Czy seria Samsung Galaxy S24 obsługuje rozszerzalną pamięć masową?

Czy seria Samsung Galaxy S24 obsługuje rozszerzalną pamięć masową?

Lanh Nguyen / Android Authority Kiedyś powszechne było znajdowanie w telefonach z systemem Android gniazd microSD, które ułatwiały rozszerzanie przestrzeni aplikacji lub noszenie przy sobie bibliotek muzyki i filmów. Jednak w 2024 r. takie gniazda będą coraz rzadsze, więc naturalne jest pytanie, czy nowa seria Samsung S24 obsługuje rozszerzalną pamięć masową.

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Nie, Samsung nie oferuje gniazda microSD w żadnej wersji Galaxy S24 – nawet w droższych modelach Plus i Ultra.


PRZEJDŹ DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Czy seria Samsung Galaxy S24 ma gniazdo kart SD?

Samsung Galaxy S24 Ultra w dłoniRobert Triggs / Android AuthorityGalaxy S24 UltraNiestety. Dzieje się tak nawet w przypadku droższych S24 Plus i S24 Ultra, z których ten ostatni jest dostarczany ze zintegrowanym rysikiem S Pen, a jego ceny zaczynają się od około 1300 dolarów. Dla porównania, ta cena zdecydowanie wystarczy, aby kupić laptopa z gniazdem SD. Samsung nie dołącza kart microSD do telefonów Galaxy S od czasu wprowadzenia linii S21. W tamtym czasie firma twierdziła, że ​​nie jest to już konieczne, ponieważ klienci mogą z łatwością przejść na wyższy poziom pamięci masowej, ale ten argument prawdopodobnie nie trafił w przypadku osób, które miały już dane na kartach lub uznały, że microSD zapewnia lepszy zwrot z każdej wydanej złotówki. Dziś kartę Samsung o pojemności 256 GB można kupić za mniej niż 25 dolarów. Dlaczego więc Samsung miałby zrezygnować z tej funkcji? Trzy powody: koszty produkcji, przestrzeń projektowa i sprzedaż dodatkowa. Gniazdo SD to dodatkowy element, który należy kupić lub wyprodukować i zajmuje miejsce, które można potencjalnie wykorzystać na przykład na procesor i baterię. Dlatego też gniazda słuchawkowe 3,5 mm również znikają. Wreszcie, jeśli nie masz możliwości rozbudowy pamięci, musisz zapłacić z góry za dodatkową pamięć, jeśli martwisz się, że zabraknie Ci miejsca.

Jakie opcje przechowywania oferuje seria Galaxy S24?

Samsung oferuje różne poziomy pamięci wewnętrznej w zależności od modelu. Oto jak się rozkładają:

Galaxy S24: 128 GB lub 256 GB
Galaxy S24 Plus: 256 GB lub 512 GB
Galaxy S24 Ultra: 256 GB, 512 GB lub 1 TB Jeśli kupujesz podstawowy model S24, warto go rozbudować do 256 GB, jeśli Twój telefon jest głównym aparatem i/lub chcesz przechowywać w pamięci podręcznej dużo muzyki i podcastów. 512 GB może być przesadą dla większości właścicieli, ale jest to uzasadnione, jeśli lubisz grać w wiele gier 3D, buforować dużo multimediów na wycieczki lub planujesz kręcić dużo filmów, zwłaszcza w rozdzielczości 4K. Kluczowym terminem jest tutaj „dużo”. Tylko niewielka mniejszość ludzi może uzasadnić zakup telefonu o pojemności 1 TB, przynajmniej w 2024 r. Polecilibyśmy go tylko wtedy, gdy chcesz mieć od kilku do zera ograniczeń dotyczących buforowania multimediów lub spodziewasz się strzelać mnóstwo filmów w rozdzielczości 4K lub 8K.

Jakie mam alternatywy, jeśli chcę mieć więcej miejsca w Galaxy S24?

