na Reddit

Często zadawane pytania

Czy karma Reddit wygasa?Reddit karma jest trwała i nie wygasa.Do czego służy karma Reddit?Reddit karma to twoja ocena reputacji. Niektóre ekskluzywne społeczności wymagają posiadania minimalnego wyniku karmy, aby dołączyć.Czy dostajesz karmę za głosowanie na własne posty na Reddicie?Nie, auto-upvoting nic nie daje. Dostajesz karmę za głosy innych osób na swoich postach, ale Reddit nie liczy własnych głosów na Twoje posty do wyniku karmy.Czy możesz uzyskać ujemną karmę na Reddit?Tak, a to zły znak. Jeśli okazujesz szacunek, publikujesz regularnie i ogólnie myślisz o innych użytkownikach przed sobą, jakość Twoich postów wzrośnie. Jeśli okazujesz brak szacunku, a ludziom nie podoba się to, co publikujesz, mogą przegłosować Twój post i możesz otrzymać ujemną karmę. Karma nagrody to karma, którą otrzymujesz, ponieważ ktoś podarował Ci nagrodę za jeden z Twoich postów. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android