Czas, aby telefony znów zaczęły korzystać z zabawnych materiałów

Czas, aby telefony znów zaczęły korzystać z zabawnych materiałów

Dhruv Bhutani / Android Authority Jakiś czas temu zapytaliśmy Cię o Twoje ulubione materiały dotyczące telefonu. Odpowiedziałeś znajomą tabliczką ze szkła, plastiku i metalu, ale było kilka odpowiedzi, które uderzyły we właściwą nutę nostalgii. Pochwała za Pleather of Galaxy Note 4 i drewno Moto X sprawiły, że zacząłem myśleć o tym, jak zabawne były kiedyś materiały do ​​​​telefonów. Skoro moda może powracać co kilka lat (a może dekady), dlaczego nie mogą projektować telefonów?
Nostalgia nie jest niczym nowym: Brakowało nam Moto X pięć lat temu

Nieświeże (szklane) kanapki

Różne telefony obok siebie pokazujące szklane materiały telefoniczneMateriał Roberta Triggsa / Android AuthorityOne zdominował telefony – a przynajmniej telefony premium – bardziej niż jakikolwiek inny w ostatnich latach. Szkło stało się głównym celem i mamy ochotę narzekać, gdy telefon pomija najnowsze szkło Gorilla Glass. Jest wytrzymały, wydajny pod względem bezprzewodowego ładowania i jest dostępny w wielu kolorach. Przez jakiś czas modne było przejście na szklany flagowy telefon. Jednak szklane telefony wydają się należeć do jednej z dwóch kategorii: błyszczące i śliskie niż węgorz w fabryce tłuszczu lub satynowe i gotowe na 300- przesuń Powerpoint w sali konferencyjnej. Do jednego obozu należy Google Pixel 6 (ślisko), podczas gdy seria Samsung Galaxy S22 do drugiego (klasa biznesowa). Oba należą do naszych ulubionych telefonów i są dobrze zbudowane, ale gdy zobaczysz jeden fantazyjny szklany panel, zobaczysz prawie wszystkie. Materiały do ​​telefonów są często zapięte na guziki i gotowe do użycia w sali konferencyjnej lub gładkie jak węgorz w fabryce smarów. Jest oczywiście kilka wyjątków od szklanego sufitu — weźmy na przykład OnePlus. OnePlus 10 Pro oferuje tylny panel Gorilla Glass, ale nie jest ani błyszczący, ani satynowy. Zamiast tego wydaje się, że jest prawie piaskowany. To wciąż szkło, ale flirtuje z teksturą na tyle, by czuć się wyjątkowo w dłoni. Tekstura to małe zwycięstwo, ale dobre przypomnienie duchów przeszłości OnePlus. Trudno zapomnieć o oryginalnych osłonach StyleSwap z piaskowca, drewna i bambusa z OnePlus One (na zdjęciu poniżej).
Pokrowiec bambusowy OnePlus OneOnePlus One otwarty pokazujący baterię i bambusową osłonę.
Być może OnePlus jest najlepszym przykładem producentów OEM, którzy wciąż próbują dobrze się bawić, mieszkając w szklanym pudełku. W końcu edycja Nord 2 Pac-Man była przypomnieniem, że współpraca nie zawsze musi być dopięta na ostatni guzik i profesjonalna. Ten specjalny Nord 2 ma tylny panel, który choć satynowy, w czysty i prosty sposób oddaje hołd klasycznemu tytułowi zręcznościowemu.
Chcesz kanapkę szklaną? Najlepsze telefony z Androidem, jakie możesz kupić

Życie w materialnym świecie

Tył Google Pixel 5 pokazujący materiały telefonuDavid Imel / Android Authority Istnieje wiele powodów, dla których producenci OEM wybierają szkło jako preferowany materiał, jak ustalono powyżej. Jest ciężki i często wygląda całkiem nieźle. W tej scenie szklane telefony to Ford Richarda Hammonda, ale zdecydowanie wolałbym coś w stylu Volkswagena Jeremy’ego Clarksona — coś w stylu Pixela 5, jeśli wolisz. Google Pixel 5 to doskonały przykład tego, jak porzucić szkło i zrobić telefon że ludzie — a przynajmniej niektórzy — kochają. Google wybrał aluminiową konstrukcję, ale nie musiał rezygnować z bezprzewodowego ładowania na rzecz stylu. Zamiast tego zespół inżynierów wyciął otwór w metalowym korpusie, aby cewka ładująca uderzyła bezpośrednio o powłokę z biożywicy. Ta powłoka z biożywicy również wydawała się (i wyglądała) zupełnie inaczej niż szkło. Nie był śliski, ale też nie był szorstki. Nie zaszkodzi też, że Sorta Sage mogła być moim ulubionym kolorem na smartfonie. Wyobraź to sobie — Pixel 6 z materiałami Pixel 5. Gdybym miał to po swojemu, przekonałbym umysły w Google do połączenia projektów Pixel 5 i Pixel 6 w jeden. Porzuć szkło, chwyć drążek aparatu i przynieś aluminium i biożywicę. Jeśli Google może sprawić, że metalowy telefon będzie ładnie działał z bezprzewodowym ładowaniem, dlaczego nie możemy przywrócić innych zabawnych materiałów? Jak powiedziałby człowiek za sześć milionów dolarów: „Mamy technologię”. Może jestem sam z tym. Być może skóra i drewno nie bez powodu zrezygnowały z etui na telefony. Z pewnością nie polecam nikomu powtarzania tego, co Microsoft zrobił ze swoimi kontrolerami Sonic the Hedgehog. Ale może, jeśli nie z innego powodu niż alternatywa dla szkła, warto spróbować ponownie. Ze względu na stare czasy.

Tęsknisz za zabawnymi materiałami na telefon?

39 głosówTak, weź ze sobą skórę i drewno77%Nie, zatrzymam szkło i plastik23%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android