Logo Zdjęć Google na smartfonie Zdjęcie stockoweEdgar Cervantes / Android Authority Istnieją możliwości, ale zanim do nich przejdziemy, należy pamiętać, że nigdy nie należy oszczędzać na pamięci wewnętrznej. Ostatnią rzeczą, jakiej ktoś chce, jest przegapienie nagrywania ważnych wydarzeń z życia, ponieważ nie ma kilku gigabajtów wolnego miejsca. Sprawdź, ile pamięci wykorzystujesz w swoim obecnym telefonie — jeśli już przekraczasz pojemność, prawdopodobnie będziesz musiał przejść na wyższy poziom pamięci, kupując S24. To powiedziawszy, być może będziesz w stanie unikaj wydawania tej premii, jeśli możesz poprawić swoją wydajność. Oto jak.

Usuń nieużywane elementy z pamięci wewnętrznej

Łatwo jest przypadkowo zgromadzić na telefonie „śmieci” w postaci nieużywanych aplikacji, zbędnych zrzutów ekranu i memów oraz zapisanej w pamięci podręcznej muzyki, filmów, programów i podcastów. Istnieją różne sposoby zwalniania miejsca na dysku, ale najpierw skup się na aplikacjach, ponieważ mogą one zużywać od kilkuset do kilkudziesięciu gigabajtów. Następnie rozpocznij czyszczenie nieużywanych zapisów offline dla aplikacji takich jak Spotify, Netflix i YouTube. Zwłaszcza filmy zajmują dużo miejsca, więc jeśli nadal masz na telefonie sezon „Przyjaciele” lub „Kawaler”, czas go usunąć.

Korzystaj z przechowywania w chmurze

Potencjalnie możesz przenieść wiele plików do usług w chmurze, takich jak OneDrive, Dropbox, Dysk Google i Zdjęcia Google, synchronizując je lokalnie tylko w razie potrzeby. Pamiętaj jednak, że chociaż niektóre usługi oferują niewielką ilość miejsca za darmo, jeśli zaczniesz na nich polegać, nieuchronnie będziesz musiał zapłacić za subskrypcję. W końcu biblioteki plików rosną z biegiem czasu.

Użyj dysku zewnętrznego

Ponieważ każdy S24 jest wyposażony w port USB-C, nie ma powodu, dla którego nie można podłączyć pasującego pendrive'a lub nawet zewnętrznego dysku SSD na poziomie komputera stacjonarnego. Jednak z oczywistych powodów jest to przydatne tylko w przypadku rzadkiego dostępu do plików, na przykład oglądania filmów i programów telewizyjnych, gdy utkniesz w samolocie. Unikaj używania dysku zewnętrznego do wszystkiego, do czego potrzebujesz dostępu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Zobacz cenę w SamsunguSamsunga Galaxy S24 PlusSamsung Galaxy S24 PlusDuży jasny wyświetlacz
Snapdragon 8 Gen 3 dla Galaxy
Cienkie ramki
Zobacz cenę w SamsunguSamsunga Galaxy S24 UltraAparat Samsunga Galaxy S24 Ultra200MP
Silnik ProVisual
Do 1 TB pamięci
Nowe narzędzia AI

Często zadawane pytania

Ile miejsca zajmuje system w Galaxy S24? Nie ma konkretnej liczby, ale Samsung podaje ilość przestrzeni użytkowej dla każdej warstwy pamięci, a właśnie o to Ci chodzi. Otrzymujesz 101 GB za darmo na telefonie 128 GB, 219 GB na urządzeniu 256 GB i 995 GB, jeśli wybierzesz 1 TB. Co ciekawe, w telefonie o pojemności 512 GB otrzymasz 453 GB lub 485 GB, w zależności od tego, czy kupujesz S24 Plus, czy Ultra. Czy Galaxy S24 ma pojemność 1 TB? Tylko jeśli kupujesz S24 Ultra. Ile pamięci ma S24 Ultra? S24 Ultra jest dostępny w wersjach 256 GB, 512 GB i 1 TB. Warto zauważyć, że jak w każdym telefonie, przestrzeń użytkowa jest nieco mniejsza, ponieważ część tej pamięci zajmuje system operacyjny. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android