Czapki z głów dla marek, które faktycznie słuchały w 2022 roku

Czapki z głów dla marek, które faktycznie słuchały w 2022 roku

Robert Triggs / Android Authority Jedną z najbardziej frustrujących rzeczy w branży recenzji jest powtarzanie tych samych skarg rok po roku. Z pewnością nie lubimy powtarzać tych samych kwestii, ale jest to bardzo rozczarowujące, gdy utrzymujące się problemy uniemożliwiają nam zaoferowanie skądinąd solidnej rekomendacji dla skądinąd świetnych telefonów. Mając to na uwadze, poświęcamy czas na uchylenie kapelusza markom, które mają wzięli uwagi i ulepszyli swoje produkty na lepsze w 2022 roku.

Ulepszenie długoterminowej aktualizacji gry

Aktualizacja oneplus 10 proRyan Haines / Android Authority Spędziliśmy ostatnie kilka lat krzycząc na każdą markę, dużą i małą, aby dogonić zwyczaje zakupowe konsumentów i aktualizować ich telefony na dłużej. Wreszcie ta wiadomość dociera do odbiorców. Samsung rozpoczął ten ruch od wiodącej w branży obietnicy aktualizacji (cztery systemy operacyjne i pięć lat bezpieczeństwa) na początku 2022 r. To nawet przewyższa Google, który oferuje tylko trzy lata aktualizacji systemów operacyjnych dla swoich telefonów Pixel, wraz z pięcioletnimi poprawkami bezpieczeństwa. Ale Samsung naprawdę zawstydził branżę, wprowadzając tę ​​samą politykę do swoich nowych telefonów Galaxy A ze średniej półki. Niektóre marki oferują teraz solidne długoterminowe aktualizacje, ale inne nadal pozostają w tyle. Później w tym roku siostrzane marki Oppo i Oneplus obiecały również cztery duże aktualizacje systemu operacyjnego i pięć lat poprawek bezpieczeństwa. Wspaniałe rzeczy. Jedynym haczykiem jest to, że obietnice te dotyczą tylko wybranych flagowych telefonów wprowadzonych na rynek w 2023 r. Obecni właściciele będą utknęli z bardziej średnimi rozwiązaniami, podobnie jak klienci bardziej zorientowani na budżet w przyszłym roku. Mimo że marki z Androidem wciąż pozostają w tyle za Apple, rok 2022 był konfiguracją w dobrym kierunku. Będziemy musieli po prostu walić w drzwi przeciwników i wywierać presję, aby wprowadzić podobne długoterminowe zasady również do bardziej przystępnych cenowo telefonów.
Czytaj więcej: Zaktualizuj zasady wszystkich głównych marek Androida

Udoskonalony Google Pixel

Google Pixel 6 Pro vs Picel 7 Pro z powrotemRyan Haines / Android AuthorityPo sukcesie Pixela 6 najlepsze, co Google może zrobić dla linii Pixel, to zachować spójność. Tak myśleliśmy przed wprowadzeniem na rynek serii Pixel 7, a Google z pewnością nadawał na tych samych falach, chociaż raz. Przerwa na udoskonalenie jest właśnie tym, czego potrzebowała seria Pixel.

Rozwiązanie problemów z baterią Galaxy Z Flip 4

Samsung Galaxy Z Flip 4 fioletowy kontra niebieskiRobert Triggs / Android AuthorityNawet najlepszy sprzęt nie jest dobry, jeśli nie wytrzyma całego dnia. Chociaż domyślnie chcemy widzieć cały dzień pracy na baterii, możliwość szybkiego doładowania telefonu za pomocą wydajnego ładowania jest poszukiwaną kopią zapasową. Na szczęście Samsung nas wysłuchał i rozwiązał oba te problemy w Galaxy Z Flip 4. Bateria wewnątrz Galaxy Z Flip 4 jest nieco większa niż w Galaxy Z Flip 3 — odpowiednio 3700 mAh i 3300 mAh. Samsung zwiększył także moc ładowania telefonu z nędznych 15 W do bardziej rozsądnych 25 W. Pod warunkiem, że korzystasz z ładowarki USB PD PPS, co trochę komplikuje sprawę. Po 75 minutach do pełnego naładowania Galaxy Z Flip 4 nie zdobędzie nagrody za najszybciej ładujący się telefon, ale to już coś. Dzięki za wysłuchanie, Samsungu. Ale nadal chcielibyśmy więcej niż cztery do pięciu godzin czasu na ekranie w przyszłym roku.

Kompaktowe telefony, które chcemy kupić

Sony Xperia 5 IV ze słuchawkamiRobert Triggs / Android Authority Seria Xperia 5 firmy Sony zawsze destylowała większość, ale nie całość potężnej serii Xperia 1, do bardziej kompaktowej formy i głównego przedziału cenowego. Zadanie, które było szczególnie ważne w przypadku Xperii 5 IV z 2022 r., biorąc pod uwagę cenę detaliczną większego flagowca wynoszącą 1600 USD. Sony właśnie to zrobiło w większości, ostatecznie wprowadzając bezprzewodowe ładowanie do mniejszego modelu, po latach proszenia. 5 IV oferuje identyczne aplikacje do tworzenia treści, jak jego większe rodzeństwo, a nawet naprawił tryb selfie portretu marki przed 1 IV. Wraz z nagrywaniem wideo 4K 120 fps HDR, klasą ochrony IP65/67 i funkcjami sprzętowymi Wi-Fi 6E, które można znaleźć w Xperia 1 IV, jest to jeden z, jeśli nie jedyny, potężny kompaktowy flagowiec na rynku. Kompaktowe flagowce pojawiły się głównie w 2022 roku. Wykonanie słuchawki nie było jednak bezbłędne; Wybierając Xperię 5 IV, przegapisz niektóre innowacje w zakresie aparatów firmy Sony. Jeden do umieszczenia na liście życzeń w 2023 roku, wraz z wyświetlaczem LTPO i długoterminową obsługą oprogramowania. Powinniśmy również uchylić czoła Asusowi za zbudowanie kolejnego atrakcyjnego kompaktowego flagowca w 2022 roku. Zenfone 9 nie jest potęgą multimedialną, taką jak Xperia i brakuje jej funkcji, takich jak ładowanie bezprzewodowe. Mimo to jest to odważna, mała słuchawka za 700 USD, którą warto zobaczyć, jeśli jesteś fanem kompaktów.

Oppo i OnePlus włączają ujednolicony system operacyjny

Recenzja OnePlus 10 Pro ponownie odwiedzona w rękuDhruv Bhutani / Android AuthorityJedną z największych kontrowersji dotyczących smartfonów w 2021 roku było to, że Oppo prawie złomował OnePlusa na części. Zdobył partnerstwo Hasselblad, chciał mieć rynek premium dla siebie, a nawet był gotowy pozbawić OnePlus jego pozostałej tożsamości, zastępując ukochany Oxygen OS platformą Unified OS. Po znacznym zamieszaniu, przynajmniej pod względem internetowym, marki przeszły z powrotem do swoich ambicji w zakresie ujednoliconego systemu operacyjnego na początku 2022 roku. Oppo Color OS i OnePlus Oxygen OS zachowają dwie odrębne tożsamości w dającej się przewidzieć przyszłości. Nie ma nic lepszego niż oburzenie w Internecie, aby poderwać uszy sali konferencyjnej. Mimo to koncepcja Unified OS nie jest tak naprawdę martwa. Obecnie Oppo i OnePlus współdzielą więcej zasobów niż kiedykolwiek, w tym tworzenie oprogramowania. W związku z tym Color OS i Oxygen OS dodają własne unikalne smaki do wspólnej bazy kodów. Czy to wystarczy, aby udobruchać wiernych fanów, dopiero się okaże. Jak dotąd nie byliśmy do końca przekonani; będziemy musieli zobaczyć, co 2023 ma w zanadrzu dla tych dwóch marek.


To były nasze najważniejsze wydarzenia, podczas których marki słuchały opinii naszych i konsumentów w 2022 roku. Chcielibyśmy również pochwalić firmy, które utrzymały swoje ceny mniej więcej na poziomie poprzedniej generacji. Praktycznie każdy chce, aby telefony pozostały przystępne cenowo, a to będzie jeszcze ważniejsze, ponieważ gospodarka będzie nadal gryźć przez cały rok 2023. Czy coś jeszcze znalazło się na Twojej liście? Daj nam znać w komentarzach poniżej. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android